Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 3. 8. 2023. at 1:01, Micko8 said:

Pa dobro ne mozemo na osnovu jedne izgubljene utakmice koju smo kontrolisali tri,cetvrtine i ispustili 20 poena razlike, tvrditi kako gubitak Radosica na trecoj utakmici na turniru nije bio veliki hendikep za reprezentaciju,on je bio ubedljivo najbolji igrac u toj ekipi , igrac koji je postizao najvise poena po mecu na citavom turniru do povrede. Verujem da je dosta igraca doslo  preko veze do te selekcije ali bilo je i nekih ok igraca poput Asanija,on mi se naprimer dopao onako igracki i spasao nas je ispadanja iz Divizije A, na biti ili ne biti utakmici protiv hrvata. Valjda se opet nece napraviti greska nepozivanjem kvalitetnih igraca a ima ih koji nisu igrali tada, Stanojevic,Dimitrijevic,Kostic, Nikolic ,Kondic, vas sin, mozda i po neki igrac iz 2007 godista itd. Uz lidere te generacije Bosnjakovica i Radosica to je vec reprezentacija za medalju.

 

 

Bili smo 13-ti od 16 ekipa,ako to smatramo uspehom onda ok.Radoscic jeste odlican to niko ne osporava,ali racunaj da od njegovog odlaska u igokeu (ove sezone ce biti u dinamiku) nije bas uvek dobijao poziv za reprezentativna okupljanja.

U toj selekciji si imao jednog igraca koga je recimo ubacio Davor RIstovic preko svoje agencije,bas juce je taj mocni igrac presao u kk Rivers.Da bi shvatio velicinu tog kluba,da recimo klub koji nema seniore u minimum prvoj srpskoj ne moze ni da igra jedinstvenu ligu,tacnije ni kvalifikacije.Pa ne zoves jednog dimetrijevica od 211 koji je definitivno buducnost kosarke,ali zato zoves Popovica 201cm ,koji nije imao tri utakmice ozbiljne u karijeri do reprezentacije,ali naravno opet preko menadzera i kombinacije iz saveza.

Sto se Bosnjakovica tice,reci cu ti da je recimo minimum u 06 godistu jedno 7-8 momaka koji su kvalitetom ispred njega,Naravno Bosnjakovic jeste dobar ali moras da vidis i druge decake.Naravno nista to nije problem problem su mozda neke druge stvari,vecini tih momaka koji su da kazem odjebani od strane kss-a,neke druge zemlje su vec nudile drzavljanstva i naravno jos neke stvari kako bi igraci pristali da igraju za te zemlje.Bilo je i onih koji su to iskoristili da bi ucenjivali savez i uspeli su u tome.

Uspeh bilo koje od nasih selekcija iskljucivo zavisi od toga kakve su ostale selekcije,jer kod pola igraca je tu jer zasluzuje druga polovinu sastavljaju veze,menadzeri itd....Isti slucaj je sada i sa 2007 nas strucni stab veruje da su nam Srzentic,i Marajnovic dovoljni za medalju,ako do nje i ne dodje imaju opravdanje jer par momaka je na zalost povredjeno.A to sto je poveo neke igrace koji za celu ovu sezonu nisu proveli ukupno 10 minuta na terenu nema veze.

Link to comment

Ma nisam ni rekao da je bio uspeh ali sa Radosicem verovatno ne bi bili na jednu utakmicu od ispadanja u Diviziju B. On i Stankovic su navodno odbili pozive ove godine. Ne slazem se sa tobom oko Bosnjakovica. Mislim da je decko odlican mladi igrac i nema bas mnogo bekova u njegovom godistu kod nas da su na njegovom nivou, zbog tog kvaliteta je u Realue  sad da li ce da uspe tamo , ostaje da se vidi . A gledao sam neke utakmice kada  je igrao za KK Star, gde su mu saigraci bili Plisnic i Kondic, mladji pioniri, taj decko zna dosta toga sa loptom i jos nije igrao na turniru gde je nosioc igre u svom godistu, tako da ocekujem od njega da tu igra svaku utakmicu kakvu je odigrao u finalu juniorskog EP. I verujem ti da su mnogi klinci zapostavljeni kada su selektirali kadetsku reprezentaciju prosle godine. To se moglo videti u domacim ligama, da postoje kvalitetniji i bolji igraci. I ove godine prave iste greske, naveo sam primer Sijarica, kojeg sam gledao u nasoj ligi, nista posebno, skraceni centar koji igra na snagu. A umesto njega su izbaceni Pavlovica i Stojkovic igraci od 210 cm , a poseduju i odredjeni talenat za kosarku.

Link to comment
21 hours ago, Micko8 said:

. I ove godine prave iste greske, naveo sam primer Sijarica, kojeg sam gledao u nasoj ligi, nista posebno, skraceni centar koji igra na snagu.

 

Daris je mnogo dobar momak,cesto je i  kod nas kuci,ali na zalost upravu si centarsku tehniku nema,a tehniku ni brzinu nema da bi igrao bilo sta drugo.

Sto se Bosnjakovica tice,ja bih voleo da gresim ali videcemo vreme ce pokazati.Za Stankovica ne znam Radoscic poziv nije ni dobio,moguce da je zbog toga st je dobar deo sezone bio povredjen.Sto se iKondica tice sta znam gledao sam ga par puta ove seozne,mislim da u Vojvodini sa njim bi trebalo malo vise da rade na fizickoj pripremi.

Za Stojkovica se slazem momka su doveli u Radnicki ne znam odakle tacnije zaboravio sam :D,ali ogroman talenat i veliki borac.

Link to comment

Inace su kadeti poceli sa ubedljivim porazom, ono ni na sta nije licilio i ako se po jutru dan poznaje  sledi nam grcevita borba za opstanak u Diviziji A. Sledeca utakmica u grupi je sa poljskom koja nas je dobila u pipremnom mecu sa 40+ poena razlike. Prosle godine kadeti su u poslednjem mecu obezbedili opstanak u Diviziji A ali nisu izgledali ovako lose kao njihove kolege ove godine. Sramota je kako izgledaju posle mesec dana piprema.

Edited by Micko8
Link to comment

Danas mnogo bolja partija, pobeda od 30+ razlike protiv poljske koja nas je na pipremama dobila sa cetdesetak poena razlike.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Jebi ga, da si gledao pipremnu utakmicu ove dve ekipe i ti bi ocekivao  ubedljiv poraz  i uopste pipremni period nase reprezentacije i jucerasnju utakmicu protiv grcke :)

Link to comment

Danas su devojke U20 izgubile meč za treće mesto od Španije 94:36. Juče su za jedan posed ostale bez finala, izgubile su od Letonije 56:53. Francuska je u drugom polufinalu dobila Španiju 28 razlike a sad protiv Letonije vodi 26 u trećoj četvrtini 

Link to comment

Razvali li su i Letoniju danas, koja je igrala na jedan posed protiv grcke , koja je nas razvalila u prvom kolu. Sada bi bilo dobro da grcka dobije poljsku pa da zavrsimo na drugom mestu u grupi i dobijemo lakseg protivnika u sesnaestini finala i pobedom obezbedimo opstanak u Diviziji A. Ako poljaci dobiju grke , treci smo u grupi. Srzentic mi nekako na oko najbolje izgleda u ovoj ekipi, dobro je gradjen, dobra visina, dugacke ruke ,zna da razigra saigrace ali stuca sa sutom za tri poena. Ima jos nekoliko decaka u ekipi od kojih bi moglo da ispadne nesto.

Edited by Micko8
Link to comment

jel se gleda ukupna kos razlika ili samo izmedju ekipa sa istim ucinkom?

ako je ovo drugo onda moraju poljaci 6 ili vise razlike za nase prvo mesto

 

cacanska skola opet dominira, 3od 4 nasa najbolja igraca igrali prosle godine u borcu

nije lose :fantom:

 

bjelic ozbiljna pracka

Link to comment
31 minutes ago, pbg12345 said:

ako je ovo drugo onda moraju poljaci 6 ili vise razlike za nase prvo mesto

 

 

Da, da, potcenio sam nas poraz od Grcke. Mislio sam da je bilo 15 razlike. Dakle, najverovatnije smo drugi.

Bjelic jeste dobar suter. Juce je pogodio jednu tesku iz kretnje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...