Jump to content
IGNORED

Predmeti obožavanja


yolo

Recommended Posts

ja pak ne znam nikog kome prija poliester :(

 

znaš mene, a ja vredim za dvoje :P

 

 

 

ne, ali bez zezanja, nisu me navukli ni proizvođači ni moda ni ništa, rekli su mi ti drugovi koji se mnogo bave kojekakvim sportovima po hladnoćama da je to super stvar, i ja probala, isto prvo oprezno da vidim je li čemu, i super mi bilo

 

i sad nosim iste stvari (majice, šorceve, donji veš, tanje dukserice, debele dukserice, itd itd) za sve moguće, i za bicikl i za rolšuanje i za skijanje i za dizanje tegova itd, i mnooogo mi je bolje nego pamuk (a tek vuna joj, vunu volim ovako za posao, grad i tako dalje, ali pri fizičkoj aktivnosti oću da izumrem :cry:)

Link to comment

kakav crni pamuk (ili vuna?! wtf??) za fizicke aktivnosti, to samo ako zelis da se ulepis i/ili iz nekih razloga sacuvas sopstveni znoj za uspomenu.

 

ima ono kad na etiketi pise dri fit, nema veze marka jer je manje vise ista stvar u pitanju, kostalo kao svetog petra kajgana kod nekog performance branda ili neku sicu u h&m-u recimo. meni bar ne cini neku razliku... a znaci mi kad trcim tipa 10km pa bih da se osusim za par minuta i nastavim workout...

Link to comment

meni pak mnogo vise znaci kako se osecam dok vezbam nego kad ce da se osusi.

svakako posle vezbe sve ceram u vesmasinu.

pa to i kazem, ne bih da budem sva ulepljena kao cudoviste iz mocvare posle kardio dela, nego da pricekam 10min, malo se protegnem i weight lifting odradim kao ljudsko bice...a ti dri fit materijali fakat nisu ona ogavna sintetika od koje se upalis nego je to nesto sasvim prijatno i lagano...

+naravno da se sve baca u ves masinu posle, sta drugo...da spalim jedino al ne isplati se kupovati novu opremu za svaki trening jebiga :D

Link to comment

probao sam draj fit, i ne odgovara mi. da ne nosim pamuk ispod tog sorca, crko bih.

plus je sorc i markiraaan i skup.

mene su dri fit majice spasle bukvalno...i dri fit lingerie kad se vec ispovedamo :D

 

mislim nije da moj pazuh ionako ne produkuje znoj sa default mirisom chanel no. 19, i da moja stopala u svakoj situaciji ne mirisu na sumske jagode poprskane jutarnjom rosom, al ono...

Link to comment

Isto kao i Toni ne podnosim sintetiku na golo telo. Veš mora da bude od pamuka a preko toga može kamen i metal. Jedino sto podnosim sintetičko su šorcevi.

 

Je l moze da se splituhe ovo sa ovog topika na Radnu garderobu or something?

Link to comment

Jbt, neverovatna mi iskljucivost dama sportistkinja: plastika pa plastika.

Prvo, govorimo o sasvim razlicitim stvarima: nije isto bavljenje sportom/trening/teretana i rad.

Sport je oznojavajuci napor odredjenog trajanja, ogranicen na par manje ili vise intenzivnih sati, sa mogucnoscu da odmah posle odes pod tus, presvuces se, itd, itd...

Planinarenje i bicikl se donekle razlikuju.

Rad je nesto sasvim drugo: ne racunajuci rudare i okopavace vinograda, odvija se po pravilu 6 do 8 sati, ponekad i duze - govorim o radu napolju koji se sastoji po pravilu iz perioda fizicke aktivnosti, ponekad veoma intenzivne i iz perioda mirovanja za vreme kojih covek moze da sedne, sve cesce i mora zarad baratanja kompjuterom, da popusi cigaretu...

Sve zavisi od licnih afiniteta, ali tesko da moze da se spori jedno: prirodni materijali su nezamenljivi. Keva.

Podsmesljiva fensi hipsterska faza o kolekcionisanju znoja je proseravanje zarad demonstracije duhovitosti: odrzavanje higijene je nesto sto se valjda podrazumeva, ali kad se radi napolju ima situacija kad covek u istoj opremi/odelu mora da provede dan, dva pa cak i vise: jedini spas je u tom slucaju mogucnost presvlacenja donjeg vesa.

Takozvani dri fit jeste izmisljotina: koliko sutra pojavice se neka druga.

Sa svima njima je problem sto su jednostavno previse nove da bi se tacno znalo sta i kako rade ljudskom organizmu, kozi pre svega: pre izvesnog broja godina morao sam da izadjem na kraj sa poprilicno procenata sopstvene opecene koze tako da mi se iz sopstvenog iskustva definitivno jebe za sve poliestere i draj fitove.

Sa pamukom smo nacisto vec nekoliko hiljada godina.

S vunom takodje: naravno da pominjuci vunu nisam mislio na donji ves.

Ne razumem pominjanje dezodoransa u ovom kontekstu, mislim na pricu o odeci u kojoj se ljudi znoje, bilo da rade ili se bave sportom: oni su ortopedsko pomagalo, po meni potpuno nepotrebno jer ne resavaju apsolutno nista niti icemu sluze.

Sto se bavljenja sportom tice, moja iskustva su - istini za volju - poprilicno ogranicena: basket i nesto vozenja auta sto i nije neki sport ali se covek itekako oznoji.

Ovo pominjem samo zbog osnovne i najvaznije stvari kad je prica o odecama ove vrste u pitanju: ako covek koji se znoji nije u mogucnosti da se odmah presvuce kao sto je slucaj sa sportom, sve, ama bas sve je u disciplini i nateravanju sebe da se - kad i kako moze - presvuce.

Ovde se prosto radi o iskustvima starim stotinama godina, nema potrebe da se izmislja nista novo: ljudi stavljeni u situacije koje zahtevaju fizicki napor bez mogucnosti da redovno odrzavaju higijenu ili se sjebu i zapuste sa svim pratecim pojavama po zdravlje pre svega ili cine svestan i stalan napor da se odrzavaju koliko god mogu i na sve zamislive nacine, a njih ima.

 

@Maheem: moje iskustvo kod presvlacenja donjeg vesa koji je deo radne odece je da sa sobom uvek imam bocicu alkohola.

Istrljati se njime je ekvivalent tusiranju.

Fizicki ali bogami i itekako psihicki.

Najtoplija preporuka.

 

Inace, niko da mi odgovori:

 

...ko bi, a da je pri cistoj svesti dao prednost carapama od bilo kog drugog materijala osim pamuka?    

 

Edited by namenski
Link to comment

I moj glas za "nove" materijale.

 

Ja sam progledao kada sam posle godina i godina pamuka i vune "otkrio" polar.

Esencijalan kao prvi sloj uz kožu. Meni ne smeta.

 

Tanko, suši se trenutno, toplotno izoluje, jedina mana je što propušta vetar.

Glavno je što je čovek suv. Znoj isparava umesto da se kondenzuje na nekom od slojeva odeće uz telo. Smrad ostaje, ali to je neminovno.

Pamučnu majicu nekad obučem kao međusloj, a preko polara koji je uz telo. Kada se natopi kondenzovanim znojem, stanem, zamenim suvom majicom, nastavim aktivnost.

 

Kao svaka sintetika, mora da se pere. Kad se sintetika usmrdi, piši propalo.

 

Za čarape za zimske statične aktivnosti i dalje dajem prednost vuni, iako i tu verovatno postoje dobri sintetički materijali. Vuna jako dobro zadržava izolaciona svojstva i kada je vlažna. Pamuk ne dolazi u obzir.

 

 

@Namenski,

Ima gomila outdoor aktivnosti, koje nisu sve ekstremne, ali takva lagana, suva i topla odeća svejedno dobro dođe. Nema mogućnosti za presvlačenje kad se čovek oznoji. Nema mogućnosti da se sa sobom nosi potreban broj presvlaka. Oznojan si stalno. Povremeno zastaneš. Tu je važno ostati suv, a ne presvlačiti se kad god je moguće.

Jednostavno, vremena se menjaju, materijali se razvijaju. Materijali koji su se ranije koristili nisu bili tu samo zato što su najprirodniji i najbolji, nego što osim toga nije bilo drugog izbora. Vuna i pamuk su bili najbolje moguće rešenje, ali više nije tako. Sintetika je nekad bila kesa, ali više nije tako.

Link to comment

wow carski killi :)

@namenski: muchas hvala, uglavnom kapiras o cemu se radi-rad napolju uz rad unutra, dan-dva, nekad i 5 dana. brdo pamucnog donjeg vesa i voskirana jakna sa dobrom postavom (carhartt tipa). bitno mi je da je prijatna i da ne propusta vetar. vetrovka koju imam mi je nelagodna jako, postavljeni kombinezon imam. balaklava obavezno i spreman sam za Baltik :)

mada bi carhartt jakne furao i po ulici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...