Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

23 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jest, ali ukusan :D

 

Naložio me topik da odem večeras po burek, i odem...nađem burek s kulenom i zdenkom, i s pečenicom i sirom :dry:

Htedoh da napišem a gde ćeš sada ovako kasno i još po vrućini po burek, pa se setim da sam sinoć spremio pitu za večeru (oko pola osam recimo). Pun pleh pite, šest onih redova.

 

Spoiler

embed?resid=30485E1F704BB219!29099&authk

 

I večerao sam onda i to obilno. Kasnije sam večerao još dva puta. Takođe obilno.

Dok je pita još bila onako vruća i sa krckavom korom nisam mogao da odolim.

Nakon toga sam, dok sam prao sudove igrao obe uloge iz onog vica sa Piroćancima u vozu nakon što prođu kroz tunel: Kam gi tri?

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

I jeste, 210 dinara parče

Zdenka je postala fensi sir, jbt.:isuse:

 

Sve je to počelo sa poskupljenjem čvaraka, kada je to prošlo, proći će sve.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, Milošica said:

Gužva bude i kod Bucka, pa ništa :D

 

@banatjanin

 

Na kojim mestima je tebi odličan burek u Beogradu?

 

U BG-u, od onoga što sam probao, onaj u Dalmatinskoj. 

Slažem se sa ostalima da je Trpković premastan, ali recimo, drugo mesto za njegov sa sirom. Kirćanski mi je njah... 

 

Šire od toga, meni apsolutno najbolji u Novom Sadu, preko puta Socijalnog (ne znam mu ime). Novosađani se lože na burek u Rumenačkoj i jeste dobar, debele ali podatne kore, meke unutra i hrskave spolja. Opet, i taj je baš mastan. 

U Nišu sam ga retko jeo... U Pančevu kod Stankovskog dobar sa cepkanom paprikom, kolenica bezveze. Ona čuvena Lipa u Subotici koja nudi na desetine različitih bureka (i zaista uvek sve ima) je među najgorima koje sam probao (teško, zdudano, loši nadevi, podgrevano...)

Volim sa sirom u Vardaru u Zrenjaninu, iako je, zapravo, osrednji, ali navika valjda.

 

I ne jedem burek često, potrebu za vučenim testom zadovoljava moja draga, koja pravi izvrsne pite i sama razvlači kore. 

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, Sandradjer said:

Jel kod Trpkovica?

@Ras

Ostavi li jednu jufku za dorucak? :D

3 komada, rekoh već.

 

20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nije, nemam ja u ovim seljanama Trpkovića :sad: 

Razumem da suzu pustiš za KUMSom što ti nije komšija, pa da te ponekad poveze usput, ili za dejtom što ti nije bliže, ili pak za manijakom što je eto manijak, ali za Trpkoivićem... meh :(

Edited by Ras
  • Haha 1
Link to comment

Taj kod socijalnog se zove isto kao i onaj što je bio u Dunavskoj. Đorđević. Njegov sir je najbolji. 
Ako se zalomiš na limanu ima pekara tj. buregdžinica (iako imaju još nekih džidžabidža) zgodnog naziva - liman. Skroz kršten sir. 
 

moram u taj Vardar kad budem u tazbini. Nema više, baba ostarila pa nema nedeljom ono što banaćani zovu gibanica a ustvari je kiselo testo i sir. Ko neka štrudla. 

  • +1 2
Link to comment

A, da! Burek kod Dobricu u Pirotu na pijaci.

Zapravo, taj mi je, verovatno, najbolji, filovan onim pravim, žućkastim punomasnim sirom, a kore na pravoj masti. Pekara je sobičak u staroj udžerici, nude samo domaći beli hleb i burek, isključivo ujutru i cela familija samo to radi.

 

A onaj u NS je Đorđević, i oni samo burek (na merenje) i pogačice imaju

 

Edit: @nisam ja brži za Đorđevića :)

Edited by banatjanin
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

3 komada, rekoh već.

 

Razumem da suzu pustiš za KUMSom što ti nije komšija, pa da te ponekad poveze usput, ili za dejtom što ti nije bliže, ili pak za manijakom što je eto manijak, ali za Trpokivićem... meh :(

Najžalije od svega mi je što kums ne živi ovde u Žarkovu :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...