Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Pa jeste, pošto nema novca liječićemo ljude od bolesti zavisnosti lopatom, od psihičkih poremećaja salivanjem strave, od dijabetesa bioenergijom a od kancera goldenshower-om. Nema veze što to nisu "dokazane metode." A od zdravstvenog osiguranja ćemo da izgradimo toranj na Avali, otvorimo kancelariju pri kancelariji za pristup predpristupu EU pri ministarstvu za religiju i kapitalne investicije i da okrečimo tri klozeta u Oš u Zagonima.
Pre svega toga cemo da napunimo dzhepove svakoj shushi koja se dokopa vlasti na bilo kom nivou...
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

ili šta?
torima, nije sta nego st0, kenjac-talk! budi lingo-friendly spram srbo-bosanskih-suseda.ed: znacenje. Edited by boshoku
Link to comment
:cry: realno, zajebavaš nas
'aj jos i tebi da odgovorim...realno, da ;) (stilska vezba, kao sto rekoh, mora covek necim da se zabavi na dezurstvu) Edited by Mr.Smith
Link to comment

Da neko taj posao hoće i može da radi na normalan način za 350 evra, valjda ne bi svuda naokolo bili batinaši, i u državnim i u popovskim institucijama? Realno, Srbija je zgranuta. I na forumima i državne institucije, svi su se složili da tako ne može dalje. Prva nemam ništa protiv. Odlično.Sledeća logična stvar je da se pomenutih hiljadu narkomana koji su prošli kroz Crnu Reku oduzme porodicama, roditelji svih koji su decu dali u taj kamp krivično gone, a narkomani smeste u instituciju koja će o njima brinuti onako kako treba. Izostanak ovakve akcije bilo bi priznanje roditeljima da su učinili pravu stvar, i poruka drugim očajnim roditeljima da mogu da se izvuku sa tim. Naravno, u tom slučaju samo je pitanje dana kad će neko drugi otvoriti istu takvu instituciju umesto ove da skuplja pare. Ali bez kamera.Šta će svako od vas lično uraditi da svi zločinci koji su u ovome učestvovali dobiju zaslužene kazne? Kakav pritisak na državne institucije predlažete da se narkomani spasu iz porodica koje misle da je prebijanje u redu? Šta će svako od nas, vas da uradi da se sistem promeni? Isti taj sistem gde i radnici državnih službi premlaćuju psihičke bolesnike? Ili će da ostane samo na konstataciji da ovo nije u redu, zatvaraj Crnu Reku, ali ne i ostale slične ustanove, roditelji neka se sami nose sa narkomanima, uz malu pomoć državnih institucija (ah da, ali i tamo biju, mada nema veze, rade sa licencom Ministarstva zdravlja) i doviđenja? E pa neće da ostane samo na tome. Samo sa ovom količinom morala ovde prosutom neće ostati na tome, jer ne verujem da ljudi koji su tako jasno izneli svoje stavove i izneli oštru osudu popa i svakoga ko je našao neko opravdanje za Crnu Reku, ti ljudi neće se izjednačiti sa onima protiv čijih su se stavova postavili time što će kao i oni učiniti istu stvar - NIŠTA. Jer šta je onaj ko zna da iza zatvorenih vrata roditelj bije svoje dete svaki dan, a ne prijavljuje to nikome, nego samo pušta da stvari teku i dalje isto? Šta je onaj ko svaki dan prolazi blizu padinjače, kao da prolazi pored parka ili nečeg sličnog?I tako...p.s.I Čedo, niko nije dužan da se bavi narkomanima, ni besplatno ni za male pare, ni svešten ni nesvešten. Ako se ta sveštena lica sama nisu javila da se bave ovim problem jel treba neko da im zakuca vrata, izruči deset narkomana na prag i kaže ajde sad, samo sa entuzijazmom?

Link to comment
da?ja bih rekao da sam probao da budem jasan koliko sam mogao... ko shvati, shvatio je, ko nije, ja bih vam se ovom prilikom zahvalio na paznji ... primecujem ipak da niko od sablaznjenih placljivaca nije volontirao svoje pare ili vreme ... samo prazne reci koje nista ne kostaju
Jasan nisi bio, ali ništa, drago mi je da imamo bar 1 dokazan rešen slučaj. Ako bajkerov advokat čita forum, imaće šta da uvrsti u odbranu. Plus što si volontirao pare i vreme, ihaj.
Link to comment
da?ja bih rekao da sam probao da budem jasan koliko sam mogao... ko shvati, shvatio je, ko nije, ja bih vam se ovom prilikom zahvalio na paznji ... primecujem ipak da niko od sablaznjenih placljivaca nije volontirao svoje pare ili vreme ... samo prazne reci koje nista ne kostaju
Mislim ipak ne. Ali nije toliko ni bitno shto se mene tiche. Mozhda i nisi tako mislio, ili sam ja to samo loshe interpretirao. Kako bilo.Voleo bih da si vishe pazhnje obratio na ono shto sam napisao posle replicirane rechenice + shto propushtash pare o kojima pricha Lyckety Splyt.
Link to comment
'aj jos i tebi da odgovorim...realno, da ;)
Uz dužno poštovanje prema dobroj zajebanciji, teško da je ova tema dobra za tako nešto. Aj, wtmil.
Link to comment
Uz dužno poštovanje prema dobroj zajebanciji, teško da je ova tema dobra za tako nešto. Aj, wtmil.
mislio sam da ce ti biti lakse, cim sam video suze :( ..ne, nisam, mrtav sam ozbiljan
Link to comment
I Čedo, niko nije dužan da se bavi narkomanima, ni besplatno ni za male pare, ni svešten ni nesvešten. Ako se ta sveštena lica sama nisu javila da se bave ovim problem jel treba neko da im zakuca vrata, izruči deset narkomana na prag i kaže ajde sad, samo sa entuzijazmom?
Naravno da nije duzhan.Ali sam isto tako siguran da takovih ljudi ima, mozhda ne na ovome forumu, shto kazhe Mr.Smith, ali sigurno ima.Njima treba omoguciti Crnu Reku.Treba napraviti i neke skuplje Crne Reke iz para koje se nemilice troshe na gluposti, koje se kradu.Ono shto sigurno ne treba to je upotrebljavati lopata; shaka, lakat ili koleno u glavu metod.Ako neko misli da za male pare treba omoguciti profesionalnim batinashima da leche ljude i da nema nishta bolje od toga taj grdno greshi. Edited by cedo
Link to comment
wtmil.
goran-davidovic-stavove spram popovog-pregnuca- ne odobravas? sve-obraz-no prevaspitanje u duhu, anno domini 1389, sledi.
Link to comment
Mislim ipak ne. Ali nije toliko ni bitno shto se mene tiche. Mozhda i nisi tako mislio, ili sam ja to samo loshe interpretirao. Kako bilo.Voleo bih da si vishe pazhnje obratio na ono shto sam napisao posle replicirane rechenice + shto propushtash pare o kojima pricha Lyckety Splyt.
'ajde i ovo, izgleda dobronamerno...dakle, da, kako bilo...a komentari k'o komentari, opsta mesta, nista ne kosta ... forme radi, da se slozim, jeste, u pravu je, ko god misli da je bilo para koje je sistem protracio na druge trivijalne stvari, a mogao je da usmeri na korisnije programe kao sto je onaj o kome sam govorio ... i sta sad? jel' ta konstatacija resava nesto?
Link to comment
'ajde i ovo, izgleda dobronamerno...dakle, da, kako bilo...a komentari k'o komentari, opsta mesta, nista ne kosta ... forme radi, da se slozim, jeste, u pravu je, ko god misli da je bilo para koje je sistem protracio na druge trivijalne stvari, a mogao je da usmeri na korisnije programe kao sto je onaj o kome sam govorio ... i sta sad? jel' ta konstatacija resava nesto?
Naravno da je dobronamerno. Neko te oslovio sa dinarac, pa ko rekoh moj chovek (ako sam, opet, dobro ukapirao).Ne mozhe lopata; shaka, lakat ili koleno u glavu metod da bude ispravan i kraj.Bar sa moje strane.
Link to comment
Naravno da nije duzhan.Ali sam isto tako siguran da takovih ljudi ima, mozhda ne na ovome forumu, shto kazhe Mr.Smith, ali sigurno ima.Njima treba omoguciti Crnu Reku.Treba napraviti i neke skuplje Crne Reke iz para koje se nemilice troshe na gluposti, koje se kradu.Ono shto sigurno ne treba to je upotrebljavati lopata; shaka, lakat ili koleno u glavu metod.Ako neko misli da za male pare treba omoguciti profesionalnim batinashima da leche ljude i da nema nishta bolje od toga taj grdno greshi.
Jao Bože Čedo, ali stvarno... Treba, naravno da treba. Treba svu bagru kradljivsku sa vrha vlasti pohapsiti, a pare potrošiti na ove i slične projekte. I mostove, i koješta još.Ovaj pop već godinama ide naokolo i priča o svom metodu. I umesto da narod digne dreku da se vidi kakvo je to mesto, i ako već ima sve to nekog efekta, a ja i dalje verujem da im ljiudi koji su se tamo izlečili, zalečili, šta god, da se osoblje i interesovanje javnosti za to malo pojača, svi su pustili popa da radi sam, kad se pojavio video snimak, pa jasno je, ćorka i katanac. Državne institucije koje pomenuh da isto tabaju ne interesuju niti nekog ovde, niti javnost, dok se ne pojavi snimak. Tada ćemo naravno i tu jednu instituciju zakatančiti i tako.A u međuvremenu, u međuvremenu treba narkomane lečiti kao na zapadu, i ti isti narkomani treba da od porodice dobijaju ljubav i podršku. I treba pohapsiti lopove koji kradu državne pare. Edited by Evi
Link to comment
Jao Bože Čedo, ali stvarno... Treba, naravno da treba. Treba svu bagru kradljivsku sa vrha vlasti pohapsiti, a pare potrošiti na ove i slične projekte. I mostove, i koješta još.Ovaj pop već godinama ide naokolo i priča o svom metodu. I umesto da narod digne dreku da se vidi kakvo je to mesto, i ako već ima sve to nekog efekta, a ja i dalje verujem da im ljiudi koji su se tamo izlečili, zalečili, šta god, da se osoblje i interesovanje javnosti za to malo pojača, svi su pustili popa da radi sam, kad se pojavio video snimak, pa jasno je, ćorka i katanac. Državne institucije koje pomenuh da isto tabaju ne interesuju niti nekog ovde, niti javnost, dok se ne pojavi snimak. Tada ćemo naravno i tu jednu instituciju zakatančiti i tako.A u međuvremenu, u međuvremenu treba narkomane lečiti kao na zapadu, i ti isti narkomani treba da od porodice dobijaju ljubav i podršku. I treba pohapsiti lopove koji kradu državne pare.
Dobro bre, ti stvarno mislish da popa treba pustiti da i dalje prebija ljude? U chemu je problem?edit: Jel treba netko da umre od batina, ili mislish da je isto ako netko umre od batina i od droge? Ili mislish da je u redu da pop bira koga ce da batina, ako, po njegovim rechima ne batina sve vec samo odabrane, a kriterijum cesh naci u nekim mojim ranijim postovima, jer nisu svi narkomani isti? Edited by cedo
Link to comment

U Politici clanak o roditeljima koji su se okupili da podrze ono sto se radi u Crnoj Reci....A evo i sta kaze Peranovic

Перановић: Никад нисам крио да се користи силаУ поподневним сатима у Црној Реци се појавио и управник рехабилитационог центра протојереј Бранислав Перановић.У краткој изјави, поводом актуелних дешавања у овом кампу, он је за „Политику” казао:– Верујте да ми је и драго што се све ово десило. Једном треба да се рашчисти да ли је Црна Река „црна рупа” у Србији или је то место које има оправдања за постојање. Нека инспекција и правосудни органи установе истину. У случају да центар угасе можда би ми и лакнуло, јер ја већ живим по принципу „дала баба динар да уђе, а два да изађе”. Само тврдим, ово није место за мучење, јер ми смо за ових шест година овде имали и данас имамо и децу веома угледних и утицајних људи. Како би то прошло без њиховог знања и реаговања. Иначе, никада нисам крио да се у ситуацијама када је то неопходно користи и сила. Свесни смо да то није по закону, али ни закони нису савршени, живот нису параграфи. Свесни смо да услови нису савршени, али све је боље од улице, канала, кризирања, „оверавања”, преране смрти... – каже Перановић.
"Covek" svestan da nije po zakonu, ne krije da radi nezakonite stvari....Jos samo da mu drzava poveruje i smesti ga, zajedno sa ostalom sadistickom bratijom, u odgovarajuci "rehabilitacioni centar". Edited by Nesh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...