Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne znam zasto prebacujes loptu na kojota; ja sve vreme na ovoj temi pricam o stanju u Australiji.Naravno da ima daleko vecih zabiti ovde od one u kojoj ti zivis, ali je ipak u pitanju svojevrsna zabit.Pricamo o pristupu internetu i kvalitetu infrastrukture i odnosa usluga-cena, a ne o licnim potrebama.Hteli ljudi da im se objasni kako to u Australiji moze biti moguce da nemaju svi neogranicen internet, pa sam dao 1 objasnjenje.
Koji si ti smor, pa to je nevidjeno. Koji deo "pricao sam sa kojotom" ti tacno nije jasan, pa da objasnim. Takodje, pricao sam o mojim jebenim licnim potrebama.Jebote od cele Australije bas ti da mi budes "zemljak" na ovom forumu, pricajmo o kuratoj sreci.EDIT. A moja zabit je licno Manhattan za vukojebinu iz koje si ti dosao (gde god da je to).EDIT 2. I teraj se u tri Manhattna. Covece koji jos govoris o "Lenjingradu". Edited by Indy
Link to comment

Dobro, da se vratimo na početni off. :)Zvuči mi razumno to da je teško razvući kablove na hiljade kilometara, ali mi je i dalje čudno. Ipak je to Australija, jedna od najrazvijenijih zemalja, a ovo je Srbija koja je još negde na početku osamdesetih.

Ja sam 50GB imao u Sidneju jos 2008.
Ovo mi je čudno, pošto sam ja na kabl prešao 2004. i odmah sam se odlučio za flat opciju. Okej, verujem da tada nisam prebacivao granicu od 50 giga, ali je teorijski moglo da se desi.A što se tiče razlike u cenama, kapiram da je možda 13 evra u Srbiji više nego što je 40 evra u Australiji.
Pitanje - skinuo sam sa torenta film, slika odlična, nema tona. Da li je do torenta ili do mene?
Ako ti isti taj plejer pušta normalno druge filmove, onda si skinuo jedan bez zvuka. Obično ovi veći sajtovi imaju komentare ili pluseve i minuseve kojima ocenjuju kvalitet fajla koji se skida.
Link to comment
Zvuči mi razumno to da je teško razvući kablove na hiljade kilometara, ali mi je i dalje čudno. Ipak je to Australija, jedna od najrazvijenijih zemalja...
U stvari, kablovi (opticki) upravo se razvlace diljem zemlje. Projekt od 50 milijardi dolara. Mogao bih jos o tome, ali necu. Uvek istrci ovaj seljober (koji u stvari pripada tamo) koga nije blam da koristi ponesto sto zna o meni iz RL da bi poentirao na forumu. U tome, istina, nije usamljen. Kad bi me to stvarno sekiralo, zalio bi se uciteljici Moderatoru, posto je to negde protiv forumskih pravila, ali libo me racku i za njega i njegova baljezganja, ima cast da sam zauzima ceo volumen moje ignore liste.
Link to comment
Zvuči mi razumno to da je teško razvući kablove na hiljade kilometara, ali mi je i dalje čudno. Ipak je to Australija, jedna od najrazvijenijih zemalja, a ovo je Srbija koja je još negde na početku osamdesetih. Ovo mi je čudno, pošto sam ja na kabl prešao 2004. i odmah sam se odlučio za flat opciju. Okej, verujem da tada nisam prebacivao granicu od 50 giga, ali je teorijski moglo da se desi.A što se tiče razlike u cenama, kapiram da je možda 13 evra u Srbiji više nego što je 40 evra u Australiji.
Stvar je u tome sto `razvijenost` ne dolazi u paketu, pa da imas sve naj- u svakom trenutku.Naprotiv, po internet infrastrukturi najrazvijenija zemlja je Koreja (koja je daleko od vrha po ekonomskoj razvijenosti). Dve trecine povrsine korejskog poluostrva cine planine tako da je stanovnistvo gusto koncentrisano u urbanim centrima. Tako imas u sirem Seulu 24 miliona stanovnika (drugi grad po velicini na svetu posle Tokija). Kada postoji ovolika koncentracija i potraznja za uslugama onda je i isplativo razvijati vrhunsku infrastrukturu koja je relativno jeftina.U Sidneju imas masu ljudi koji koriste iskljucivo kola kao sredstvo transporta; zatim imas samo oko 4,5 miliona i to geografski daleko razudjenije nego u Seulu. Rezultat je preskup i los sistem javnog transporta. Slicno se desava i sa pitanjem internet infrastrukture.Svaka zemlja ima specificne karakteristike i ne mozes donositi pretpostavke tipa ako je nivo ekonomske razvijenosti ovakav onda --->.PS I da, naravno da su razlike u cenama faktor kada se porede zemlje na velikim rastojanjima i sa razlicitim stepenima razvijenosti. Edited by noskich
Link to comment
Pitanje - skinuo sam sa torenta film, slika odlična, nema tona. Da li je do torenta ili do mene?
proveri da ti nisu obajatili kodeci...
Link to comment
Pitanje - skinuo sam sa torenta film, slika odlična, nema tona. Da li je do torenta ili do mene?
Probaj da pokreneš film sa VLC-om. Ukoliko tona i dalje nema, najverovatnije je torent u pitanju.
Link to comment

probaj i sa drugim playerima, recimo KMPlayer, GOMPlayer - oni imaju svoje kodeke, pa ako neki ne nadju sami ga potraze u bazi ili ti otvore stranu odakle ces ih skinuti.ako ti ova dva ne pomognu, nista nece

Edited by dekss
Link to comment
probaj i sa drugim playerima, recimo KMPlayer, GOMPlayer - oni imaju svoje kodeke, pa ako neki ne nadju sami ga potraze u bazi ili ti otvore stranu odakle ces ih skinuti.ako ti ova dva ne pomognu, nista nece
Prema mom iskustvu, VLC pušta više stvari nego GOM i KMPlayer. VLC mu dođe kao test kad ne znaš šta da radiš.
Link to comment
Prema mom iskustvu, VLC pušta više stvari nego GOM i KMPlayer. VLC mu dođe kao test kad ne znaš šta da radiš.
može biti. ja do sad nisam došao do tog koraka da ne znam šta da radim. KM i GOM su mi do sad sve probleme rešili, a imaju i lep(ši) UI, ali to je stvar ukusa ;)
Link to comment

Naravno, za ovakve intervencije VLC je najbolji.Uzgred, zašto još uvek koristite The KMPlayer? Ta priča je završena, projekat je praktično mrtav. Kome je on omiljeni plejer bi morao da proba njegovog naslednika od istog autora: PotPlayer, odličan je.

Link to comment

Šta fali Classic Media Playeru koji dolazi uz K-Lite Codec Pack i zašto sam ja vazda jedini koji ga preporučuje u ovakvim savetodavnim sesijama? :(

Link to comment
Šta fali Classic Media Playeru koji dolazi uz K-Lite Codec Pack i zašto sam ja vazda jedini koji ga preporučuje u ovakvim savetodavnim sesijama? :(
Apsolutno 100% certified ultimate super turbo neo alpha gaiden 2:The electric boogaloo.Najbolja stvar od penicilina nadalje = Media Player Classic, koristim ga otkada sam saznao za KLM codec pack.U kombinaciji sa codec packom, pušta sve živo, mrtvo, zombirano i mumificirano, zemaljskog ili nezemaljskog porekla. Instaliraš jednom i nikada više ne brineš. Edited by Utvara
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...