Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 minutes ago, nisam ja said:

 

moram u taj Vardar kad budem u tazbini. Nema više, baba ostarila pa nema nedeljom ono što banaćani zovu gibanica a ustvari je kiselo testo i sir. Ko neka štrudla. 

 

Samo da znaš da Vardar ne radi nedeljom. A "gibanicu" keva i dalje pravi. Pa kad je - stoka alava - onako vruću sašijem pre nedeljnog ručka... qq&lelle

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, nisam ja said:

Taj kod socijalnog se zove isto kao i onaj što je bio u Dunavskoj. Đorđević. Njegov sir je najbolji. 
Ako se zalomiš na limanu ima pekara tj. buregdžinica (iako imaju još nekih džidžabidža) zgodnog naziva - liman. Skroz kršten sir. 
 

moram u taj Vardar kad budem u tazbini. Nema više, baba ostarila pa nema nedeljom ono što banaćani zovu gibanica a ustvari je kiselo testo i sir. Ko neka štrudla. 

 

Mama ovo sprema, pa se udavimo kada smo kod nje.

Link to comment
32 minutes ago, napadaj said:

A da li je neko jeo kod onih ljudi u Rumi koji rade od 5 do 8 ujutru?

To sam gledao kod Marke Žvake, a najbolji je momenat kada vlasnik, želeći da ilustrije koliko njegove mušterije vole taj burek kaže: vraćaju se sa mora, pa pravo sa puta prvo svrate kod mene na burek.

Edited by Ras
Link to comment
On 22. 8. 2023. at 23:32, nisam ja said:

 

moram u taj Vardar kad budem u tazbini. Nema više, baba ostarila pa nema nedeljom ono što banaćani zovu gibanica a ustvari je kiselo testo i sir. Ko neka štrudla. 

 

Jel to ono što makedonske domaćice zovu "kišnjeno"?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Nema baš veze s burekom, ali ne znam gde bih drugo pitao, pa praštajte. Elem, zna li ko šta se dešava s pekarom Kalevski na Dorćolu (u Dušanovoj, kod ugla s Francuskom)? Ne radi čini mi se već duže vreme. A uvek je ispred nje bio dugačak red, pre svega zbog hleba. 

 

IMG-20230919-125317.jpg

 

Link to comment
1 hour ago, JakeBlues said:

Nema baš veze s burekom, ali ne znam gde bih drugo pitao, pa praštajte. Elem, zna li ko šta se dešava s pekarom Kalevski na Dorćolu (u Dušanovoj, kod ugla s Francuskom)? Ne radi čini mi se već duže vreme. A uvek je ispred nje bio dugačak red, pre svega zbog hleba. 

 

IMG-20230919-125317.jpg

 

Poslednji pravi Bgd leba

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...