Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

flambiranje viskijem je zajeban detalj, doda aromu, blago karamelizuje secer, dize pitu na visi nivo

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

on verovatno ima onaj kao tepsiju sa dubokim rubovima, kao iz filmova. ja sam upotrebio obican pleh za tortu, onaj kome se skida rub, samo sam prstima uz ivicu podigao rubove testa da dobijem udubljenje

Link to comment

Da se pohvalim i ja da su moji škembići solidno ispali. Kuvala sam ih tek juče popodne, jeli ih uveče. Danas ponovo klopali, meni se čine bolji nego sinoć. Nemam nikakvu referencu koliko su dobro ispali jer ih nikad pre u životu nisam jela, ovo je bio eksperiment radi eksperimenta. Ali jednom uvaženom forumašu nosim uzorak na probu, pa ćemo da vidimo šta on kaže. ;) Inače, u potrazi za receptima, naletim na neki sajt posvećen samo receptima za tripice i na kome sam našla ovu špansku perverziju: http://www.trippa.net/index.php/Spain/0/Callos%20a%20la%20madrileña%20(tripe%20recipe%20from%20Spain)/194A taj renneov viski u pitici, baš sam poskočila od sreće kad sam pročitala taj detalj u receptu. :) Čim budem imala mesta u kuhinji za razvlačenje testa, obavezno pravim.

Link to comment
Ja šibicom, i bude plamen oko pola metra, ali nikada se nisam opekao. Tako palim i kuvnao vino, šibicom, i palačinke
:ph34r:pa kako bre izbegneš taj plamen, tj. kapiram da ne možeš samo da ubaciš šibicu unutra nego moraš da stigneš i da izvučeš ruku iz vatrenog ognja
Link to comment

call me Julian, master of fire :Dhttp://youtu.be/uNVFR4jfd-Evazno je nemati frku od vatre, ne raditi u blizini zavesa i imati spreman poklopac za slucaj da bilo sta krene kako ne treba. a i nije lose imati onaj dugacki upaljac za plin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...