Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

 

 

+1

 

Ja sam dugo koristio narodsku verziju iGO-a, ali Here mi se pokazao boljim.. U par navrata, po nekim Italijanskim i Bosanskim zavučenim mestima iGO je brljao, pa sam prešao u na Here...

Načestitam se ja Here-u uže i šire rodbine.. Kod mene baš obrnuto, pre mesec dana na povratku sa Evie (kopneni deo, od trajekta do E75) me je poveo kroz najgoru moguću vukojebinu, mislim da tim putem od Ahila niko nije išao, jedva smo se izvukli..

Link to comment
  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

Načestitam se ja Here-u uže i šire rodbine.. Kod mene baš obrnuto, pre mesec dana na povratku sa Evie (kopneni deo, od trajekta do E75) me je poveo kroz najgoru moguću vukojebinu, mislim da tim putem od Ahila niko nije išao, jedva smo se izvukli..

Jbg, meni iGO nije mogao da nađe najnormalniju adresu koja postoji u nekom Italijanskom selu... Tj, nađe je on, ali kad treba da odvede, vodi u krug nešto i nikako da stigne... Here je odveo bez problema...

 

A u Bosni me je iGO krenuo voditi putevima kojima ni međedi više ne idu, ne znam koji mu je bio, još sam mu označio da samo asfalt gleda...

Link to comment

Ja trazio nedavno neko mesto Stupnica kod Loznice, isao da vidim auto neki... Maps i Waze zakazali, jedan nije ni nasao to selo a drugi vodio preko nekih uzbrdica koje su otprilike samo za traktore i Ladu Nivu, Here tad nisam ni instalirao pa ne znam kako bi se on snasao a mi smo se snasli tako sto nam je neki nas iz Austrije kojeg smo sreli tu negde detaljno objasnio. Jebat' ga, nijedan nije savrsen valjda, mora se ocekivati poneki kiks s vremena na vreme.

Link to comment

To kroz sranje se isključi kao opcija, kada vam izbaci moguće rute posle pretrage, klikne se na settings i isključi unpaved road.

 

Zato meni here našao malo lošiji put od Radovića do Mirišta u CG pa nisam morao okolo, ušteda nekih barem 10ak km. Put je ok, tačnije, samo ima jedna asfalt traka.

 

Ja sam posle Islanda zamenio here sa Google maps jer nije nalazio pojmove dok me gmaps odveo sa 100% uspešnosti do apsolutno svake vukojebine vodopada brda koji sam ukucao i to sam off line mapu skinuo tipa u 3 ujutru a u pet sam išao na let, opako bi se sjebao bez njega tamo.

 

Long story short, gmaps i here kao alternativa.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment

Načestitam se ja Here-u uže i šire rodbine.. Kod mene baš obrnuto, pre mesec dana na povratku sa Evie (kopneni deo, od trajekta do E75) me je poveo kroz najgoru moguću vukojebinu, mislim da tim putem od Ahila niko nije išao, jedva smo se izvukli..

 

da ti nije slučajno bilo ukrućeno shortest a ne fastest route? 

Link to comment

Iskreno, nemam pojma, ne sećam da li sam uopšte menjao nešto od default podešavanja

 

Proveri, baš me zanima. Ja sam pre par godina prvi (verovatno i poslednji) put u životu išao na Zlatibor i nisam ništa pitao nikoga ko je bio, samo uključio navigaciju i kao to je dovoljno. Greškom je bilo uključeno shortest a ne fastest i to je bila jedan težak fejl, baš onako kako si ti opisao tvoje putešestvije po Grčkoj. Fastest će da bira magistrale i autoputeve, a shortest vukojebine u 99% slučajeva.

Link to comment

Pre dan-dva bila saobracajka na Bg-Nis kod M. Pozarevca pa sam skrenuo kod Vrcina prema Smederevu. Here me je vodio neki putem ka Sremcici gde je makadam nedosanjani san, neka brda stvrdnute gline

Link to comment

Proveri, baš me zanima. Ja sam pre par godina prvi (verovatno i poslednji) put u životu išao na Zlatibor i nisam ništa pitao nikoga ko je bio, samo uključio navigaciju i kao to je dovoljno. Greškom je bilo uključeno shortest a ne fastest i to je bila jedan težak fejl, baš onako kako si ti opisao tvoje putešestvije po Grčkoj. Fastest će da bira magistrale i autoputeve, a shortest vukojebine u 99% slučajeva.

Ne mogu uopšte da nađem shortest /fastest, imam samo da čekiram kakvim putevima hoću da idem, tu mi je sve obeleženo, verovatno sam zato išao putevima Aristotela..
Link to comment

Evo da nahvalim Waze. Danas sam išao do Arene, uključio se na autoput kod Plavog mosta i do vatrogasne stanice pre Autokomande mi je trebalo oko 40 minuta, pakao. Uključio sam Waze i on mi je preporučio da se isključim, da se popnem Nebojšinom do Hrama, skrenem u Tiršovu i nadole do Kneza Miloša, pa odatle na most. Za 20 minuta sam bio ispred Arene, a da sam ostao na autoputu trebalo bi mi sigurno sat vremena. Waze :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...