Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

U danasnjoj kosarci se traze igraci iznad dva metra koji znaju da igraju sa loptom. Alston se uklapa u taj profil igraca . Imamo mi u mladjim kategorijama igrace koji obevacaju na  spoljnim pozicijama samo je pitanje ko ce sve to da razvija:rolleyes:

Edited by Micko8
Link to comment
5 minutes ago, Micko8 said:

U danasnjoj kosarci se traze igraci iznad dva metra koji znaju da igraju sa loptom. 

da traze se. za zavaljati u nba. a kad treba da se pobedi kosarkaska utakmica pa dodje neki picopevac spisu i rastrti te, nista ne bude jasno.

 

kosarka se ne igra, niti ce se ikad igrati bez bekova. i to brzih, vestih i dobrih sutera. ne nekih krila od 210 koja mogu da prevode loptu koje si nazvao spoljnim igracima. ali to neko mora i da razvija, a pitanje je da li ti se isplati. jer, jelte, to se danas ne trazi. na trzistu se ne trazi, na terenu je druga prica. 

Link to comment

Ovaj ume i da sutira, to mu je valjda jaca strana:) Jebi ga na papairu mi smo imali igrace na evrobasketu  koji su imali potencijal da trpaju, ipak pojeo ih pritisak sve  ukjucujuci  i MVP-ija Evrolige. Ko nam je kriv kada ovaj  nije umeo da nadigra Spisu-a, igraca sa mnogo slabijim rezimeom.

Edited by Micko8
Link to comment

ma pusti to, dete ima 15 godina daj boze da postane nesto pa ce da pricamo. nego, kazi ti meni da li je iko na ovom evropskom naturalizovao igraca od preko dva metra? posto se to trazi toliko.

 

 

Edited by Joe D
Link to comment

Mi se trebamo boriti za svakog talentovanog klinca bez obira na poziciju na kojoj igra ,  pa ako uspe uspe ako ne teramo dalje . Na primer ako se ovom klincu  sada sredi  pasaos , on se nece brojati kao naturalizovani igrac u buducnosti, ako se nadje neki bek  u  americi  ili u nekoj drugoj drzavi  da vredi boris se i za njega. Propustili smo i onog klinca iz Danske sto je bio MVP U18  prvenstva iz Divizje B. Kazu da je bio zagrejan da igra za nas ali ovi  nasi iz KSS nisu reagovali na vreme. I njemu je majka srpkinja. Treba se borit pogotovo  za  ove klince koji imaju zelju da predstavljaju Srbiju,  iako nisu rodjeni u njoj ali vode poraklo iz nje. Toliko je stranih,fudbalera ,kosarksa,rvaca itd dobilo pasose a nemaju nikakvu dodirnu tacku  sa Srbijom.

Edited by Micko8
Link to comment

sve je to ok, samo mi pre svega treba da se borimo za ove klince koji su ovde, ostalo je manje bitno. narocito to bizarno cesljanje porodicnih stabala neke poluanonimne dece po inostranstvu, meni nisu bas najjasniji bolesnici koji se bave skupljanjem tih informacija.

  • +1 1
Link to comment

Pa danas nista nije tajna imas youtube,twitter i ostale socijalne mreze. Ovaj decak sam sebe naziva srpskim igracem, na twiter nalogu mu je okacena srpska zastava . Vazi za talentovanog igraca , skrenuo je paznju skauta na sebe, ima zelju da zaigra za Srbiju , ne vidim  nikakav problem u tome i ako ga je neko spojio sa nasim KSS-om. Posto su ovi toilko nesposbni , oni ne znaju ni  za mnoge igrace koji igraju u Srbiji, dovoljno je pogledati kakvu su kadetsku reprezentaciju poslali na evropsko prvenstvo. Ili stvarno ne znaju da postoje talentovaniji i bolji igraci  u zemlji ili pozivi  za reprezentaciju stizu preko veze.

Edited by Micko8
Link to comment

Bilo bi super kada bi nasi najveci klubovi poceli da izbacuju kvalitetne igrace iz sopstvenih skola, kada bi njihove skaut sluzbe radile kvalitetan posao  , plus  da imaju plan za sve te talentovane igrace . Talentovanih klinaca u Srbiji ima ali dzaba kada nema kvalitetnih skola kosarke  da rade sa  tom decom a i ono malo sto  ih ima, imaju problem sa finasijama ili se na kraju ugase. Koliko je KK Star kvalitetnih mladih igraca poceo da izbacuje u poslednjih nekoliko godina ali eto i oni su se izgleda ugasili.

Edited by Micko8
Link to comment

Bice zanimljiva U17 liga ove sezone. Ima dosta zanimljivih igraca. Jos samo  da se Sloboda nekako uvuce u ligu u tom mecu treceplasiranih ekipa, oni igraju sa 2007-im godistem. Imaju zanimljivu ekipu predvodjenu Backom , koji je pokidao danas.

Edited by Micko8
Link to comment

Poceo je i baraz za ulazak u juniorsku ligu danas. U Vojvodini je zanimljiv Vasilije Erceg, ne znam kakav je njegov nacionalni status, dosao je iz Australije. Bio bi solidno pojacanje za juniorsku reprezentaciju na petici, posto smo tu poprilicno tanki u 2004 godistu.

Link to comment

Vojvodina,Zitko Basket i Partizan su se plasirali u juniorsku ligu, verovatno ce i Dzoker danas. Vasilije Erceg je danas imao 28 poena i 20 skokova. Nadam se da ima pravo da nastupa za nasu reprezentaciju, mogao bi da pomogne sledece godine na u19 SP, posto smo u tom godistu tanki sa visokim igracima.

Edited by Micko8
Link to comment

Mozemo reci i da se Sloboda plasirala u JLS posto na poluvremenu vode preko 40 poena razlike. Backo ce biti opasna zverina kada poraste. Super je sto ce ove sezone igrati protiv 2,3 godine starijih igraca.

Edited by Micko8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...