Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ljazer je imo sećam se odličan sa zeljem.

 

BTW izgleda Kod Bake propo, u zadnjih par meseci probo par puta na burek i nema. Jednom kao menjaju dobavljača al biće, drugput menjaju recepturu al biće....

  

Link to comment
23 minutes ago, igoraki said:

Ja ne pamtim da je ikad bio dobar Petrović, a pamtim ga iz 80-tih, meni oduvek bio premastan, bukvalno lije mast iz bureka dok jedeš...ima bolja pekara ranije u Bežanijskoj, sad ne mogu da se setim imena ali preko puta Ičkove kuće, isto postoji već 50 godina i nisu sad vau ali je korektno

 

Ali obožavaju ljudi Petrovića, da, lično sam se raspravljao sam nekoliko njih na tu temu i nismo se sporazumeli.

to je sad još jedna fensi pekara koja ni na šta ne liči

Link to comment
14 minutes ago, ragasto said:

Da, sećam se. Pa i te palačinke su bile super, sećam se...dok se nije počelo sa krajcovanjem. 

@igoraki

Pamtim da smo smarali ortaka sa posla da donosi po 15-20 palačinki pošto je živeo tu blizu kad se tek otvorilo, posle jedno par nedelja se smorio i krenuo da nas odjebava

 

7 minutes ago, renne said:

to je sad još jedna fensi pekara koja ni na šta ne liči

E pa sorry onda za lošu informaciju, ja nisam skoro jeo kod njih al sam vodio neke drugare pre jedno godinu ili malo jače tamo na burek i pamtim da su baš bili oduševljenim i burekom i nekim lepinjama što su uzeli.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

iz drugog pokušaja u nekoliko godina ne uspevam da razumem hajp oko Petrovića u Zemunu.
 

kore su žilave, predebele i sukvkaste, jedva se grizu, što se posebno vidi na praznom bureku. ukus je nikakav, masnoća je, sumnjam, pekarska palmina mast ili nešto slično.
fil u bureku s mesom jednako bezličan, meso presitno mleveno, dezintegrisano, ne lični na junetinu, slabo začinjeno.

ona naduvana plastična peciva nisu ni za komentar.

 

štaznam... opet, vrv je do mene, jer gužva svedoči da većina ne deli moj stav.

Idijotski burek.

Link to comment

ja sam odustao od pekara u BG pa ima sigurno 15 godina, od tih silnih lisnatih smrznutih sranja, kvazipita i aditiva sam se uvijek osjećao loše poslije. 

Link to comment
45 minutes ago, djeneralche said:

Rankovic ima pristojan burek, nemam nagon da bacim peglu od masnoce kao na 99% drugih mesta.

Čeda i Bobe su isto ok ako voliš manje mastan. I Ljupče(ali samo sir). Meso samo ako voliš gomilu luka.

 

Trpković i Kirćanski su malo masniji na primer za moj ukus.

 

Anđelko u Balkanskoj nešto između.

Edited by Milošica
Link to comment
3 hours ago, foto said:

prava pekara pocinje sa poslom u ponoc, eventualno pola1.

ovo ostalo je bruka za jedan od najpostenijih zanata.

Mislis da se testo drugacije ponasa nocu ? 

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...