Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

svetozara miletica 7. zanimljiv deo grada, btw.

 

https://www.facebook.com/fini.mafini

 

po hladnom vremenu nema gde da se sedi, znaci samo za poneti

 

ne znam da li su ugelli onaj veliki sto koji je stajao napolju, ako ne pada mozes tamo da pojedes ono sto izaberes.

 

Sinoć je sto još bio ispred radnje :) Zamalo da se i ja smesta pomamim na Paris-Brest, ali su krempite prevagnule. Naklon gazdarici za gratis ekler već redovnom ovisniku.

Link to comment

probala sam nekoliko kolaca iz malog princa. bozanstveni su. jebe ih cena 395, al juce sam uz svaki zalogaj pomislila da vredi.

Tara. ^_^

 

Jedino što treba ići punog stomaka, inače se ostane praznog novčanika. :D

Link to comment

aa znate se na frst nejm bejzis. jede se, a cuti se :)

 

taru cu sledeci put. mada mi je prioritet marcipan kugla. a i ostalo.

mnogo dobro izgleda izlog kolaca, sve bih jela, cak i ono sto ne volim. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

fini se od juce prodaju u hotelu bah u knezu. vitrina finih je u izlogu, s ulice moze da se bali na asortiman. cene vise nego u svetozara miletica: krempaja 300, zaher 350, ekler 180, makaron 90. 

Edited by darling
Link to comment
  • 2 weeks later...

ovo je mozda djelomice i za lchf.

 

svratio na kafu u novootvoreni coffee room na toplicinom vencu, pored one francuske samiske.

 

vec sam se neko vreme meracio da probam nesto od onih njihovih raw food torti. pre par dana u tc usce sam svratio ali je kesha deklamujuci sadrzaj tri puta izgovorio urme pa sam odustao, ko normalan u kolac pored koga stoji pogodno za dijabeticare stavlja urme  :cry:

 

enivejz, ovde su imali 3 takve tortice u ponudi, i dve sam automatski eliminisao zbog pomenute urme, ali mi je pogled zastao na jednoj u cijem se sadrzaju nalazi kokos, malina i kakao. zasladjivac je sirup od agave. i tu su pomenuli urmu ali im srecom nisam poverovao jer se prosto ista ne vidi golim okom, sto se pokazalo kao tacno kada sam seo i otvorio nekakav mali vodic kroz kolace koje sluze.

 

taj kolac je ozbiljno dobar za svakoga ko izbegava slatko a opet ga prosti craving tera da povremeno moraju da smire zivotinju u sebi. sastojci su znaci, kokosovo brasno, kokosovo ulje, malina, indijski orah, badem i kakao (ili tamna cokolada, ne znam tacno sada) plus sirup od agave. nema nikakvo brasno na bazi UH, secer, mleko.

 

ono sto mi je bilo najvece iznenadjenje je sto su imali izlistan SU i UH, secernih jedinica ima 1.65 a ugljenih hidrata oko 19g. to je za kolac od (najmanje) 100 grama nevidjeno nizak procenat. sa druge strane nemaju kalorijski unos, razumljivo jer je verujem ovo kalorijska bomba s obzirom na kolicinu masti u njemu.

 

najbolja stvar je sto je kolac jako ukusan i sto subjektivno uopste nije sladak. ljudima naviklim na srpske kolace ovo ce se doimati skroz bezveze ali nama koji imamo nizak prag tolerancije na slatkocu ovo je prava stvar.

 

druga dva raw food kolaca, jedan koji je urma cokolada i drugi koji je urma cokolada narandza i neki badem, oni imaju otprilike duplo veci unos UH i SU po kolacu, sto i dalje nije lose ali je ovaj o kome pise ultimativna stvar za lchf izmedju ostalog.

 

cak se sa ovih 19g UH moze ukljuciti u famoznu 20g UH ketonsku dijetu, gde se unosi dnevno 20g UH. mislim da cu ja danas biti na nekih 25-28 mozda....

 

sad, jedina stvar koja srecu kvari je sto ovaj kolac kosta 420 dinara. doduse SVI kolaci tamo kostaju isto, prosto je mesto skupo. ne znam da li je niza cena u uscu, tamo barem ne placaju zakup koliko znam.

Link to comment

Proslog ponedeljka sam slucajno bila u BAH i uzela da probam eklere i makarone. Makaroni odlicni, a ekleri imali malo tvrdje punjenje nego sto bi trebalo. Tvrdje u smislu konzistencije, trebalo bi to da bude kremastije. Testo je super, tho. I ukus je fab.

Link to comment

 

 

 

cak se sa ovih 19g UH moze ukljuciti u famoznu 20g UH ketonsku dijetu, gde se unosi dnevno 20g UH. mislim da cu ja danas biti na nekih 25-28 mozda....

 

 

 

 

jesi siguran?kako znas ovo?

Link to comment

ti kolaci iz BAH su fini proizvodnja. sve to za manje para na dorcolu u njihovoj radionici/radnji. pored toga oni ne drze eklere u frizideru tako da nema te tvrdoce fila, sobna temperatura cini svoje. i nadje se s vremena na vreme taj famozni paris brest koji smo ovde hejlovali.

 

ivy, sta kako znam? pa UH count i broj sugar units su oni dali u katalogu kolaca, sigurno da to ne mogu odokativno da naslutim. ili kako znam za 20g UH ketonsku dijetu? pa ima o tome ponesto na netu, to su te diabetes reverzibilne dijete koje se ozbiljno zezaju sa metabolizmom, ketoni, insulin, masti, bla bla. guglaj 20g carb diet. a ako si me pitala kako znam da sam na 25-28, pa danas sam jeo samo kuvani kelj, tunjevinu, kiseli kupus i kolenicu. tu racunam zero carb intake, onih 5-8 sam dodao iz nekih badema koje sam zobao i jedne kockice kuvanog slatkog krompira, i mozda par grama presne cvekle. jel nesto nelogicno tu?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moj novi action plan je da u Sakuri prave mochi, koji je jedan od mojih omiljenih slatkisa. U stvari ja najvise volim japanske slatkise!

Onaj sticky rice sa mangom mi nije dovoljno dobar.

Link to comment

kad hoću da napravim lep poklon, neka zahvalnost recimo, onda samo homemade  -_-

ovaj put almendradosi. kidaju.

mrzitelji badema stop

 

DSC03508.JPG

 

DSC03507.JPG

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...