Jump to content
IGNORED

Predmeti obožavanja


yolo

Recommended Posts

Nema sanse da Hella to fura, to je jako gadno, a sigurna sam da je Hella covek od stila.

 

Edit: Mislim na perjani prsluk i baggy pants.

Edited by sailorman
Link to comment

Odnedavno postoji jeftinija varijanta Monklera, suvlasnik istog se odvojio i napravio sopstvenu firmu, Duvetica, potpuno isti modeli i materijali ko Monkler samo 30-40 % niže cene. Prošle zime bio u radnji u Milanu, imali ove perjane strukirane kapute, ne sećam se cene.

Link to comment

a u čema je fora voljenja perjanih jakni?

tople su

i volim ih

 

mada mi se ova vaša ič ne sviđa, ne volim ni strukirane ni tako u te "štrafte", nego lepo ravno

 

npr ovo je prava stvar:

 

jakna.jpeg

Link to comment

a maheme, jel ti nije malo bzvz koncept prsluka, ne stiti ruke a tu mi nekako najladnije :(

Lakse se obavljaju razni poslovi, fizicki naravno, napolju, ruke nisu sapete rukavima.

Pogodniji je i za voznju.

Meni barem, ne znam kakva su iskustva drugih.

Link to comment

@TonaAdams: ulični pozeraj je bitniji od bebećih ručica!
pršluk je super ako šljakaš nešto vanka. ruke u pokretu a prsluk štiti ostalo.
ma ja se setio kako je to bilo popularno u hip hop kulturi. 
nego reci ti meni kako da se oblačim na recimo -20C?
dole da se utoplim a gore isto ko i tokom normalne zime?

namenski objasnio prsluk. namenski prsluk :D

Edited by maheem
Link to comment

Ne znam, ja sam po pravilu skeptican prema tim novim fensi materijalima, uvek ima neka po zdravlje stetna mana.

Najbolja iskustva sam imao sa americkom HTZ odecom, Dickies i Carhartt, i to - kad su ladnoca i vlaga u pitanju - sa onim teskim, klasicnim kanvas/cirada/jedrenina platnom koje je tesko voskirano.

Nista fensi vosak sprejevi nego dok traje - traje, a traje bogami godinama.

Pod 1 ne znojis se ispod - pricam i za posao i privatno - pod 2 je u pitanju pamuk, a za pamuk navijam uvek, a pod 3 ta roba izgleda, meni barem odlicno i jeftinija je, a bolja od svih firmiranih gluposti.

 

Dickies

 

Carhartt

 

Edit: Dickies je poslednjih 10-ak godina nesto petljao i po Evropi cini mi se, ali to su prilagodili evropskom shvatanju HTZ-a tako da nije za nistatm, barem ono sto sam ja video.

Link to comment

nego reci ti meni kako da se oblačim na recimo -20C?

 

isto kao i na -10/-15

 

 

isto važi i za -30, ali obavezno stavi šal i kapu

možda još malo nešto jače ispod (tipa sportski veš ili sl, zavisi koliko si zimogrožljiv)

 

 

za dalje već ne znam, ali su mi drugari Finci rekli da na -40 mora obavezno kapa jer inače mogu da otpadnu uši

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...