Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

6 minutes ago, beta kentauri said:

naravno, samo da prvo napravim staklenu baštu 

moja majka gajila limun u dnevnoj sobi... poklonila ga kad je trebalo da se selimo. te godine je doneo oko 40 kila.

 

#samokažem

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, aram said:

moja majka gajila limun u dnevnoj sobi... poklonila ga kad je trebalo da se selimo. te godine je doneo oko 40 kila.

 

#samokažem

nevolja sa limunovima je što rastu ko besni i što moraju da zimuju unutra.

kumovi moje majke imali tri ogromna limuna koji su ludački cvetali i rađali. preko zime ih držali u podrumu pored prozora i bilo im je potaman. s proleća uvek bila muka živa da ih izvuku napolje uz stepenice jer su teški ko tuč.

ja u kući nemam dovoljno dobre uslove za čuvanje  agruma gargantuanskih razmera, dovoljno mi je što vučem palme i ostale džinove, kičmu izlomih svake jeseni/proleća, tako da je jedino rešenje da napravim staklenu baštu. 

ili da se preselim negde gde mogu da rastu napolju.

Edited by beta kentauri
  • +1 1
Link to comment

Moja je nana gajila limun, koji bi zimi prenosili u hodnik kuće i to mi je jedno od najranijih sećanja. Plodovi su bili retki, a čini se da i danas u svakom limunu i dalje tragam za tim mirisom i ukusom (verovatno zaboravljenim).

Link to comment

Taj je senf poslednji put kupljen pre par meseci bio toliko gadan da to ne mogu da opišem. Ne mogu ni okvirno da se setim kada je bila ta kupovina, a ako se dobro sećam u isto vreme je ovde neko prokomentarisao da je bio loš.

Link to comment
56 minutes ago, Ras said:

Taj je senf poslednji put kupljen pre par meseci bio toliko gadan da to ne mogu da opišem. Ne mogu ni okvirno da se setim kada je bila ta kupovina, a ako se dobro sećam u isto vreme je ovde neko prokomentarisao da je bio loš.

Obično imam poveću zalihu u kući, 5-6 komada, sada spadoh na poslednju teglicu. Prijatno me je iznenadilo da je ta poslednja partija bila baš oštrog, pravog dižonskog ukusa, ranije je često bio blaži, što baš i ne volim, 

Link to comment
10 minutes ago, Ras said:

April:

 

 

 

Ovo liči na senf koji je Europeene des condiments (firma koja za Delhaize pravi i pakuje ovaj senf u teglicama od 330 gr) pre deset-petnaest godina ovde prodavala u onim kompot-teglama od 1100 gr sa mehanizmom. 

Link to comment
Taj je senf poslednji put kupljen pre par meseci bio toliko gadan da to ne mogu da opišem. Ne mogu ni okvirno da se setim kada je bila ta kupovina, a ako se dobro sećam u isto vreme je ovde neko prokomentarisao da je bio loš.
Ako nije bilo vise nas nezadovoljnih, ja sam bila jedna, i zalila se ovde :) uzas kako sam se razocarala.
Link to comment
18 hours ago, Ras said:

Ne znam, zaista, ali mislim da nije samo ljutina bila problem tog senfa. U svakom slučaju nisam ga ni tražio unazad mesecima. Ako ga ima, javljam, često sam u Maksiju.

Ranije ga je imao svaki veći Maxi, zaboravio sam da čekiram Tempo u Bačvanskoj za vikend.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...