Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Zivkovic :Hail: Ja sam dobio za jedan rodjendan njegovu SF enciklopediju.A Lem... jel neko citao njegov Glas Gospodara? Mozda sto sam maldac bio al me je bas oborilo s nogu.

Link to comment

@Jean-Luc Picard:Pa da nije to ovaj Lemov tekst sto sam okacio iznad, "Philip K. Dick: A Visionary Among the Charlatans"?Pa moze hronoloski spisak svakako, ali valjalo bi nesto i o tome kako ne nastala edicija, ko je idejni tvorac, kako je sproveo u delo itsl. Ali ok, vazniji mi je Ubik.Hvala ti jos jednom na trudu! :)

Edited by Sludge Factory
Link to comment
E da, znacilo bi mi i ako ima negde nesto o istorijatu Zivkoviceve Kentaur edicije, mada sumnjam da ima tako nesto na netu
nema mudrosti - živković se i na studijama bavio sf-om, rešio da napravi za isti, specijalizovanu kuću, prvu u sfrj, i to je tovizionar8 knjiga je bilo u prvoj seriji (crne, tvrdokoričene), 70 u ostatku edicije, plus 18 u kompletima (3×6); od 8 iz prve serije, 6 su ponovljene u drugoj polovini 70ih.dakle postoji, sve ukupno, 90 razlicitih knjigaspisak izdanja (skoro)http://www.sftim.com...ak_kentaur.html
Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li je neko čitao Richard K. Morgan "Altered Carbon" ? Isplati li mi se posegnuti za tim? Ako jeste neko čitao, koliko je vezano za nastavke u istom serijalu, tj da li su ta tri naslova zasebne celine koje povezuje glavni lik pa da se mogu čitati kao stand alone ili su vezane u jednu celinu?edit: Potpuno isto pitanje za naslov "Leviathan Wakes" James S.A. Corey...

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Zivkovic :Hail: .....
Ne mogu više očima da ga gledam :isuse: :isuse: :isuse: , pre neku godinu je bila u Pirotu neka promocija njegove knjige "Pisac u najam" i toliko se loše izrazio o SF'u da nemam reči, svodi se na sledeće
- Savremeni SF više ne postoji jer se ne čita ni ne proizvodi,- to više niko ne čita jer je tehnologija postala sveprisutna,- nema više uticaja ni našta,- nema savremenih autora vrednih prevođenja,.... i sve u tom smislu. Jednom rečju SF je umro a sledeća na redu je epska fantastika kao najbiža mu.
Sve je sveo na promociju svoje nove knjige, a o svojim prevodilačkim danima skoro da je pričao sa prezirom. Budućnost romana, blisku, ob vidi u jednostavniom formamam romansirane svakodnevice koja treba da čitaoca pomeri i odmori od burne svakodnevice i borbe za hleb nasušni.Ja sam razočaran napustio na poloviini. Posle mi ispričaše da se obrušio i na savremeni sport, da ga je previše, da je dosadan, sa previše događaja, da se rezultat pamte kratko jer ih je mnogo gusto u kalendaru .... (sa tim bih i mogao da se složim).PSApropo "Kentaur" edicije,Mislim da sam je dobrim delom ispratio u celini, U to vreme se brinulo o pismenosti radnika pa smo zahvaljujući nekim prijateljima, mi kao klinci, uzimali knjige iz fabričke biblioteke Industrije odeće "Prvi Maj" bez problema.Oni su bili preplaćeni na "Kentaur" i još par edicija (kasnije), od samog početka. Edited by zmanic
Link to comment

Zivkovic je pokusao da pise SF, shvatio da ne ume i potom je poceo da mrzi ceo zanr. Dosta tuzna prica.

Link to comment
Da li je neko čitao Richard K. Morgan "Altered Carbon" ? Isplati li mi se posegnuti za tim? Ako jeste neko čitao, koliko je vezano za nastavke u istom serijalu, tj da li su ta tri naslova zasebne celine koje povezuje glavni lik pa da se mogu čitati kao stand alone ili su vezane u jednu celinu?edit: Potpuno isto pitanje za naslov "Leviathan Wakes" James S.A. Corey...
Nisi gledao prethodne strane i orgazmiranje izazvano Takešijem? Vredi itekako, kao i nastavci. Mogu da se čitaju kao zasebne celine, iako je isti univerzum i isti glavni junak. Samo, to je pre krimić/triler u fenomenalnom SF ruhu.edit: Odgovor je bio za Morgana. Posle te tri knjige možeš i sličan, ali slabiji Black Man (u Americi izdat kao Thirteen). Edited by Lrd
Link to comment

@Lrd Baš ti hvala. Laguna skoro izbacila pod nazivom "Digitalni Ugljenik" pa se baš pitam dal' da to uzimam ili ne. Posle ove preporuke svakako hoću.

Link to comment
@LrdBaš ti hvala. Laguna skoro izbacila pod nazivom "Digitalni Ugljenik" pa se baš pitam dal' da to uzimam ili ne. Posle ove preporuke svakako hoću.
Ko je preveo? Ako možeš, čitaj original, nije teško.
Link to comment

Kupila Digitalni ugljenik.Vidim da je to prva knjiga o Takeši Kovaču. Da li da živim u nadi da će biti objavljene i ostale ?edit: Prevod Goran Skrobonja.

Edited by Arkadija
Link to comment
Kad su tri knjige one gluposti o Barajarima preveli i izdali, hoće i ovo.
Tri prve knjige iz serijala zaista nisu nista narocito, ali su neki od nastavaka remek-dela koja su sasvim zasluzeno pokupila te silne nebule i hugoe. Istina, ni u jednom trenutku saga nece zadovoljiti ljubitelje hard SF-a, ali je zato u pogledu razrade likova i opisa planetarnih drustava cesto iznad SF proseka. Meni to sveukupno lici na avanturisticku (ponekad i deciju) verziju rata i mira u svemiru.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...