Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ja obozavam tresnje, a nikada nista nisam pravila sa njima. jesi li pravio pitu tipa ''savijaca'', sa tankim korama, ili sa masnim testom, kao pite sa sa jabukama il' visnjama? 

to je garantovano ono testo shto se razvlachi preko bicikla stola, meni stalno pravila jedna izbrchkog, kad se pogodi da dodje u vreme treshanja. to ti je pita da umresh -_-

Link to comment

Krempite i boza su dobri...

 

Svratio u "Bombaj" na Bulevaru posle dužeg vremena, boza izvanredna. U "Lionu" je bilo blago razočarenje, malo preslađena za moj račun. Preslađena boza je, po mom iskustvu, česta pojava u gradu, žao mi je što odavno ne rade dva mesta sa nekada savršenom bozom, hladnom, dobro fermentisanom i ne preslatkom. Jedno je bilo tik uz poštu kod Đerma, drugo u Resavskoj pored ulaza za "Lolu", mislim da je tamo sada AMC konfekcija.

Link to comment

0fe1c7da4de2af575ec52dd4646bd072.jpg

 

tart od jabuka, ima oraha i oseća se cimet, do sada možda najbolja kombiacija iz hleba i kifli

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

kakvi prejebeni sremski kolaci juce na kulenijadi u erdeviku, kad bih imao kafanu od njih bi uzimao strudle I kolac s makom

 

3ea6a31195f24e8814df1846ec2e073a.jpg

d4ca7e7683d352621fa2cdcc30e9af5b.jpg

Edited by yolo
Link to comment

bas vala jbt. 

 

vidi ove makovnjace sine...testo kao naknadna misao  :lolol: kad to vidim dodje mi da prozderem monitor.

Link to comment

ja kao da ne ugrozavam zdravlje kupio samo dve te kocke od maka, nakon sto sam probajuci smazao 3 parceta strudle. onda sam sat vremena kasnije ipak otisao po strudlu I zatekao ispraznjen taj deo vitrine. I te zerbo kocke na donjoj slici su bruka. imam fotku broja telefona pa cu proveriti opcije za narudzbu u bgd. kilo je 600din, dzabe za taj kvalitet, barem ovih makovnjaca

Link to comment

Kad smo kdo toga izgleda da je Jadran ugasen :(

 

Nažalost, mislim da si u pravu. Zagledah jutros iz tramvaja, nema poslastičarnice posle ćoška sa Čučuk Staninom pa sve do Sredačke, jedino se u prethodnom bloku, posle "Bolonje" pojavila i neka nova lokacija za prodaju torti, ali to svakako nije "Jadran".

Link to comment

bas vala jbt. 

 

vidi ove makovnjace sine...testo kao naknadna misao  :lolol: kad to vidim dodje mi da prozderem monitor.

+1

 

ovo je nesto najbolje sto sam video, a tice se fotografije hrane. odn kolaca. ovu strudlu u ovakom pakovanju sam jeo, i malo je reci da je do jaja, ali ovo sto izgleda kao krempita sa makom... 

Link to comment

jedan update za baklavu sa visnjama koju mi je danas keva pravila. meni su visnje, ali samo visnje jako dobra kombinacija u kolacima. sve sto ima veze sa visnjama - super! to moze da bude pita od visnje. moze da bude obican patispanj i visnje odgore. pita od visanja iz meka. danas sam po prvi put probao baklavu sa visnjama. morao sam da budem strpljiv da se ohladi i da upije. miris koji je ista pustala u atmosferu dok se hladila je... mirise na plazmu, a mirise i na onaj secer koji se prelio preko baklave. blag miris i vrlo primamljiv. kada sam probao jedno parce... nista nije vise bilo kao pre  :lolol:

 

ono sto je zanimljivo, jeste da u receptu nista nije bilo napisano: prezle ili griz, umesto toga, stavila je mlevenu plazmu, koja je btw odradila svoje za cistu peticu. 

Link to comment

Onu štrudlu sa yolove fotke sam overio i posle sam je nekoliko dana prizivao u sećanju. Izgleda da su veliki carevi bili na tom štandu, i neke kolače sam probao koji su bili super.

Link to comment

9595f50ee853373f369b75fd0e88bc62.jpg

 

 

nova đakonija - tarteleta sa malinama, mislim da ću produžiti daje ...

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...