Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Je l' čitao neko The Stainless Steel Rat seriju od Harry Harrisona?
Na ovijem prostorima izdato je samo ovo: 11379.jpgZnači u izdanju Narodne Knjige u ediciji koja se prodavala davno pre 20-tak godina u novinarskim kioscima... Verovatno mi je prošla kroz ruke, ali se ne sećam...
Link to comment
Na ovijem prostorima izdato je samo ovo: Znači u izdanju Narodne Knjige u ediciji koja se prodavala davno pre 20-tak godina u novinarskim kioscima... Verovatno mi je prošla kroz ruke, ali se ne sećam...
У ствари, излазило је тога још... недавно сам прочитао Нерђајућег Челичног Пацова, први део, наново, колико да обновим градиво, и пронашао ону сцену кад наређује роботу да се наложи (јер ради на угаљ и парни генератор). Е, то сам некад давно читао у Политици, у наставцима. Ко ће то покупити...ево и цитата:
"Look at that!" he shouted. "Down to eighty pounds pressure! Next thing you know the thing will be falling on its face and burning the place down. Stoke, you idiot -- stoke!!" A couple of relays closed inside the contraption and the robot clanked and put the tray of glasses down. I took a very long drag on my drink and enjoyed the scene. Trundling over to the fireplace -- at a slower pace now I'll admit -- it opened a door in its stomach and flame belched out. Using the coal scoop in the pail it shoveled in a good portion of anthracite and banged the firedoor shut again. Rich black smoke boiled from its chimney. At least it was housebroken and didn't shake out its grate here. "Outside, dammit, outside!" the Count shouted, coughing at the same time. The smoke was a little thick. I poured another drink and decided right then that I was going to like Rdenrundt.
Edited by расејан
Link to comment
  • 4 weeks later...

Најзад је све дошло на место... ћерка купила нов, лакши ПСП, па је био у килавом стању (екран замрљан и нечитак, поцркало нешто пиксела), па га је вратила, па док је то стигло... прође месец и Qсур.Сад сам натоварио гомилу Винџа и Докторова (којих нема у књижари) на то и полако читуцкам. Докторов ми је још нејасан... али тек сам почео. У причу од 75 страна улази и 25 страна отвореног копирајта Креативне Задруге, што опет значи да сам то могао да читам и са мреже (http://craphound.com/ је Коријев сајт, део његовог опуса је бесплатан и може се читати тамо). Но, полако, видећемо.Него, ако је неко читао Докторова раније, може ли неки мањи водич, којим редом читати итд?

Link to comment

И ево како је Ден Бери овековечио Харија Харисона у једној епизоди Флаша Гордона из 1989... кад Флаш стиже у пренасељени и презагађени 22. век, отприлике нешто из "Зеленог сојчива", и пошто је то баш како је Хари описао у "Места, места!", у овој верзији Земље постоји неки полубог, или бар пророк, зван Харихари:harihari.jpg

Link to comment
Na ovijem prostorima izdato je samo ovo: 11379.jpgZnači u izdanju Narodne Knjige u ediciji koja se prodavala davno pre 20-tak godina u novinarskim kioscima... Verovatno mi je prošla kroz ruke, ali se ne sećam...
jaoj covece, pa ovo je jedan od najsmesnijih sf romana iiiiikada.dao mi ga ortak pre ne znam koliko godina, pis zivi...onda u sutomoru, za 1,8evra[ili maraka, jbg, uvek zaboravljam kad su crnogorci uveli evre] kupila knjigu, raskopusanu i bila mnogo srecna.i onda je otisla putem bivseg decka od mene.pukovnik drang sa kljovama i "stranje" i cingeri... sjajna knjizica.neko mi rece i da je nastavak bio objavljen kod nas, ali nikad ga ne nadjoh.
Link to comment
neko mi rece i da je nastavak bio objavljen kod nas, ali nikad ga ne nadjoh.
Који наставак? Има их...Bill On The Planet Of Robot SlavesBtGH 3 - on the Planet of Bottled Brains (са Робертом Шеклијем, такође великим зајебантом)BtGH 4 - on the Planet of Tasteless Pleasures (са неким Дејвидом Бишофом)BtGH 6 - on the Planet of The Hippies From Hell (ака on the Planet of Ten Thousand Bars, опет Бишоф)BtGH 7 - The Final Incoherent Adventure (са Дејвидом Херисом)Очигледно ми фали пети део, Bill, the Galactic Hero on the Planet of Zombie Vampires (са Џеком Халдеманом другим)
Link to comment
  • 2 weeks later...
http://craphound.com/littlebrother/, Кори Докторов, горе име и линк Download for Free, тако да је књига широко доступна, као и мање више све што је он написао.Прочитао сам засад тог "Млађег брата", и хм, није лоше - није ни неки врхунац. У ствари, врло узбудљив, и врло близу стварности, омладински роман, на тему како се један клинац нашао на врху таласа који је истерао министарство за Домоземну безбедност из Сан Франциска. Што се, наравно, није десило, али замало. Ту атмосферу мурије на улицама са све машинкама испред сваке виђеније банке сам видео 2004. у Њујорку, дан пре републиканске конвенције, кад је примењено доста тактике коју описује у књизи.Докторов је мајстор за баш те омладинске ствари, на тренутке сам чак капирао како је то (тј како би то било) имати 16 година у првој деценији овог века у еСАДу. Толико је, за длаку, реалистичан.Ово, наравно, није СФ, само је Кори СФ писац, изузев овог пута. Али је занимљиво видети како то раде мајстори - као што је Виљем Гибсон направио Ле Кареовско "Препознавање облика" (Pattern Recognition), што има СФа колико и "Млађи брат", и као што су Цепелини били велики не само зато што су добро рокали, него што су умели да направе и одличне акустичне ствари...
Link to comment
Кога не мрзи, има и ово да се чита, тј. прелистава онлајнhttp://browseinside.harpercollins.com/inde...3=9780061562358
Whelmers always miss.Гарднер Каколимусетопрезимечита ме је временом веома разочарао - овог пута није, јер се ничем више не надам. Као што се дало претпоставити, његово виђење светског СФа се простире, како вели у предговору, на "обе стране Атлантика" - дакле превиђајући једног Егана у Аустралији, те маленкост звану остатак света.Имам чак четири његове антологије, и узимао сам бар још толико из библиоте(т)ке... и јок море, некако већ знам шта ће он да извади из годишње жетве, а шта ни у бунилу неће. Најбоље је кад објави две антологије, једну редовну и једну тематску (као што је ова), и у њима мора да буде бар један поновљен наслов, или да буде две приче од његовог омиљеног аутора, Алистера Тамонеког. А тек што у предговорима спомиње чак и кад је ког уредника жена умрла, а нигде нема, рецимо, кад је умро Лем или један од Стругацких.Можда му се посрећило овог пута, берба је обилна, и уосталом он увек погоди бар 4-5 одличних наслова... остало је осредње, али убачено зато што је тема у моди, или зато што садржи библијске мотиве, или зато што је Алистер, или зато што је издавач дошао до права за мање лове.Но, пошто је бесплатно... навали народе.пјафрж: особито ме нервира за што сваког аутора не каже кад је почео да пише, где је први пут нешто објавио, не него кад је први пут продао нешто. Edited by расејан
Link to comment
Whelmers always miss.Гарднер Каколимусетопрезимечита ме је временом веома разочарао - овог пута није, јер се ничем више не надам. Као што се дало претпоставити, његово виђење светског СФа се простире, како вели у предговору, на "обе стране Атлантика" - дакле превиђајући једног Егана у Аустралији, те маленкост звану остатак света.Имам чак четири његове антологије, и узимао сам бар још толико из библиоте(т)ке... и јок море, некако већ знам шта ће он да извади из годишње жетве, а шта ни у бунилу неће. Најбоље је кад објави две антологије, једну редовну и једну тематску (као што је ова), и у њима мора да буде бар један поновљен наслов, или да буде две приче од његовог омиљеног аутора, Алистера Тамонеког. А тек што у предговорима спомиње чак и кад је ког уредника жена умрла, а нигде нема, рецимо, кад је умро Лем или један од Стругацких.Можда му се посрећило овог пута, берба је обилна, и уосталом он увек погоди бар 4-5 одличних наслова... остало је осредње, али убачено зато што је тема у моди, или зато што садржи библијске мотиве, или зато што је Алистер, или зато што је издавач дошао до права за мање лове.Но, пошто је бесплатно... навали народе.пјафрж: особито ме нервира за што сваког аутора не каже кад је почео да пише, где је први пут нешто објавио, не него кад је први пут продао нешто.
Alastair Reynolds verovatno. Meni je takva hard space opera sasvim zadovoljavajuca bez obzira na Dozoisovu rampantno slepilo. Posedujem sve iz Revelation Space niza. Edited by kim_philby
Link to comment
Alastair Reynolds verovatno. Meni je takva hard space opera sasvim zadovoljavajuca bez obzira na Dozoisovu rampantno slepilo. Posedujem sve iz Revelation Space niza.
Е, да, тај. Управо то, "сасвим задовољава"... али баш и није такав материјал да му два комада улете у исту антологију.
Link to comment
Е, да, тај. Управо то, "сасвим задовољава"... али баш и није такав материјал да му два комада улете у исту антологију.
Koje dve price? Sada si me zainteresovao. Ja gresno volim space opera subzanr i ova new model varijanta mi je prilicno prijala (makar pocetkom ove i krajem prosle godine).
Link to comment
Koje dve price? Sada si me zainteresovao. Ja gresno volim space opera subzanr i ova new model varijanta mi je prilicno prijala (makar pocetkom ove i krajem prosle godine).
24. књига (2006), Signal to noise; Nightingale.23. (2005): Beyond the Aquila rift; Zima blue17. (1999): Galactic northОне две из 2005 су обе врло добре (Аквила више занатски; Зима је скоро уметност).Зачудо, у оној четвртој књизи га нема <_< Edited by расејан
Link to comment
24. књига (2006), Signal to noise; Nightingale.23. (2005): Beyond the Aquila rift; Zima blue17. (1999): Galactic northОне две из 2005 су обе врло добре (Аквила више занатски; Зима је скоро уметност).Зачудо, у оној четвртој књизи га нема <_<
Galactic North ima jedan jako zanimljiv epski zamah. Koliko se secam to je prica o poteri koja se proteze hiljadama godina (i 'obicnih' i 'svetlosnih') u jednom striktno ajnstanovskom univerzumu. Meni je bila zanimljiva. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...