Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Jel ti rodjak mrzne 10 min na bubanj potoku? Ako je svilen, posavetuj ga da promeni posao. Raja voli da vidi promrzlog novinara... I sve ostalo im potaman. Ipak je rejting 26,9%

Ne lupetaj, ne radi se o smrzavanju.

A šta i da mi je rođak? Uostalom on može da sedi u kolima 30 sekundi pred uključenje. No ne vredi sa tobom raspravljati.

Link to comment

Nadjoh sekund u rsd, ako dodjes sulice

Ispred dnevnika 8000, u dnevniku 11500, u domacoj seriji 9000, kod zike seljaka 3500

20% ak oces da budes prvi or poslednji u bloku...

Link to comment

To da li je neko izašao iz toplog samo na par minuta da odradi uključenje ili nije, lako se može utvrditi po stanju lica i vilice novinarke/novinara. Ono što me je podstaklo na retoričko pitanje upravo je jedna novinarka koja je izgledala kao da je malo duže na debelom minusu čekala uključenje ... A to ipak nije u redu ...

Edited by stoka
Link to comment

To sa uzivo ukljucenjima je (u)zivo govno. Nit cemu sluzi a usput i ne radi. Samo pali narodne mase, unosi osecaj ladnoce u tople domove il pak ak su domovi ladni pojacava sapatnistvo.

Al ajd tu i moze nesto da se docara (zao mi dopisnika iz,Sjenice il Zlatibora, mada su oni manje svileni), al najgluplja su ukljucenja ispred vlade da bi ispricala prica o suficitu u budzetu. Pritom traju i traju...

Secam se na jednom glupljem forumu pre X godina kukalo sto RTS ne koristi ziva ukljucenja ko b92 i slavilo se kad su poceli da ih rabe. Sad im se dnevnik sastoji od zivih ukljucenja. I sto neko rece, manifestacija moci. Gledaoci fascinirani. A i manje kosta. Stojev je nekad radio uporedne analize cena u Srbiji, regionu, EU i ostatku sveta, uporedjuje broj bankomata... Zbog sto Hrvatska ima veci broj bankomata po glavi stanovnika i vecu prosecnu platu, Stojev se sad smrzava bubce na bubanj potoku i izvestava sa dobrotvornih veceri. Potonje su tople a ima da se jede...

Link to comment

Gagi Stojev je izgleda nešto grdno zajebao ili se nekome debelo zamerio čim su ga gurnuli u "terence" ...

 

Pa čak je i Palikuća u međuvremenu avanzovao ...

 

Ma izgleda da mu je to dežurstvo redovno, vikendom.Pa zaboli smo ga pre par nedelja kako se uključuje sa nekog prijema valjda ili ne znam čega, potpuno besmisleno samo da se popuni dnevnik

Link to comment

To onaj lav što nije uspio da pročita ime italijanskog ambasadora, ono neko javljanje sa koncerta iz vračarske Katedrale?

 

E valjda tako nešto...

Link to comment

ja ne mogu da skinem oči sa D2. i ukućane teram da gledaju zbog živih uključenja!

Ja babu bezuspesno skidam s televizora kad krene zivo ukljucenje. Po 20 min zalepljena. Spadne sama kad zagrakce Veselinovic.

Link to comment

sednica vlade bila zakazana za podne ili 13h onda imamo situaciju da se neka mucena novinarka ukljucuje zivo u vesti u 1600 ili u dnevnik od 1700 da bi nas obavestila da je na toj sednici donesena historijska odluka da su srbija i vanuatu ukinuli vize za nosioce sluzbenih pasosa. sve to nam ona saopstava sa coska kod djeneralstaba i zgradom u nemanjinoj 11 u pozadini.

ranije/nekada bilo da kad vidis coveka na ekranu da se obraca uzivo ocekujes da ce ti saopstiti nesto sto je veoma vazno. nesto sto ne moze da saceka da se vrati u redakciju ili da neko ko je vec u redakciji sroci to natenane i pismeno, a sad jok. daj zivo pa sta god to bilo. bezveze, inflacija kao i mase svega i svacega u novinarstvu.

daj fotku odmah! nema veze kakva je fotka samo je daj odmah. bez obzira da li je rec o potpisivanjumemoranduma o razumevanju pomocnika zamenika drzavnog sekretara sasestim zamenikom pomocnika otpravnika poslova ili polaganju zakletve clanova nove vlade. sve je to isto, samo daj sliku odmah!

Link to comment

to vreme voice overa je davno prošlo. sećam se intervjua izvršnog producenta cnn-a od pre desetak godina, nin valjda, da bi on u svojim vestima pustio vest pokrivenu fotkom jedino da imaju tonski osamu bin ladena iz neke pećine, tada je još uvek bio živ.

npr. meni je to ispred vlade ok, ne baš u primeru koji si naveo, ali ako je bila neka sednica vlade interesantna populaciji, ili je bio neki gost u nemanjinoj vredan pomena. sve ostalo je što kaže frank p. jedenje vremena u vestima koje su relativno prazne, a sve zbog razloga da ubiju 30+ min. da bi mogli da puste reklamni blok i u vestima

 

ono što mene svaki put zapanji, a glede rts-a, je sama slika i šta se na njoj nalazi. od tehničkog kvaliteta, do samog izgleda, odeće, šminke novinara. svetlo, kadar, kompozicija mogu ponekad da iznenade, ali i to retko.

konkretno, ovi prilozi u nedelju su izgledali kao da su snimljeni 80 i neke. tako je izgledala slika, a i ljudi na njoj. pogledaj samo srbija danas sa onim uključenjima, vesele sedamdesete.

pa jbt. dušanka kalanj/staka/danka novović su čitale vesti do 60 i neke. nemoguće je da su to morale da rade(da nije bilo nekog da ih odmeni), a ne npr. da čitaju offove u nekim dokumentarcima i sličnim emisijama.

 

generalno je vizuelna estetika na svim domaćim televizijama na vrlo niskom nivou. pogledaj i uporedi vesti svih nac. emitera(kadar iz studija koji bi trebao da je najupeglaniji). pa dovoljno je pogledati samo insertere, kao najjednostavnija grafička rešenja

Link to comment

Gledao juče na valjda rts-u 2 emisiju o Sjenici i pričaju sa lokalcima o vremenu i niskim temperaturama. Jedan meštanin je rekao da reporteri treba da dođu ponovo leti (snimano u aprilu, dobrih 25cm snega) da vide zelene pašnjake. Pohvalio se da su njihovi jaganjci najbolji jer pasu čaj.  :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...