Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

letos sam u fri sopu na slovenacko austrijskoj granici, pre ulaska u karavanke tunel, kupio potpuno neverovatnu slovenacku crnu cokoladu, 70%, sa samlevenom klekom - jedna od najboljih aromatizovanih koje sam probao, ladno se kolje sa omiljenim belgijskim dolphin. kreten nisam zapisao kako se zove, krecana.

Link to comment

joj...

Zna li neko, da li ima Lindt čokolade u Mercatoru? To mi je najbliže mesto za nabavku, a rado bih probala neku od varijanti Lindt čokolade.Odmalena sam fan Toblerone i Cadbury čokolada (sa bademima, suvim grožđem i rumom :wub: ).Mada, bajadere, naravno, Krašove, su van svake konkurencije.post-136-1201257586.jpg
i joj..........
Trebalo bi da ima... Trenutno se jede cokolada u ovom obliku :) nutella.jpg
:wub: a na bajadere sam navukla jednog extra finog dekicu-kolegu: vech po tradiciji za moj rodzendan na poso donosim ogromnu cijinu bonbona i cokoladica/sitnih slatkisa samo iz drage domovine Jugoslavije..... ovaj kolega nikad ne zaboravlja moj rodzendan jer zna da che se tu nachi i bajadere
Link to comment
post-307-1201285498.jpg Truffles of France are created by Chocmod, a French confectioner that is dedicated to making superior chocolate truffles. These truffles have a rich, sensual flavor and their bouquet of chocolate will leave your palate asking for more. Truffles of France are best served at room temperature accompanied by fine Cognac or black coffee. Net Weight: 250 grams.Ova super čokolada se može naći u Merkatoru i nije jako skupa, pošto kutija od 250 grama košta 280 dinara. Na internetu pak piše da je kutija 17 dolara, a dve nude za 23 dolara?!
Ovo sam skoro probala, u kafani... Holden dobio na poklon pa otvorio... Pomalo su slane te čokoladne bombone. Kad god osetim tako neki neprimeren ukus u čokoladi setim se onog filma kad neki likovi imaju fabriku čokolade ali im ne ide, niko neće da kupuje. I onda u onaj čokoladni pogon upadne jedan čovek i nešto ga samelje, i ta tura čokolade se proda iz cuga i proslavi fabriku. I onda su probali da ubacuju svinjsko meso, ali nije išlo, pa su na kraju krali leševe iz mrtvačnice i ubacivali ih... i tako...
Link to comment
Kad god osetim tako neki neprimeren ukus u čokoladi setim se onog filma kad neki likovi imaju fabriku čokolade ali im ne ide, niko neće da kupuje. I onda u onaj čokoladni pogon upadne jedan čovek i nešto ga samelje, i ta tura čokolade se proda iz cuga i proslavi fabriku. I onda su probali da ubacuju svinjsko meso, ali nije išlo, pa su na kraju krali leševe iz mrtvačnice i ubacivali ih... i tako...
Consuming Passions (1988)
Link to comment
Ovo sam skoro probala, u kafani... Holden dobio na poklon pa otvorio... Pomalo su slane te čokoladne bombone.
Stvar navike da nepca prihvate i drugačiji ukus. Znam ljude koje ne vole šveps, ne piju ni pivo, a kamoli da im se sviđa čokolada sa čilijem i slične egzibicije.
Link to comment
ma to uopšte nije čokolada nego neka deformisana kljakava bombona
:D ma After Eight je super za one koji vole mentol Najlepse zelje mi je ok u poredjenju sa Simkommoj favorit hrvatska Dorina u svim oblicimaglasam za bajadere kao za najprecenjenije <_<
Link to comment
:D ma After Eight je super za one koji vole mentol Najlepse zelje mi je ok u poredjenju sa Simkommoj favorit hrvatska Dorina u svim oblicimaglasam za bajadere kao za najprecenjenije <_<
zasto potcenjujete simka cokolade? ne znam da li su se pogorsale ali ona njihova giandua bese pristojna pre 5-6 godina, a sada one njihove praline sa kafom, kapucinom i irskom kafom, u eko pakovanju od kartona su ubistveno dobre za te pare (oko 150din, 150 grama).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...