Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Forum je pravo mesto za to.
Posebno forum gde su nedavnu kampanju Novosti u korist visestrukom ubici u bekstvu propratili da ne preteram sa odobravanjem.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Posebno forum gde su nedavnu kampanju Novosti u korist visestrukom ubici u bekstvu propratili da ne preteram sa odobravanjem.
O tome bas ne znam nista. Bio sam na "sluzbenom putu". Mozda mislis na Lausevica (ovako, nagadjam)? Ima o tome raznih misljenja ovde, recimo moje bi se svakako razlikovalo od "odobravanja." Nego, htedoh reci, gde ce covek da mudruje, ako ne na forumu? Nece valjda da davi zenu sa opservacijama i intelektualnim analizama. Ne bi taj brak potrajao.
Link to comment

Ovo je već maestralno pravljenje blesavim.

Синод није обавештен о одликовању Бранислава ПерановићаВладика бачки Иринеј Фото ТанјугСвети архијерејски Синод Српске православне цркве није добио никакво обавештење о томе да је свештеник Бранислав Перановић недавно одликован звањем протојереја-ставрофора.Владика бачки Иринеј, један од чланова Синода, у писаним одговорима за „Политику“ каже да су за вест чули из медија и да је, уколико је та информација тачна, ту погрешио владика шабачки Лаврентије. Он је, као надлежни архијереј, према сазнањима, ово одликовање дао оцу Браниславу, осумњиченом да је у понедељак увече убио Небојшу Зарупца.„Моје је тумачење да владика или није много знао о Перановићевом житију и прикљученијима или је наивно веровао да се Перановић у међувремену покајао и одустао од батинашке праксе. Добро је и јеванђелски исправно веровати у снагу покајања и у то да ниједан човек није непоправљиво покварен и зао, али доброта не сме да се изроди у пасивну болећивост“, наглашава епископ бачки.Он додаје и да не мисли да је владика Лаврентије знао за методе оца Бранислава Перановића, као и да је и у овом случају, као и 2009. године када су објављени снимци батинана штићеника духовно-рехабилитационог центра „Црна река“, Црква одмах реаговала и осудила поступке оца Бранислава.Ј. Ч.
Link to comment

E, al pazi, Lavrentije nije znao za metode oca Branislava. Pa dobro, bre, bitango besramna, kako te nije sramota toliko da lupetaš? Dali ste piromanu šibicu u ruke i niste znali dal' će nešto da zapali? Pa bitange lažljive, treba vas sve na robiju!

Edited by Syme
Link to comment

Tek sad vidim da se u tekstu oglasio i akter cuvenog grafita "Voja pop valja dop"Iz teksta

Centar za odvikavanje od droge u Jadranskj Lešnici nije prvi ni jedini u šabačkom kraju. Na ovom teškom poslu okušali su se sveštenici, monasi, neuropsihijatri. Ni dve godine nije izdržao Centar u Banji Badanji na Ceru, koji je vodio protojerej hadži Vojislav Petrović.- Peranović je od svih nas bio bar tri puta bolji. Sve što mi ostali nismo hteli ili mogli, a to je da budemo strogi i da se pridržavamo pravila, mogao je on. Sa iskustvom nekoga ko je pokušao da se bori sa narkomanima, mogu samo da kažem da se čudim kako to da nije bilo više smrtnih ishoda. Iz bezbednosnih razloga ja sam zatvorio svoj Centar - kaže Petrović za "Novosti".On smatra da komune otvorenog tipa, narkomanima služe samo za privremeni odmor i da su samim tim kontraproduktivne:- Pribežišta po manastirima i crkavama ni izdaleka ne rešavaju problem. Ne može se sa takvom vrstom đavola cile-mile. Oni su počinioci teških krivičnih dela i vrlo opasni ljudi. Ako se Peranovićevi štićenici sada raziđu bez kontrole, za šest meseci oni će, posredno i neposredno, koštati života između 200 i 300 ljudi - stav je Petrovića.
Iz jednog starijeg teksta
Inspektori šabačke policije pretresli su kuću sveštenika SPC, protojereja Vojislava Petrovića, zbog sumnje da se u njoj diluje droga. Premetačina je usledila po naredbi Živadina Lazića, istražnog sudije Višeg suda u Šapcu.- Iz tužilaštva nam je naloženo da uđemo u kuću i proverimo sumnje da neko u njoj trguje narkoticima. Dobili smo informaciju da se određena količina narkotika nalazi unutra. Tokom pregleda nismo pronašli ništa - kaže naš sagovornik iz istrage.Vojislav Petrović, međutim, smatra da mu je neko sve smestio i tvrdi da mu je posle ulaska policajaca u kuću ugrožena bezbednost.- Vraćao sam se sa službe u crkvi kad su mi prišla trojica inspektora i rekli da pođem s njima. Kad su mi kazali da traže drogu, šokirao sam se. Ja sam sveštenik, otac petoro dece i deda, i tako nešto nikad ne bih radio. Naravno da nisu ništa pronašli, ali ni do dana današnjeg nisam dobio objašnjenje po čijem nalogu su to uradili - priča Petrović.On kaže da strahuje da mu policija opet ne pretrese kuću i da mu neko ne poturi pola kilograma droge ili arsenal oružja, pa da zbog toga završi na robiji. Razmišlja i o tužbi: - Posle ovoga mi nije svejedno. Sumnjam da mi je sve namešteno, jer sam ranije na imanju svog dede u Badanji imao centar za odvikavanje od droge, kroz koji je prošlo oko 40 zavisnika - kaže Petrović, koji je pre dve godine hapšen zato što je, pred novinarima, motkom razbio stakla na lokalu nakon odluke suda da to nije njegovo vlasništvo već vlasništvo nekadašnjeg društvenog preduzeća „Nama“.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...