Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Serija nije nikako retardirana ako ti se ne sviđa njen sadržaj. Meni je na primer serija odlična - nema ćevape od ljudskog mesa u scenariju, niti se igra fudbal glavam ljudi što se pominjalo u prajmu.

Tek to da je neprimereno za decu je promašen argument,

Link to comment
36 minutes ago, Filozof manijak said:

Serija nije nikako retardirana ako ti se ne sviđa njen sadržaj. Meni je na primer serija odlična - nema ćevape od ljudskog mesa u scenariju, niti se igra fudbal glavam ljudi što se pominjalo u prajmu.

Tek to da je neprimereno za decu je promašen argument,

Nek se emituje posle 22, 23h i sve 5.

Link to comment

brate insistiranje na tome je imalo smisla recimo '79. ili '88. kad nije postojalo vraćanje unazad, striming servisi, pirati, internet globalno, kad su postojala 2 kanala i kad su roditelji imali moć da šalju djecu na spavanje. :lolol:

  • +1 2
Link to comment

Slazem se, danas klince taj konktent/sadrzaj uopste ne interesuje, samo hocu da kazem da jos uvek postoji kontekst u kome nemas internet, nemas 150 kablovskih kanala, sedis u 8 uvece sa otprilike jedinim sadrzajem koji ne deluje retardirano, klinci cak i ne gledaju tv jer nemaju naviku i odjednom idu prilicno bizarne scene. Pri tome ja sam neko ko uoste ne brani ista da se gleda, psovke, sex, ubistva, ali mogu da prepoznam uznemirenost kada se gleda to. Postoje filmovi u kome postoji 1000 ubistava i nijedno ne izaziva nelagodu. Neka sece grkljan u nekom opskurnom vremenu pa ko hoce da gleda videce.

Link to comment

Ma ne znam, jednostavno ne mogu da zamislim scenu da neko <18 sjedi vikendom u 8 uveče i gleda prajmtajm RTS-ov. Kapiram da onaj ko je tolika sirotinja da nema za smartfon (bukvalno mislim da je to prvo što se djeci nabavlja, prije garderobe, udžbenika i šta već) nema ni za struju ni za TV. Smartfon je postao bazičnija investicija od TV-a. Ko ima TV od prije 30 godina, taj je već crko (mislim na TV), plus više nema ni analognog signala. Na sve to dodati totalnu nezainteresovanost klinaca za TV sardžaje, serije, RTS serije, serije ovog tipa i kapiram da smo dobili jedno 14 djece koja su ovo gledala uopšte u ovom terminu. Što jeste moža 14 djece previše, ali je i ta izloženost takvim sadržajima kap u moru čemu su sve izloženi. Ja sam se prvi put prepao Marathon Mana, a posljednji put kad me je jeza prošla od sadržaja na TV bilo je od sadržaja od kog nisi mogao da utekneš nikako, a to je Vučić u hirurškom mantilu kako obećava da će nam groblja biti mala.  

  • +1 1
Link to comment

Previše si osetljiv. Nas su kao klince kolektivno  vodili u bioskop da gledamo Lepa Sela Lepo Gore i valjda Vukovar jedna priča. Krvi i šokantnih ubistava na sve strane.

Nisam obraćao pažnju, jel stoji ona oznaka za rejting prilikom emitovanja serije?

Link to comment
52 minutes ago, Filozof manijak said:

Nisam obraćao pažnju, jel stoji ona oznaka za rejting prilikom emitovanja serije?

 

Stoji, 12. Valjda ne bi ni moglo u tom terminu da su stavili više.

Edited by msv
Link to comment

Kod nas se starosne oznake određuju po terminu emitovanja, a ne obrnuto biggrin.png
Stave seriju u 8, e onda ide oznaka 12 bez obzira na sadržaj, jer ko to uopšte kontroliše...

S druge strane, pitanje je koliko je to uopšte i potrebno u doba interneta i vraćanja programa unazad kad je sve dostupno svima bez obzira na termin emitovanja.

Link to comment

Pa navodno bi uz određene programe za određene uzraste trebalo da ide i neki tag koji bi risiver trebalo da prepoznaje i blokira u skladu sa profilom gledaoca koji je postavljen, samo što naravno RTS je još uvijek u fazi da Albijanić drži telefonsku liniju na jednom uvetu dok uzima "Jour imprešns" izjavu od Salaha

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...