Jump to content
IGNORED

Piraterija i slično


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    62

  • Indy

    41

  • Sludge Factory

    27

  • Jolly Roger

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Establisment ga je stavio u usta sažvakao izlomio i takvog ispljunuo.....Meni je zapravo zanimljiva uloga "akademske zajednice" koji su naravno iz sopstvenih razloga...

Link to comment
Establisment ga je stavio u usta sažvakao izlomio i takvog ispljunuo.....Meni je zapravo zanimljiva uloga "akademske zajednice" koji su naravno iz sopstvenih razloga...
Zavrsi recenicu, please?
Link to comment
Meni je zapravo zanimljiva uloga "akademske zajednice" koji su naravno iz sopstvenih razloga...
Mislim da nema direktne uloge akad. zajednice... prema vestima, JSTOR nije zeleo nista da ima sa progonom ovog decka. (Cak ni MIT... iza slucaja stoji iskljucivo tuzilac. Premda je MIT saradjivao vise nego sto je morao, dao je log fajlove koje im niko nije ni trazio).Inace, to sto je on uradio je u osnovi bezazleno, cak tehnicki ni ne potpada pod termin hackovanje. (Mogu 'ladno da vidim sebe kako radim nesto slicno u odgovarajucim okolnostima). Ne moze ni da se izrazi koliko je tuzilastvo preteralo u ovome...
Link to comment
Richard Stallman:
14 January 2013 (Aaron Swartz's death)Aaron Swartz, founder of Demand Progress, killed himself.Swartz faced the threat of years in prison for what must have been a scheme to liberate scholarly articles published behind a paywall.I didn't know Swartz personally, so I have no knowledge about the extent to which he was depressed, independent of his legal situation. But apparently that alone wasn't enough to kill him.Having a tendency for depression does not mean one is impervious to reality. The reality of the US attack against him surely contributed to how depressed he felt.So we have reason to think the US government drove Swartz to it. This was not murder; the US did not aim to kill him, only to ruin his life on behalf of the copyright industry. But it probably did kill him.
Link to comment
Mislim da nema direktne uloge akad. zajednice... prema vestima, JSTOR nije zeleo nista da ima sa progonom ovog decka. (Cak ni MIT... iza slucaja stoji iskljucivo tuzilac. Premda je MIT saradjivao vise nego sto je morao, dao je log fajlove koje im niko nije ni trazio).
Pa MIT je i prijavio slucaj policiji.
Link to comment

Mislio sam na to da ni JSTOR ni MIT nisu podneli tuzbu sudu. Ima ovde tekst u kome se (izmedju ostalog) o tome prica:https://theconversation.edu.au/internet-activist-aaron-swartzs-death-is-a-tragedy-for-all-of-us-11577

Although JSTOR and MIT did not proceed with civil charges, the US Attorney’s office decided to proceed with a criminal case on charges of wire fraud, computer fraud, unlawfully obtaining information from a protected computer and damaging a protected computer. By November of last year, this had been increased to 13 counts and Swartzfaced a maximum of $4 million in fines and more than 50 years in prison. In effect, this was for little more than violating the terms of reference of JSTOR’s web site and MIT’s network. The idea that Swartz could have profited from these actions or caused damage to JSTOR or MIT was patently absurd.Although MIT was not active in the prosecution of the case against Swartz, they released network logs and security images without requiring a court order or valid subpoena. It is not clear who at MIT would have approved this but the IT department claimed that its actions were necessary to “protect its network”. Given MIT’s often public rhetoric on support of open access, it is particularly sad that these principles were set aside so easily in the case of Swartz’s actions.
Link to comment
..Učestvovali u ovome.Koliko sam pročitao, tužilac nije imao adute ali se MIT "ponudio da pomogne".
Pa da, tako sam i ja skontao. Zakuvali, pa se povukli da bi navodno sacuvali ciste ruke. Sada vidim da su najavili internu istragu, videcemo sta ce ispasti od toga.Vise sam mislio da preformulises ono "iz sopstvenih razloga", posto ne mogu da zamislim da iko ko je primirisao MIT-u moze da bude na strani orkova.
Link to comment
IT dep as in admine mreza, nadam se?
Ne mogu da nadjem gde sam to procitao. Pretpostvaljam da se radi o nekoj tehnickoj sluzbi. U svakom slucaju, nadam se da ce ovu svoju internu istragu brzo i posteno zavrsiti. Nekako mi je MIT u oblasti racunarstva, jako povezan sa pokretom free softvera, voleo bih da se ovo do kraja rascisti.
Link to comment
Pa da, tako sam i ja skontao. Zakuvali, pa se povukli da bi navodno sacuvali ciste ruke. Sada vidim da su najavili internu istragu, videcemo sta ce ispasti od toga.Vise sam mislio da preformulises ono "iz sopstvenih razloga", posto ne mogu da zamislim da iko ko je primirisao MIT-u moze da bude na strani orkova.
Pa slušaj ne lebde oni u bezvazdušnom prostoru, kad se birokratija okomi na nekoga, razne su metode ucena.Najebaće neki milivoje iz IT sektora...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...