Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ko kuva mladu cveklu treba da gori u paklu. pecena, sa sve liscem, sa malo dobrog maslinovog ulja i dobrom solju (fleur de sel)....mogu se jesti tako kao fenomenalan prilog uz bilo sta a mogu se naknadno dodatno zaciniti limunom i belim lukom, kao salata..... nema veze sa otuznim ugodjajem kuhane cvikle
:Hail: isprobala cvekla.jpgkupila danas kod babe cveklu, baba se kune da je neprskana al' na moj upit ''dal' bih ja to mogla da pečem u rerni'' kaže ma nikako, ima sva da se smanji k'o čvarak, nego ti to kuvaj.ja se mislim, ma ko hebe babu verovaću ja gazzi.oprala je dobro, presekla po dužini, naređala u pleh i, da se ne bi smanjila na veličinu čvarka, zadihtovalatm sve alu folijom.pekla 45 min na 200, začinilia sveže mlevenom solju i biberom, rknula mnooooogo mulja (baš traži) i svežeg peršunovog lišća.vr'
Link to comment
ja u to turim i aceto balzamiko i neoljustene bele lukove, naucio me dzejmi.
ona je zacinjavala nakon pecenja sto je jednako legitimno.
Link to comment
ja sam ih odmrzavala i krace. samo budu hladne, nista im se ne desi. nema tu vode da se one razgnjecave. samo ih pazljivo razdvajaj.
skoro su sasvim odledjene. :)u parizu je sto stepeni. moram fetu da guram, jer me mrzelo da idem gore do samplona po srpski sir. a i nemam nikakvu bugarsku radnju u komsiluku ko miralem. njihov neki klasicni beli sir isti ko nas sjenicki.
Link to comment
ona je zacinjavala nakon pecenja sto je jednako legitimno.
u pravu si. potpuno nesmotreno sam ukazala na ovu opciju sa idejom da ce mozda nekad pozeleti promenu. ali ko bi ikada zeleo da menja tvoj recept i zasto?! izvini, nece se ponoviti :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...