Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

Čitao/Čuo da se te sekendice™ snadbevaju 99% novom robom kupljenom po raznim rasprodajama, magacinima i sl.

Valjda zakon dozvoljava uvoz polovne robe samo ako je neke extra klase (stanje), a ostalo se vraća.

Pa ovi to novo, deklarišu kao polovno i teraj.

Link to comment

pre neki dan je bio dokumentarac na hrt-u o donacijama garderobe evropskog crvenog krsta i raznih evropskih organizacija zavrsava preprodana u Africi i koliko se zaradjuje i bogati na tome a sa druge strane je potpuno preplavilo trziste i unistilo tekstilne industrije i radna mesta u mnogim zemljama
evo sinopsis
 


Prevara s nošenom odjećom, dokumentarni film

SECOND-HAND CLOTHING SCAM
Milijuni ljudi iz bogatih zemalja doniraju svoju staru odjeću s pretpostavkom da će biti podijeljena siromašnim ljudima diljem svijeta. No većina te odjeće zapravo nekome donosi profit. Više od 60% odjeće završi u Africi gdje je mjesno tržište preplavljeno jeftinom odjećom, što izravno pogađa tekstilnu industriju na kontinentu.

 

 

bas sam se smorila zbog toga..i ko zna kakvo je to muljanje i kod nas...jer se stvari npr na novosadskom Najlonu prodaju i po 20,30din..za 100-200din je vec skuplja roba..misim sa jedne strane je zalosno sto je tako i sto smo primorani to da kupujemo..a sa druge mi je drago jer bas moze svasta super da se iskopa za male pare skoro ili potpuno novo i ugl firmirano...ok,jesu to ugl te konfekcijeske i marke nizeg kvaliteta tipa H&M,C&A,More&More..ali i za te nove nekvalitetne krpe se daje previse novca u njihovim radnjama

 

meni vec odavno ne pada na pamet da dajem silne pare za precenjene nove krpe

Edited by ivy
Link to comment

Pa ima gomila robe koja je sa etiketom neke inostrane prodavnice.

To je pogotovo u bosni rašireno

E to.

Kažu uglavnom to poskidaju da ih ne drndaju na carini ali kako dolaze džakovi...

Komšinica držala ili još drži jedan... Snadbeva se u BG, Subotici. Kupuje na kg, sortira, složi i da mu cenu™.

Valjda nekoliko njih to uvozi a oni su druga ruka™.

Link to comment

Pre dva dana pazarih divne (meni : ) pantalone na tregere, koje sam nekoć prezirala... ali, bez dugmića, zašivene, te džabe, tričavih 400 rsd :)

Dopala mi se boja, a i setiše me na mlados'... setih se i jednog ortaka, kako su mu 'nako "elegantno popunjenom" simpa čučale6any6y3a.jpg

Dovršila sam ih za dodatnih 200 i eto pantalona za 600... :wub:

Link to comment

pre neki dan je bio dokumentarac na hrt-u o donacijama garderobe evropskog crvenog krsta i raznih evropskih organizacija zavrsava preprodana u Africi i koliko se zaradjuje i bogati na tome a sa druge strane je potpuno preplavilo trziste i unistilo tekstilne industrije i radna mesta u mnogim zemljama

evo sinopsis

 

 

bas sam se smorila zbog toga..i ko zna kakvo je to muljanje i kod nas...jer se stvari npr na novosadskom Najlonu prodaju i po 20,30din..za 100-200din je vec skuplja roba..misim sa jedne strane je zalosno sto je tako i sto smo primorani to da kupujemo..a sa druge mi je drago jer bas moze svasta super da se iskopa za male pare skoro ili potpuno novo i ugl firmirano...ok,jesu to ugl te konfekcijeske i marke nizeg kvaliteta tipa H&M,C&A,More&More..ali i za te nove nekvalitetne krpe se daje previse novca u njihovim radnjama

 

meni vec odavno ne pada na pamet da dajem silne pare za precenjene nove krpe

Ja sam iz više poverljivih, aliiii baš poverljivih izvora čula da se odeća ili pomoć koja stigne u naš crveni krst često deli medj' zaposlenima... što je takodje gnusno da gnusnije ne mož' biti...
Link to comment

Ja sam iz više poverljivih, aliiii baš poverljivih izvora čula da se odeća ili pomoć koja stigne u naš crveni krst često deli medj' zaposlenima... što je takodje gnusno da gnusnije ne mož' biti...

 

pa to je javna tajna...i u domovima za raznu decu npr  prvo sestre i zaposleni proberu sta valja..itd..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...