Jump to content
IGNORED

reči koje ste sami smislili


kgmr

Recommended Posts

A ako bi se srpsko-turski iskombinovao s mađarskim, sajtdžija bi bio proizvođač sira.
Шајџија, шинко, шајџија.Јер, имају Мађари и онај мекши сир - шајт му дође од пресовати - који су многи наши купили па им се истопио. Изеш тај з-сир... тј жир, тј. свињску маст :).Подсети ме ово (и Едита) на турош чусу (tur?s csusza), што му дође отприлике једна кутлача насува (равни резанци ширине око 4-6мм), преливено неком мешавином милерама и младог сира, и одозго једна кашика ситно сецкане упржене сланине, али баш ситно, онако на 2мм. Туро је млади сир, а чусик значи клиз(ат)и... сироклиз. Ортак је толико пута наваљивао, све рачунајући да ћу се кад тад навадити. Оно, није лоше, али никад нисам, хм, закачио навику. Edited by расејан
Link to comment
  • 2 weeks later...
Srpske japanke - jopanci.
А да пројекат „Србиа до Токиа” није преименован у „Србиа к’о NOKIA”, држава би нам се данас звала Србијапан.
Link to comment

Kako da zaboravim jednu koju slušam od detinjstva: unošiti se - obaviti nuždu u toaletu ili u donjem vešu, u svakom slucaju van noše. :rolf:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
А да пројекат ?Србиа до Токиа? није преименован у ?Србиа к?о NOKIA?, држава би нам се данас звала Србијапан.
Подсети ме ово на померене нагласке које сам онолико пута чуо... медијапан плоче (нешто медија, па нешто пан) су увек биле меди-јапан плоче. Три-полифосфат је мора бити потицао из Либије, јер су га увек изговарали као Триполи фосфат. А за оног Кореновића је слабо ко знао да се зове Миланко Реновица - нагласак је тако падао да смо сви чули Кореновица, па како ко запамти.Носталгију за овим глупостима ми држи неки Стив Инскип на овдашњем локалном радију, јер сам већ неколико година мислио да се зове Стивен Скејп.
Link to comment

Е, да, како да заборавим: реч крилатица у значењу авион - измислио погонски учитељ Дејан Бошњак пре скоро 40 година.

Терали онда ове са средњом учитељском да заврше вишу; они са вишом нису били баш инжењери него погонски инжењери... он сабрао два и два.

Link to comment
Ideje su - noge. :lol:
Пази ово... година отприлике '67, серија ваљда "Сачулатац", где је Чкаља играо пајкана. Он и још један шпијунирају неку журку, све смуљајући да се тамо окупљају елементи. И онда неко на журци каже за неку рибу да "има леве идеје", Чкаља би одмах да скочи из заседе и похапси, а Деба (ваљда, како ли се већ звао глумац) каже "ма не, не разумеш... има ружне ноге".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...