Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Carski mi je da neko u bircuzu traži zdrav život i čist vazduh.

 

No OK, svet ide dalje, ne treba se baš oko svega cimati. Meni je po Evropi bilo prijatno i pored zabrana pušenja, a i tamo gde ih nema, kao u Češkoj, zemlji izuzetno bahatih primitivaca.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Carski mi je da neko u bircuzu traži zdrav život i čist vazduh.

 

No OK, svet ide dalje, ne treba se baš oko svega cimati. Meni je po Evropi bilo prijatno i pored zabrana pušenja, a i tamo gde ih nema, kao u Češkoj, zemlji izuzetno bahatih primitivaca.

:thumbsup:

Edited by Pontijak
Link to comment

Polako bre pontijače.. Nije mi bila namera da vređam, niti mislim da sam to uradio. Mislio sam na to da je cigareta i pušenje priznato kao nešto loše, i da u prilog tome govore razne zabrane i kampanje širom sveta. Ja ih naravno podržavam, neko verovatno ne, sve je to ok. U tom smislu je pušenje stavljeno na svoje mesto, kao nešto protiv čega se treba boriti, redukovati i sl.

 

Carski mi je da neko u bircuzu traži zdrav život i čist vazduh.

Meni je carskije da ti podrazumevaš smrad i trovanje kao neizostavni deo tvog/nečijeg provoda. Ako bi moralisao dalje, mogao bih da kažem da je još carskije što ti je čudno što neko vodi računa o svom zdravlju bilo gde, pa i kafiću. Ne postoje samo bircuzi, postoje kafići, barovi, klubovi gde složićeš se svako ima pravo na svoj vid zabave.

 

Ponovio bih, koliko god da mi je to smetalo, nisam nikada maltretirao ljude time, shvatao sam kao neminovnost i bio u miru sa tim smradom i kupanjem pre i posle izlaska. Očekujem isto takvo razumevanje od druge strane sada :D

Link to comment

Polako bre pontijače.. Nije mi bila namera da vređam, niti mislim da sam to uradio. Mislio sam na to da je cigareta i pušenje priznato kao nešto loše, i da u prilog tome govore razne zabrane i kampanje širom sveta. Ja ih naravno podržavam, neko verovatno ne, sve je to ok. U tom smislu je pušenje stavljeno na svoje mesto, kao nešto protiv čega se treba boriti, redukovati i sl.

 

 

 

 

e pa onda ok :) priznajem, mene je isprovocirao tvoj stil, kao da je tek pocetak borbe protiv pusenja u javnom prostoru a nije, prica se zavrsava i nema potrebe vise za jakim recima, kazem po stoti put, meni uopste ne smeta zakon o zabrani pusenja a nikada nisam shvatao kao problem sto ljudi ne podnose duvanski dim, pa i meni je uvek smetao duvanski dim iako sam pusac, smetalo mi je kada pusaci gundjaju na domacine koji im neda da zapali cigareta u stanu i slicno, ustvari me je uvek nervirala ta bahatost pusaca koji insistiraju da zapale cigaretu tamo gde joj nije mesto a bogme svaki covek ima pravo da odluci da li je u njegovom stanu mesto duvanskom dimu ili nije

 

a s ozbirom da je pre ihaj decenija pocela kampanja protiv pusenja i to u usa, nadam se da cemo slediti primere te velike zemlje te da cu doziveti dekriminalizaciju i legalizaciju marihuane, eto, toliko decenija su trajale kampanje da je marihuana otrov i zlo pa onda krenule kontra kampanje da je ona ustvari lek i dobro pa se krenulo sa medicinskom marihuanom i nastavilo za legalizacijom u nekim drzavama usa, dakle, cekam penzionerske dane kada cu moci kao covek da uzivam u starosti kao da sam u oregonu recimo :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Nije mi baš najjasnija formulacija "javni prostor", i kako se to može odnositi na kafane pod privatnim vlasništvom, kad vlasnik postavlja uslove pod kojima dopušta nekome ulazak u istu. Za početak nije maloljetnicima dozvoljen ulaz, znači otpada jedan dio društva. Neki ne dozvoljavaju ulaz u trenerkama, i to mi je okej jer nije diskriminacija po rasnoj ili nacionalnoj pripadnosti što bi već bila druga priča... Neko neće dozvoliti ulaz sa kućnim ljubimcima, i to mi je u redu za uslov. Ili ne znam ni ja, ako je neki swingerski klub, uslov je da dođeš u paru, ok... E zato mi nije jasno kako bi to država može da zabrani pušenje, kad je kafana faktički privatan prostor, a ako vlasnik sam ne dozvoljava pušenje, to je već druga stvar. Kome se ne sviđa izvoli traži sebi neko drugo mjesto. S druge strane skupštinska kafana, koja je javna a ne privatna ne dozvoljava ulaz ako nisi član ili bivši član skupštinske sekte. Apsurd.

Link to comment

Jbg ima dosta nas sa astmom i alergijom na duvanski dim, tako da svakako 1+ (videcemo kako ce se sprovoditi)

 

Provodiće setako što će prostori biti proglašeni za pušačke klubove ili slične nebuloze. :)

Link to comment

to sto izgleda kao pad trzista zapravo je porast prodaje duvana sa kartona.

a evo i Arbajtman rece to isto.

 

tačno je i ovo što mayday veli, smanjuje se broj pušača već godinama. mislim da je stopa između 3 i 5% godišnje

Link to comment

Meni je carskije da ti podrazumevaš smrad i trovanje kao neizostavni deo tvog/nečijeg provoda. Ako bi moralisao dalje, mogao bih da kažem da je još carskije što ti je čudno što neko vodi računa o svom zdravlju bilo gde, pa i kafiću. Ne postoje samo bircuzi, postoje kafići, barovi, klubovi gde složićeš se svako ima pravo na svoj vid zabave.

 

 

Pošto vodiš računa o zdravlju, kontam da znaš da je alkohol štetan. A i kafa nije baš dobra. O gaziranim sokovima i energetskim napicima  da ne pričam. A i cedjeni sokovi od ko zna kakvog gmo se prave. Ja da sam na tvom mestu u kafiće ne bih zalazio uopšte. Jedino ako ideš da piješ čaj i vodu.

Link to comment

a sto je odvratan taj svercovani duvan pa to je cudo. msm, ja sam presao na elektronske cigarete i ponekad kupim paklo cigareta i uvek se iznenadim sto je i fabricki duvan sve odvratniji, tja, sta cu kada nisam uspeo u zivotu pa da mogu kao covek da pusim kubanske ili dominikanske cigare u udobnosti svog doma uz casu burbona, ehhh

Link to comment

ima i ona forica da se malo čitaju tuđi postovi, probaj ponekad.

 

 

Meni je carskije da ti podrazumevaš smrad i trovanje kao neizostavni deo tvog/nečijeg provoda. 

 

 

Meni je po Evropi bilo prijatno i pored zabrana pušenja, a i tamo gde ih nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...