Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ko voli paradajzične supe i čorbe, npr Ezogelin çorbasi, može da se spravi takođe. 

 

U Metrou je dobra kupovina i ona tegla inćuna o kojoj smo pisali. Na sniženju košta 1800 a traje doveka. Ko voli. 

 

Jednom sam ulovio smrznuti lemongrass. Ubacujem u poneko jelo, naročito jer kore limuna nisu jestive a ovo je bolje.

 

Takođe je kul i mala teglica sa namazom od maslina. TIpa, 95% masline, ostatak maslinovo ulje, tako da nije prevara. Oko 150 dinara.

Link to comment





 
Inače ovaj sušeni paradajz nema smisla potapati u ulje, nije uopšte isti artikal kao oni kupovni sušeni paradajzi u teglicama sa uljem. Ne može da upije ulje, toliko je dehidriran. Jedino što može je da da ukus ulju, ako vas to zanima. 
potvrdjujem ovo iz iskustva, mislila sam da sam pametna, da ja napravim [emoji38]ol: . a ni taj ukus koji moze da da ulju, nije vredan paznje.

moze neki, al ako je kupljen u italiji. ovo shto kod nas sushe, ne radi tako.


sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, ivy said:

super info

 

ja sam ovde nasla svasta zanimljivo ali nisam probala

 

https://www.meraki.rs/

 

a imaju i paradajz

 

https://www.meraki.rs/grcki-delikatesi/salate-i-dodaci-jelima/suseni-paradajz-elinikon-na-meru-100gr

Hvala. Biće oprobano nešto.

 

Hajde kad preporučujemo - par meseci naručujem online sa www.arash.rs. Profesionalni su, orašasti plodovi su sveži a cene su generalno jednake ili povoljnije od zdravih hrana po gradu.

Link to comment
19 hours ago, pacey defender said:

www.arash.rs

 

 

 

hvala na preporuci..ok su cene..vec sam porucila iranski tahini,pastu od nara,crni susam i jos svasta

 

a gde u Metrou stoji taj suseni paradajz?

Link to comment
4 hours ago, ivy said:

 

 

 

hvala na preporuci..ok su cene..vec sam porucila iranski tahini,pastu od nara,crni susam i jos svasta

Preko Arasha? Ne vidim tahini i nar u ponudi. Verovatno nešto pogrešno radim.

 

Kad smo već kod sušenog voća - može li neko da objasni razlike u kvalitetu sušenja grožđa. Ima različitih metoda, to se odražava i na cenu. U principu volim da kupim zdravije ali da razumem o čemu se radi.

 

Quote

a gde u Metrou stoji taj suseni paradajz?

 

U delu sa povrćem, u dubini, tamo gde stoje džakovi luka, krompira. Tako je na Petlovom brdu. Obična providna plastična ambalaža. Berba je leto 2021, rok trajanja dve godine. 

Link to comment
On 23.1.2022. at 23:08, pacey defender said:

Hvala. Biće oprobano nešto.

 

Hajde kad preporučujemo - par meseci naručujem online sa www.arash.rs. Profesionalni su, orašasti plodovi su sveži a cene su generalno jednake ili povoljnije od zdravih hrana po gradu.

Koliko je kostala dostava? Ja sam porucio nesto i dostava je ispala skoro 700d, ne znam da li je to normalno?

Link to comment
13 minutes ago, djeneralche said:

Koliko je kostala dostava? Ja sam porucio nesto i dostava je ispala skoro 700d, ne znam da li je to normalno?

za beograd vazi da je dostava besplatna ako narucis vise od 3000din.

 

ne znam da li je isto van beograda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...