Jump to content

Samo SF


расејан

Recommended Posts

pre par dana umro je frederik pol, jedan od oceva zanra. pisac sage o hicijima i reklamokratije. kao i mnogi iz te generacije, osvedoceni levicar. rip
O jebote, tek sad pročitah...Hičiji da mu dušu proste i ne zarobe je u mašini.Jedan od mojih najdražih pisaca, a Kapija je knjiga koju sam najviše puta pročitao u životu. Raspadnuta je jadna bukvalno.............Svetski rat Z od Bruksa je sjajna knjiga.
Link to comment
knjiga je dobrai govornik za mrtve takodje
Вреди да се чита. Сад што није политички коректан као Кина други је падеж.
Link to comment

Ne razumem, kako misliš "није политички коретан као Кина"?Čitao sam ovu knjigu više puta, nisam naišao na bilo šta što bi me nateralo da je ostavim.Poređenja iz onih tekstova gore nisu baš najsjajnija, osim što govore ponešto o autorima.No, Digitalni Ugljenik, valja li išta?

Link to comment
Digitalni ugljenik je remek delo. Zar to još nisi pročitao?
Sada je gotovo četvrtina knjiga na polici nepročitana, imam jako malo vremena i jako puno posla, i kad uzmem da čitam nešto, posle par strana odlutam. Svi šahovi ljudi sam čitao tri meseca i to zadnjih dvadesetak strana na preskok. :cry:Da mi nije Kalvina i Hobsa pukao bih skroz.Čitaću u penziji. Edited by Vapad
Link to comment

I ja skoro sve knjige čitam kada sam na odmoru. Strašno, ali tako je. Ljutim se na sebe, ali kad dođem kući smlavljena, ne mogu da čitam ništa zahtevnije od tv dodatka

Link to comment

Jesi li primetila da možeš lagano da čitaš knjige koje si već pročitala, meni pokatkad dođe pa uzmem nešto staro, HHGTTG sam, recimo, čitao desetak puta već, i kada mi se desi da ne mogu prosto ništa novo da savladam i malo me depresija takne zbog toga uzmem The Good Book (HHGTTG prim.aut.) i otvorim na stranu sa sendvičima, ili sa Fenčrč, ili sa Elvisom, i to poleti, pa pređeš pedesetak strana za tren, i onda sam dvostruko zadovoljan, još uvek znam da čitam, a i pročitao sam nešto dobro.

Link to comment
Jesi li primetila da možeš lagano da čitaš knjige koje si već pročitala, meni pokatkad dođe pa uzmem nešto staro, HHGTTG sam, recimo, čitao desetak puta već, i kada mi se desi da ne mogu prosto ništa novo da savladam i malo me depresija takne zbog toga uzmem The Good Book (HHGTTG prim.aut.) i otvorim na stranu sa sendvičima, ili sa Fenčrč, ili sa Elvisom, i to poleti, pa pređeš pedesetak strana za tren, i onda sam dvostruko zadovoljan, još uvek znam da čitam, a i pročitao sam nešto dobro.
Оно, више се радујем кад ископам нешто ново што може да ме увуче. Тако сам, упркос себи, био нашао Рејнолдса - упркос себи јер ми је жестоко ишло на неколико парних органа што га је Гарднер Доз-како-ли-се-чита-даље редовно убацивао у своје антологије и то по двапут, а овамо неке друге значајне фаце ни не погледа. Ал' на друго читање покушам да ставим све то Рејнолдсово на једно место, и видим да је то повелико... те кренем да тражим и остало.Сад је то већ управо у том "сад бих читао нешто што знам да ће да ваља, нема везе ако сам већ читао". Читам га редом, "Простор откровења" па до "Префекта" (кад је већ скоро немогуће покупити то неком хронологијом). Друго читање, али опет не могу спорије, јер као да га је писао Странко Окретић (ака Paige Turner). Меѓутоа, овог пута успевам да застанем, да погледам кад се шта дешава, које најаве будућих догађаја су ми промакле први пут, кад је ко шта знао и све скупа да се повремено осврнем и уживам у видику.А оно са Фенчрч и летењем, то чувам за једном кад будем башка сентиментално расположен, да га онда читам. Матори романтичар, јебига.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...