Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

dobila od drugarice na poklon ovu čokoladu. ukrajinska. zakiva, potsetila me na ukus čokolade iz detinjstva.shokolad-alenka-100g-roshen.jpg
original iz sssr-a je Алёнка i proizvodi se jos uvek u rusiji
Link to comment
hoću hoću. Ta dimljena izuva, kao i mortadela sa maslinkama.
:ohmy:ne znam koju si ti mortadelu jeo ali onu što je moj muž pre neki dan kod njih kupio ne bih stavila u istu rečenicu sa pravom mortadelomni nalik, po ukusu, mirisu a posebno po teksturi (nemoguće ju je iseći na providno a da se ne raspadne). više liči na parizer.ja taman mislila da urgiraš kod kume po tom pitanjuon topic:@banecare, verujem da je izvorno ruska, ova što sam ja dobila je proizvedena u ukrajini i izvrsna je
Link to comment

E Dudo, da znaš! Meni trebala mortadela ovih dana kad sam bila u BG i svuda je bila ko neki suvi parizer. Ovde je ona dosta skupa, oko 3.5e je 6-7 šniti, ali je praava, ko u mojoj mladosti.

Link to comment
@banecare, verujem da je izvorno ruska, ova što sam ja dobila je proizvedena u ukrajini i izvrsna je
dobre su i aljonka i oljenka, generalno oni imaju dobru konditersku industriju i ukusne cokolade. meni je cale donosio iz sssr-a u veikim kolicinama, posto je raja trazila :) aljonku i medu su sa fabrke crveni oktobar (красный октябрь). mislim da je to prva konditerska fabrika u rusiji, fantasticno izgleda, posto je iz jarke crvene cigle u strogom centru moskve na adi.IMG_1534_main.jpgk-o-3.jpgproizvodnja je izbacena van grada, a u fabrici otvoroene galerije, klubovi, restorani.Screen-Shot-2012-05-21-at-16.43.01.pngfa2b1f64975c46fdada581b14e38.jpgna zalost postoji opasnost da skoro se pozatvara. vrednost nekretnine se procenjuje na nekoliko milijardi dolara i prica se kako ce deo fabrike preurediti u loftove 200-800kv koji ce se prodavati po 20-25,000 usd/m. a steta bi bila, posto gradu treba boemski kvartal
Link to comment
E Dudo, da znaš! Meni trebala mortadela ovih dana kad sam bila u BG i svuda je bila ko neki suvi parizer.Ovde je ona dosta skupa, oko 3.5e je 6-7 šniti, ali je praava, ko u mojoj mladosti.
mi bili skoro u italiji i baš se navukli na mortadelu, al' vidim da će nas proći ta navlakuša brzo, nema ovde ničega što bi se moglo zvati mortadelaima u vlajkovićevoj (gornji deo, između kosovske i dečanske, odmah blizu kosovske) neka mala radnjica što prodaje kao pršut, sir i vino i te neke delicije i tu je ono što prodaju pod mortadela malo boljeali još uvek daleko od prave
...na zalost postoji opasnost da skoro se pozatvara. vrednost nekretnine se procenjuje na nekoliko milijardi dolara i prica se kako ce deo fabrike preurediti u loftove 200-800kv koji ce se prodavati po 20-25,000 usd/m. a steta bi bila, posto gradu treba boemski kvartal
e, taj kapitalizam će nas dotući, svudaja do dana današnjeg ne mogu da prežalim jugoslovensku knjigu i mislim da je to sramota grada što to nije otkupio pa šta košta da košta, pa da ostane knjižaraal' eto, ni veliki rus ne može protiv moći kapitala -_-i da, znam da se ta fabrika zvala crveni oktobar, ima po netu gomila montaža sa tim omotom alenke, uglavnom su političke zezalice
Link to comment
:Dpravi sportski tip
Pa da, volim te sportske nazive na slatkisima, nekako se bolje osecam. Ima ovde jedna pekara gde prave date scones (ne znam sta je scone na srpskom, recimo slatko pecivo, sa urmama). Mrs i ja to zovemo uvek diet scones. Pozitivna psihologija. :)
Link to comment

Nisam znao da je Adoré poceo da prodaje svoje praline i po maxi diskontima...naleteo juce i uzeo sve tri vrste koje su imali na rafovima (pasha, perfecta, crunchita), odlicne kao i uvek...Inace jedna kutijica sa pralinama ima 90g i kosta oko 365din...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...