Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

recept za jezik ce da postavi cmrlj, sinoc je vidjena na jednoj kucnoj festi na kome se jeo isti u sosu od hrena i milerama.
reportovan si zbog rl aluzija :P

ako zanemarim insinuacije da znam kako se spravlja jezik sto je za svaku osudu, ne mogu da delim neproverene recepte, nisam jela, ne znam kakav je. ako valja reci da trazim recept.

Link to comment
malo me sramota, ali: rovito jaje? celog zivota vise volim tvrdo kuvano. sad ne znam kako da nabodem pravu duzinu kuvanja za jaje koje moze da se vadi kasicicom i trpa u potomka.
:lol:treba da celicis malog, neka se pomuci malo sa tvrdo kuvanim. neka odmah zna da ga zivot nece maziti...Crmljka ne jede jezike ona ih skuplja i pravi od njih ateisticko feministicke relikvije
Link to comment

donele mi tete sa sela /platila, dakako/ pola pazinske curke, cirka 9kg... belog ce biti bar 3-4, pa htedoh da pitam kakva su vam iskustva i koje biste recepte preporucili - da budu neka kombinacija cureceg belog mesa sa suvim sljivama, dunjama, ananasom, kestenom...moj sin je krajnje zahvalan konzument svih neobicnih eksperimenata, a ja na dijeti, te mi samo razmisljanje o kuvanju, nabavka i svi ti kulinarski rituali bar donekle nadomescuje krkanje kao takvo :-))

Link to comment

e ovde ti ja nisam od koristi. na ćurku stavljam samo so. nikada nisam radila nešto drugo, niti nameravam da plemeniti ukus nečim pokvarim. usoljenu ćurku polijem vrelim uljem, sunem malo vode u pleh, ušuškam u foliju i pečem natenane. u moču stavljam mlince. prilozi uz to mogu da budu bogato i maštovito začinjeni.

Link to comment

+1 i od mene za bazicno spremanje curke. moj jedini novopeceni amandman na ovo sto pise mammy je priprema curke za pecenje drzanjem u salamuri nekoliko dana. ne postoji meso koje tako dobro reaguje na u 4-5 litara vode prokuvanu pa ohladjenu smesu soli i secera (i eventualno zacina koji se u slucaju curke mogu izostaviti) tako da se dobije otprilike slanoca morske vode. par dana u ovome na hladnom impregnira meso tako da zadrzava socnost i mekocu, diskrento je usoljeno svuda a ne samo spolja i lako se pece. da ne prepisujem kad sve pise na netu - guglajte "turkey brine".

Link to comment
donele mi tete sa sela /platila, dakako/ pola pazinske curke, cirka 9kg... belog ce biti bar 3-4, pa htedoh da pitam kakva su vam iskustva i koje biste recepte preporucili - da budu neka kombinacija cureceg belog mesa sa suvim sljivama, dunjama, ananasom, kestenom...moj sin je krajnje zahvalan konzument svih neobicnih eksperimenata, a ja na dijeti, te mi samo razmisljanje o kuvanju, nabavka i svi ti kulinarski rituali bar donekle nadomescuje krkanje kao takvo :-))
Smells like fish, tastes like chicken.Odlično. :thumbsup:
Link to comment
ne treba. nabijanjem kupus pušta sok. na kraju pritisneš tanjirom da bi sav kupus bio u soku. loš video sam stavio...
jel to ono sto po moskvi tetke na metro stanicama prodaju u kesama?ako je to, to je uauuu :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...