Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Kako se uopšte ocenjuje da li je bivši narkoman zaista izlečen? Hajmo, lekari, stručnjaci.Da li to znači da prođe određeni vremenski period (godinu, dve, deset?) od poslednjeg unosa droge? Ili je u pitanju period dok se organizam potpuno ne očisti od droge? Koliki je procenat povratnika? Da li tu famoznu statistiku o 30% izlečenih plasira sam Vozač Motora? šta ako se narkoman vrati kući i komšiluk sazna kako je ovaj dobijao batine da bi se skinuo, da li će roditelji imati muda da priznaju kako se sin ponovo vratio igli, ili će pričati kako se uspešno izlečio? Ono što me izuzetno nervira kod ovog snimka je činjenica da je dotični Vozač Motora tipičan sadista, i ne razlikuje se mnogo od onih pandura koji žive da bi mlatili.Razumeo bih da se dere na njega, da mu govori kako je on govno i ostale vojničke fore (uradi 50. sklekova!!!), ali ej, on ima posebne rukavice, ume da digne nogu dosta dobro, tačno se vidi da, kad zamahuje lopatom, zamahuje da otkine čoveka od batina. Jebeni sadista.Najgora ljiga mi je kad skine krst i krene da ga tuče ispod ikona :rant: :rant: , kao da mu krst ne smeta, a možda i da ne ispadne kako to tuče svetovno lice, nego pojedinac.

Link to comment

Procenat izlečenja je minoran. Jednom narkoman - uvek narkoman*(* s tim što se ovde ograđujem - tu uvrštavam uživaoce teških droga). Receptori u mozgu zauvek "zapamte" opijate. Kada to kažem, mislim bukvalno ZAUVEK. Do fizičke smrti narkomana. Ne postoji način da se to "očisti", da nestane. Tako da samo snaga volje i motivacija odlučuju hoće li se i kada vratiti drogiranju.

Edited by laki21
Link to comment
Mislis duhovno?
To je uvek ta zabuna...Ni pojedini sveže izabrani stranački predsednici nisu umeli da razlikuju svetovno i duhovno...
Link to comment

jednostavno, nestrucni ljudi prepisuju batine kao lek. onaj pop (organizator svega) juce na TVu pominje amputaciju u svrhu svoje odbrane a ja imam jedno hipoteticko pitanje za sve koji pokusavaju da ga opravdaju: da li bi na amputaciju otisli na preporuku nekog popa ili bi se predhodno konsultovali sa lekarom?

Link to comment

friggin' liberals, ti njemu 'plati pa klati', on tebi 'ne razumem sta si hteo da kazes' ... hteo sam da kazem sledece:

Here we go again. 1) "Metoda" ne donosi nikakve rezultate, jer je besmislena ...itd, itd
taman da odgovorim, kad ono ...
1. daj dokaz da ne funkcionise. itd, itd
taman da odgovorim....
1) Sad bih ja trebao da tražim statistiku? ...Kad se leči rak i tu nema odgovarajuće konvencionalne metode. Možda bi trebalo malo i te ljude prodrmati lopatom, ne može da škodi. I još: Indy je super primetio par stranica ranije. Cilj "izlečenja" ovih šarlatana i sadista je dovesti žrtvu, tj pacijenta do stadijuma zelotizma.
aha...ovo dugo je zamena teza, ne spada u istu grupu medicinskih poremecaja... da si rekao pedofilija, pa da se slozim
a sta ako je lekovitije kad narkomani nekog presibaju?da li bi vajni iscelitelji iz crne reke pristali da budu biveni zarad necijeg spasenja i izlecenja?
ne, jos bolje, 'ajde da narkomani isprebijaju placljivce...
Pa da. Mislim da je ovo zvanični PPPredlog. Ako ne uspeva da se prebiju, možda će ozdraviti kad prebiju nekog?
OK, onda je dogovoreno...
Evo ja priznajem da sam humanistički serator, u neku ruku time se i ponosim. Nisam imao nesreću da imam narkomana u porodici, ali sam okružen njima u mojoj široj okolini. Znam za laganje kao obrazac narkomanskog ponašanja, ali tebi postavljam vrlo jednostavno humano-seratorsko pitanje: da li ti misliš da će bilo ko biti izlečen (skinut) pomoću batina?
Mnogo pricas o necemu sto ne znas ... i ja sam u siroj okolini okruzen TV-aparatima, pa opet ne emitujem TV program...da se razumemo, nisam ja protiv toga da se popu zabrani da koristi naucno (ili bar prakticno) nedokazane metode koje jos mogu da nanesu i stetu, ja sam protiv toga da se zamenjuju teze. Osnova problema je u tome da, kada sistem izneveri u efikasnom sprovodjenju procesa, alternativi metodi (tipa 'Psycho Pop') zauzimaju prostor. A da bi sistem efikasno sprovodio proces, potrebno je platiti oko 80x vise nego sto su tih 350 evra (sto moze da se lako proveri, efikasni sistemi tacno znaju koliko su potrosili u odvikavanju zavisnika). A druga teza je da friggin' liberals imaju tendenciju da znaju sta nece, ali da ne nude alternativu (ili koriste opsta mesta, tipa 'moramo da zavisnicima pruzimo humane uslove da se odviknu' ... mislim, duh, moramo... daj pareIma jos jedna stvar koja je finesa - stilska vezba takorekuc - 'ajde da pretpostavimo da postoje dve metode odvikavanja narkomana, jedna je "Orthodox Psycho Killer", gde se dobiju batine koje, na duze staze, ne ostavljaju vece posledice na duh i telo (tu se negde pominje da biju k'o u paliluskoj stanici, na naucnoj metodi tako da nema trajnih posledica, ako sam dobro razumeo...sto se psihicke traume tice, jedna, teza (zavisnost), se zamenjuje drugom, laksom za trpnju (strah od popova)...to je sa jedne strane...sa druge strane je psiholosko-farmakoloski pristup u kome se koriste i lekovi ... lekovi koji su toksicni za jetru i bubrege posle duzeg uzimanja... ali, sve je fino, cisto, kosher za gledanje, ne izaziva suze i gnusanje...sta je bolje?
Činjenica , sa druge strane, da se neki od postupaka u bolničkom lečenju narkomana mogu smatrati nekom vrstom psihičkog nasilja - ograničava im se sloboda kretanja, komunikacija sa porodicom i prijateljima (znam za slučajeve doturanja dopa putem ubrizgavanja u voće koje se, je li, odnosi na odeljenje na kom je bolesnik)... Neko bi mogao da kaže kako je između ove vrste nasilja i lopatanja razlika samo u intenzitetu, ne i u vrsti postupaka, te da je moguće konstruisati vešte slippery slope argumente i protiv bolničkog lečenja. Međutim, meni se čini da nasilje (ukoliko je uopšte reč o nasilju) učinjeno u bolnici može da se opravda onemogućavanjem narkomana da dođe do dopa. Verujem da bi se i pop iz Crne Reke i psihijatar koji leči narkomana složili da je to nužan uslov za izlečenje. Koleno u glavu i lopata po dupetu su tu čist višak i nikako ne mogu da se opravdaju ovakvim razlozima.
ovo mi je interesantno, jednim delom zato sto me je asociralo na 'Boot camps', gde se problematicni tinejdzeri izlazu 'neljudskim iskusenjima', 'mucenju', 'torturi', i slicnim crappy-liberal sranjima da bi se od njim napravilo nesto (sto ponekad snimaju i pokazuju na uglednim TV stanicama, sans batine)
Već vidim 1 englesku majku koja našavši paketić marihuane svom sinu tinejdžeru preti: -Ako ne budeš dobar poslaću te u Srbiju na odvikavanje...A on odgovara: -Pa šta, treniraću tamo MMA (Mixed Martial Arts), kažu da se tamo bolje radi nego u londonskom klubu...
sasma slucajno je ovo upalo kao quote, a u stvari sluzi kao priznanje daretu na kvalitetnim postovima
Link to comment
Kako se uopšte ocenjuje da li je bivši narkoman zaista izlečen?
niti jedan, k'bolestima zavisnosti, okrenut profesionalac, dugogodisnjem heroinskom adiktu, nece dati dijagnozu izlecen, vec ce iskljucivo pominjati eufemistiki termin zalecen. relapsi su vise nego cesti.
Link to comment
***Mnogo pricas o necemu sto ne znas ... i ja sam u siroj okolini okruzen TV-aparatima, pa opet ne emitujem TV program...da se razumemo, nisam ja protiv toga da se popu zabrani da koristi naucno (ili bar prakticno) nedokazane metode koje jos mogu da nanesu i stetu, ja sam protiv toga da se zamenjuju teze. Osnova problema je u tome da, kada sistem izneveri u efikasnom sprovodjenju procesa, alternativi metodi (tipa 'Psycho Pop') zauzimaju prostor. A da bi sistem efikasno sprovodio proces, potrebno je platiti oko 80x vise nego sto su tih 350 evra (sto moze da se lako proveri, efikasni sistemi tacno znaju koliko su potrosili u odvikavanju zavisnika). A druga teza je da friggin' liberals imaju tendenciju da znaju sta nece, ali da ne nude alternativu (ili koriste opsta mesta, tipa 'moramo da zavisnicima pruzimo humane uslove da se odviknu' ... mislim, duh, moramo... daj pareIma jos jedna stvar koja je finesa - stilska vezba takorekuc - 'ajde da pretpostavimo da postoje dve metode odvikavanja narkomana, jedna je "Orthodox Psycho Killer", gde se dobiju batine koje, na duze staze, ne ostavljaju vece posledice na duh i telo (tu se negde pominje da biju k'o u paliluskoj stanici, na naucnoj metodi tako da nema trajnih posledica, ako sam dobro razumeo...sto se psihicke traume tice, jedna, teza (zavisnost), se zamenjuje drugom, laksom za trpnju (strah od popova)...to je sa jedne strane...sa druge strane je psiholosko-farmakoloski pristup u kome se koriste i lekovi ... lekovi koji su toksicni za jetru i bubrege posle duzeg uzimanja... ali, sve je fino, cisto, kosher za gledanje, ne izaziva suze i gnusanje...sta je bolje?***
Dakle, posle humanitarnog seratora, sad postajem i plačljivac (plakao do sada samo u 2 navrata: kad sam prvi put gledao film šampion i kada je Danilović zakucao preko Sabonisa). Elem, za jednu stvar si u pravu, kad sistem izneveri, onda prazninu pune popovi. To je jasno. Mislim da bi se sa time mogli složiti i plačljivi liberali i tough-hard-core-odgojeni na vrelom asfaltu- momci i vilotićka. Ako sam dobro shvatio tvoj post, ti govoriš o tome da ako nema trajnih posledica po pacijenta, tj u ovom slučaju žrtvu, da je dobro da se malo propusti kroz šake, pa čak i da se ponekad mavashi gerijem udari u predelu glave. To je, prema tebi, bolje nego da se žrtva, tj pacijent, podvrgne psihološko-farmakološkom pristupu lečenja u kojem mu, avaj, neizmerno sledi gubitak jetre i bubrega. Dilema je, opet prema tvom pisanju, samo jedna: batine ili uništenje krucijalnih unutrašnjih organa. Teška dilema. Meni realno ne smeta što su ti ljudi odvedeni u manastir. Ako je neko toliko izgubio identitet zbog upotrebe narkotika, da ga samo vera može održati u nekom pristojnom životu, onda je to dobro rešenje. Nemam ništa protiv, bar nešto korisno od tolikih manastira i crkava. S druge strane, primeti, da se moji postovi protive isključivo batinjanju i ponižavanju pacijenata, a ne njihovoj izolaciji u manastirima. Naravno da udarci u predelu nosa, kolenom od strane stražara, neće odvratiti narkomana od droge. Naravno da 25 po turu lopatom neće izlečiti narkomana. Kažnjavanje batinama za bilo kakav prestup je neučinkovito. Može da uradi samo par stvari: 1) očisti savest roditelja za 350E, 2) zadovolji ego sadiste, 3) ponizi svakako već poniženo biće. A sad ono što ne volim. Zakon. Ne sme se niko kažnjavati na ovakav način, bilo da je potpis za to dala žrtva, tj pacijent, ili roditelj. To nije dozvoljeno. I to je tako. Nema druge. Neka pop sada traži alternativu alternative za svoju "metodu". Neka proba da istu metodu izolacije narkomana u manastire, sada provodi bez fizičkog i mentalnog nasilja. Rezultati će biti isti, ali se bojim da bi pop izgubio volju za poslom...Jebeš posao bez zadovoljstva.
Link to comment

Nego, ovaj, vidim da se ovde stidljivo provlače neke priče o tome kako je ipak bilo izlečenih (zalečenih?) džankoza, pacijenata popa bajkera. Može neki pouzdaniji info o tome?A nevezano za info, da prozborim koju i o očaju, zadnjoj šansi, nemanju izbora i to. Uopšte ne vidim potrebu za izjavama tipa "moralni seratori, nemate vi pojma kako je to", pošto to osobi koja izgovara frazu daje neki ružan ekskluzivitet u patnji. Pošto su mi dva odlična prijatelja (ne poznanika) umrla od toga, pre 15 i 10 godina, reklo bi se da pomalo znam o čemu pričam. Da ne govorim o masi onih koje sam ovlaš ili malo manje ovlaš znao, a koji su ili pokojni ili se i dalje raspadaju ili se ne zna šta je sa njima.Poenta je u tome da mi je potpuno razumljivo i poznato stanje očaja u kome si sposoban da lično prebiješ nekog svog bližnjeg, kada ti se čini da više ništa nije ostalo od sredstava i kada osećaš potpunu nemoć. Čovek udari svoje dete kad izgubi kontrolu i oseća se nemoćno, i tu nema ništa nenormalno (pod ovim ne podrazumevam one kojima je tamburanje deteta redovna vaspitna metoda). Ali ne mogu da opišem užas koji osetim kada vidim da postoje ljudi koji će platiti nekom drugom 350 evra da bije njihovo dete, sve u sklopu neke bolesne kvaziterapije. Kao i kada vidim da postoje ljudi koji su spremni da to opravdaju.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Procenat izlečenja je minoran. Jednom narkoman - uvek narkoman*(* s tim što se ovde ograđujem - tu uvrštavam uživaoce teških droga). Receptori u mozgu zauvek "zapamte" opijate. Kada to kažem, mislim bukvalno ZAUVEK. Do fizičke smrti narkomana. Ne postoji način da se to "očisti", da nestane. Tako da samo snaga volje i motivacija odlučuju hoće li se i kada vratiti drogiranju.
Bez namere da banalizujem stvari, ali mislim to tako funkcionise i sa alkoholicarima. Zato oni kada se zalece ne smeju uopste da piju. U nekoj meri je slicno i sa pusacima - niko od onih koji je prestao da pusi ne "zapali jednu uz kafu" kao sto to mogu da rade nepusaci. Edited by ObiW
Link to comment

da ja sad ne banalizujem, al' provrti(te) gogolja sa chocolate addicts- ima sumantih prica. zavisnici su isti, dok su zadovoljavajuce/umirujuce supstance, stvar tipa licnosti, karaktera..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...