Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

5 hours ago, darling said:

 

ofkors da ima :)

 

 

 

 

‘fala darling! 

 

2 hours ago, Host said:

Mnogo je skupa ta feta. Za te pare se jede dobar tvrdi sir. Da ne pricamo da je makedonski ovcki jede za dorucak.

 

Nemci mogu da odu kod Turaka i kupe odlican bugarski ili turski sir za mnogo manje pare. A vi ostali, ko vas sisa :fantom: 

 

pa ja sam od kako mi nema mesanog Zdravje sira u lokalnom Maxiju ocajna, zato sam i presla na Dodoni.

 

a nekako nikad nemam srece sa pijacama, tj, sanse da se brzo vratim na istu pijacu samo zbog sira - a i da se pritom setim kod koga sam ga bese kupila - su bas minimalne.

ali zato se uvek opskrbim tim mesanim sirevima kad idem u Novi Pazar, tamo nekako ne omanem nikad sa izborom.

Link to comment
1 hour ago, aram said:

pohovanu sa susamom u medu

 

Varijacija: komad fete sa kolutovima sveže paprike (može ljuta!) uviti u koru za pitu i kratko propržiti, da porumeni, sa obe strane. Uvaljati u susam i zaliti medom.

Link to comment

Po Džejmiju Oliveru: mesna vekna sa feta sirom i origanom.

 

Povrće: svežu ljutu papriku i šargarepu iseći na uske trake po dužini.

 

Meso- mleveno po izboru: svinjsko, juneće, mešano. U ovom jelu meni bolje funkcioniše isključivo svinjsko, stvar ukusa. U mleveno meso (500-600g) narendati feta sir (čitav onaj komad od 200g) i začiniti TONOM suvog origana.

Zbog feta sira - ne solim!

Iako sam ovisnik o biberu - ne biberim! Želim da zadržim intenzivne ukuse koji potiču od origana i sira.

Meso se oblikuje u jednu veliku veknu, više manjih, ili kako god je zgodno i prilagođeno načinu serviranja.

 

Najpre prženje: kratko se prži povrće (paprika i šargarepa), odvadi se na stranu, pa se kratko prži meso sa svih strana, a zatim peče u rerni. Može se dodati malo vode, peći ispod folije, pa otkriti pred kraj, sve uobičajeno.

Pred kraj pečenja, pored mesa ubaciti i povrće da se sjedine ukusi.

 

Ovo je nabolja varijacija mesne vekne koju sam jeo.

 

Izvanrednog je ukusa i topla i hladana. Sokovi od mesa i povrća su intenzivnog ukusa i pikantni.

 

Služi se preko paste sa paradjz sosom.

Može se poslužiti u hlebu/lepinji/somunu: namazati paradajz, pa preko naređati meso, pa papriku i šargarepu i preliti sokovima od pečenja.

Edited by Ras
Link to comment

Još jedna varijacija feta, ili neki drugi sir, začini, kora za pitu, pogodna za večeru, doručak, ili laki ručak.

 

Jedna kriška sira se uvalja u jedan začin, biber npr, druga u bosiljak, treća u alevu papriku, itd...

Svaki komad sira omota se korom za pitu i kratko proprži.

Posluži se preko zaelene salate, ili rukole, ovlaš začinjene limunom i uljem i ukrašeno kriškama paradajza, ili mini paradjzima.

Odličan balans začinjenog i osvežavajućeg, odnosno toplog i hladnog.

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...