Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Dajte neke preporuke za Minhen. Sta treba videti, sta ne treba, gde i sta jesti, kako se kretati po gradu... Gde ici van grada i kako se transportovati izmedju Minhena i Studgarta. Mogu i preporuke za Studgart, ali cu tamo najverovatnije boraviti samo nekoliko sati.

Link to comment

Dajte neke preporuke za Minhen. Sta treba videti, sta ne treba, gde i sta jesti, kako se kretati po gradu... Gde ici van grada i kako se transportovati izmedju Minhena i Studgarta. Mogu i preporuke za Studgart, ali cu tamo najverovatnije boraviti samo nekoliko sati.

 

gde me nadje.

koliko ces dana biti, to je prvo pitanje.

 

ti treba da vidis allianz arenu, da obavis turu po arenu i posetis muzej bayerna kad si tamo

dalje, gradski zamak: nymphenburg schloss

muvanje po centru grada, sedanje pod bilo koji kesten gde se toci pivo

ako je lose vreme onda pinakoteke, i residenz museum...

olimpijski park, sa voznjom na olimpijski toranj

 

pitaj dalje...

 

od minhena do stutgarta vozom. pozeljno je da online kupis kartu ranije, mozda sad ima i nekih buseva, to ne znam

Link to comment

Štutgart za nekoliko sati... izađeš iz glavne železničke stanice, ideš pravo - tu ti je odmah pešačka i šoping zona. Videćeš sa leve strane veliki park - tu je i barokni dvorac. U tom kraju ima šta ti treba - da sedneš, pojedeš, popiješ, slikaš malo. Za par sati ionako nema ništa više koncentrisanije.

Link to comment

Hvala na odgovorima.

 

Stizem prekosutra, ostajem 10 dana. Kolko je tesko doci do karte za Bayern - Real i kolko para treba za to?

 

mozes eventualno da nadjes ispred stadiona, ali bez bar 500 novaca nemoj da se nadas.

Link to comment
  • 1 month later...

U Dizeldorfu ima da se vidi stosta, centar je generalno lep i opusten a npr. moze se fino prosetati do tzv pijanih Gehry zgrada (to je valjda i deo luke), ceo taj deo je prosto zanimljiv za videti i onima koji nisu poklonici moderne hip arhitekture; onda sa suprotne strane centra ima veliki park "Nordpark" koji je gradjen u vreme uzdizanja nazi partije (posebno za veliku izlozbu Rajha, valjda je otvorio Gering il neko takav), te je prostran i lepo uredjen, a izmedju ostalog ima i japanski vrt. Meni se jako svideo, doduse bila sam u toku leta kada je sve bilo u bojama.Ima i Geteovu kucicu i zanimljive muzeje, K20 (~20.vek) i K21 (moderna) - ako se nekom i ne ulazi u muzeje, lepo je videti makar i spolja K20 (Kunstpalast valjda)..Altbier u ~pivnicama gde se sluzi odlicna a neskupa hrana, npr FüchschenLjudi uglavnom hejtuju D. al je meni skroz super grad.

 

bio u dizeldorfu pre 10-ak dana i grad mi se jako dopao. jos je bila i subota pa je bilo prepuno i zivo (in a good way) sto je samo pojacalo dobar utisak.

 

od gradova iz vestfalije i minster mi je prelep.

Link to comment
  • 2 months later...

bicu u minkenu nekoliko sati, stizem ujutru vozom, idem poslom u severni deo grada, pa se vracam peske engleskim parkom do centra...sta mogu tu po centru da obidjem za to pola dana sto mi preostaje?

takodje neka preporuka za klopu, neka lokalna kafana koja ne dere turiste

Link to comment

bicu u minkenu nekoliko sati, stizem ujutru vozom, idem poslom u severni deo grada, pa se vracam peske engleskim parkom do centra...sta mogu tu po centru da obidjem za to pola dana sto mi preostaje?

takodje neka preporuka za klopu, neka lokalna kafana koja ne dere turiste

 

kad si u centru, onda se muvaj po marienplatzu, odeonsplatzu. to ti je sve na peshaka. tu su i sve vazne prodavnice. provozaj se tramvajem 19 do max-webber-platza kroz maximilianstrasse. kad si vec na max-webber-platzu, onda mozes da skoknes do hobräukeller gde je bavarska klopa, ali bez turista. u centru su ti sve kafane manje-vise isto skupe/jeftine. a i generalno u minhenu nema prevelikog deranja turista.

 

http://www.hofbraeukeller.de/

 

gde god vidis neku crkvu udji, pogledaj, ima sta da se vidi...zgrade, fasade,...malo je pola dana :)

Link to comment

znam da je malo pola dana... trebalo je da dodjem na bar dva dana, ali ovako je ispalo...

hvala na odgovoru

Edited by ruskabajka
Link to comment

Paulaner pivnica u centru pod obavezno. Meni je to omiljeno nemacko pivo. I imaju solidnu klopu. I generalno, Minhenske pivnice su zaninljive, pa pre njih savetujem nego te crkve i sl. :)

 

A kad vec nemas vremena za turizam, a prolazis kroz English garden, provedi tu sto mozes vise vremena. Naravno, ako volis prirodu, travu, vodu... Park je odlican, a mislim da je najveci takav park u Evropi. Veci je i od Central parka i u njemu se bas mozes nauzivati.

 

Edit: i izvanjavam se sto uskacem iza mestanina Rosa, al racunam zanimljivo ti da cujes i misljenje turiste koji je par puta boravio u Minhenu

Edited by Timmy
Link to comment

provozaj se tramvajem 19 do max-webber-platza kroz maximilianstrasse. kad si vec na max-webber-platzu, onda mozes da skoknes do hobräukeller gde je bavarska klopa, ali bez turista.

 

Ovo obavezno (ovako je Ros i mene uputio ^_^ ), a onda mozes da, kad si vec na toj strani obale, prosetas do vile Stuck (ne sad da ulazis u nju kad vec nemas postenog vremena, mozes samo da zaviris) kroz park, jer je taj deo mnogo lep. I onda predjes opet preko reke na drugu stranu i eto te u Engleskoj basti.

Stavih ti mapu cisto da vidis razdaljinu i gde si

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...