Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

, nego da treba anticipirati potrebe publike, potruditi se da privuces izdavaca, da mu prodas zvaku...Ako se to uvrezi, mozda cemo jednog dana dobiti nekog lokalnog Kinga ili Grisama. Ostaje jos da shvate da su srpske nagrade go kurac, i eto nama prave proze.
Онда ниси писац него продавац аутомобила.
Dobro, samo da kažem da nisu svi ujedinjeni u pohvalama Živkoviću i njegovom radu, pogotovo faktografskom. On jeste popularizovao žanr, ali ga je i monopolizovao, tako da smo morali mnogo da čekamo da se on "otvori" ili da razmenjujemo Monolite.Da ne govorim koliko se on kasnije grozio i napadno ograđivao od etikete "SF" i njegovog svrstavanja pod taj žanr, odnosno bilo koji žanr.O ličnim nastupima i stavom prema ostalima u fandomu...jebi ga.
То је неретко случај у било којој активност у малој средини каква Србијица објективно јесте. Проблем је што се код нас и даље Асимов и Кларк третирају као какви врхунци жанра...и то код млађег света.
Link to comment
у малој средини каква Србијица објективно јесте. Проблем је што се код нас и даље Асимов и Кларк третирају као какви врхунци жанра
pa to - ti si video sveta; ovde ubogi, ako i do vranjaja, u srbičičurku, ih i dalje tretiram takonadam se emancipaciji, ali avaj - ne ide equably as anticipated
Link to comment
То је неретко случај у било којој активност у малој средини каква Србијица објективно јесте. Проблем је што се код нас и даље Асимов и Кларк третирају као какви врхунци жанра...и то код млађег света.
Mnogo mi je drago da vidim da još neko tako misli van fandoma, pošto je to činjenica, a u Srbiji mora da se dokazuje raspravom.
Link to comment
pa to - ti si video sveta; ovde ubogi, ako i do vranjaja, u srbičičurku, ih i dalje tretiram takonadam se emancipaciji, ali avaj - ne ide equably as anticipated
Mnogo mi je drago da vidim da još neko tako misli van fandoma, pošto je to činjenica, a u Srbiji mora da se dokazuje raspravom.
'Ајде ја, као путовао сам, видео, света, а ти убог ни до Врања ниси стигао па овако да пишеш. :cry: Пази кад почнеш претећа писма да добијаш. :s_c:
Link to comment
Mnogo mi je drago da vidim da još neko tako misli van fandoma, pošto je to činjenica, a u Srbiji mora da se dokazuje raspravom.
pricali smo vec o tome. ja se zbog toga jos uvek osecam kao dete duboko religioznih roditelja koje je odbacilo njihovu veru :cry: .
Link to comment
pa to - ti si video sveta; ovde ubogi, ako i do vranjaja, u srbičičurku, ih i dalje tretiram takonadam se emancipaciji, ali avaj - ne ide equably as anticipated
Citaj Reynoldsa i Egana :fantom:
Link to comment
Citaj Reynoldsa i Egana :fantom:
Аи ти си видела света? Или убога немаш прилику ни да скокнеш до Врања?
Link to comment

ti to meni? ja sam bogobojazljivo, kao omaz korenima, kupila onu The Last Theorem od Klarka (koju valjda nije ni pisao on) iako je knjiga skoro pa nikakva. -_-

Link to comment

čito reynolds-a, charlie stross-a, ian mcdonald-a, iain banks-a, china mieville-a... od "novijih" britanaca; od ozija, samo egan-ove rocket i flame; uglavnom sam u poslednje vreme na amerikancimaono što sam napisao za klarka i asimova pak, stoji

Link to comment

Rocket i Flame volim zbog onog Ursula Le Guin-momenta obradjivanja razlika medju polovima, ali za moj ukus ne spadaju u njegove najbolje knjige (tj. u one zbog kojih mi je najveci hard SF pisac ikada). a Reynolds mi je zasluzio ovo mesto sa Pushing Ice i House of Suns.Charlie nije u toj ligi iako je talentovaniji pisac od ove dvojice (samo moje misljenje) a China je neka druga prica. Ono sto sam do sada citala od Banksa se ni meni nije svidelo.Bas sada ponovo citam Foundation. Nekada davno sam procitala prvu knjigu i secam se da me se nije preterano dojmila (nije losa samo mi nije bila wow). Isti utisak imam i sada.

Edited by estel
Link to comment
pricali smo vec o tome. ja se zbog toga jos uvek osecam kao dete duboko religioznih roditelja koje je odbacilo njihovu veru :cry: .
Nema drugog boga osim Alaha i Muhamed je njegov prorok. :Hail: :Hail:Nego, jesi li čitala ti Banksa? Baš je dobar. Malo je hevi u početku dok ne pokopčaš šta koji izraz znači, ali je baš, baš dobro.
Link to comment

Mozda glupo zvuci, ali sto ja mrzim kad umru SF velikani! :( To me bas posebno pogodi (u poredjenju sa vestima o smrti drugih javnih licnosti). Svetu trebaju ljudi sa takvim idejama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...