Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

koj će ti fondan u životu?edit: za bubuedit za MP: fondan se kupuje samo na veliko, kante od 3 - 10 kila, i uopšte nije jeftin, i ne pravi se od ratluka :) ako ti baš treba poslaću ti broj prodavnice na MP
ne treba mi ni zaočin, nego vidim po televizijama, a i po poslastičarnicama da su moderne ove našminkane torte, pa me zanima. moji kolači su neugledni, al ukusni. mali mi je opseg, al pun čokolade.
ocu da znam, eto zashto!popinse, a kako to od rahatluka? mora da je i to super?
e, to moram da pitam ultimativnog autoriteta za dečije rođendanske torte tokom devedesetih - moju tetku*. sećam se da je naručivala neke kuvare, u njima šeme, onda se razvučeno 'slatko' testo (farbano prehrambenim bojama) razvlači i seče po kroju (ko iz burde, samo za klovnove, zeke, mede i čuda) i sklapa u lik na torti. or something, davno beše, pitaću je. ja nisam neki veliki ljubitelj rahatluka, posebno kad treba da se probijem do čokolade i lešnika od njega, pa sam ga uredno gulila s torte. meni je to bilo za vizuelni ugođaj za decu, a ono ispod za nepce. * autoritet za torte i kolače svake vrste bez obzira na povod, uzrast i namenu, al ovde pričamo o slatkom testu. žena toliko kida da se niko od nas zapravo ni nije usuđivao da pravi bilo šta slatko, pa smo ostali poslastičarski izazvani, u manjoj ili većoj meri. kod nje je sve uredno, ugledno, ukusno, pod konac i predivno. ništa debeli beli sunđer i preko njega fondan.
Link to comment

e znam ja to od ratluka. mislim da su ovo mere: 100g belog ratluka, 100 g secera u prahu. umuljas dobro. podelis na kuglice, u kuglice ubacis boju u prahu i igras se plastelinom. prilicno je jednostavno. mislim da samo te figurice sto napravis treba da se suse jedan dan.

Link to comment
e znam ja to od ratluka. mislim da su ovo mere: 100g belog ratluka, 100 g secera u prahu. umuljas dobro. podelis na kuglice, u kuglice ubacis boju u prahu i igras se plastelinom. prilicno je jednostavno. mislim da samo te figurice sto napravis treba da se suse jedan dan.
uh, bice i po ushima i po ledjima :lolol:@ popins. ajtemolimvas, pa kad je pola kila chokolade pokvarilo kolach :s_w:
Link to comment
@meri i bubamarcipan, marcipan. kuglice su prilicno samokesplikativne: oraj, marcipan, secer istopljen, nista vise. ovo je jako i grilijazasto, lepi se za zube i odlicno je. marcipan se kupuje kod madjara na pijaci, no ga nesto ovih dana nisu imali. al na kraju su doneli.mak ni mene ne zanima, ne podnosim ga. al moja pametnija polovina sto mak obozava rece da je kolac ludilo :)
Marcipan koji se kupuje "sirov" kod Mađara na pijaci je zakurac.Najbolje ga je napraviti u domaćoj radinosti, vrlo je jednostavan recept, a najbliži onom ukusu zbog koga smo i zavoleli marcipan. Ako hoćeš recept + uputstvo, šalji masažu.
Link to comment

malo me sramota, ali: rovito jaje? celog zivota vise volim tvrdo kuvano. sad ne znam kako da nabodem pravu duzinu kuvanja za jaje koje moze da se vadi kasicicom i trpa u potomka.

Link to comment
malo me sramota, ali: rovito jaje? celog zivota vise volim tvrdo kuvano. sad ne znam kako da nabodem pravu duzinu kuvanja za jaje koje moze da se vadi kasicicom i trpa u potomka.
rovito jaje - 3 minuta, pa još malo; najozbijnije, uzmi štopericu - to jest imaš na satu nešto slično - i meri 3 min i 30 sek.u vodu stavi sirćeta malo i soli da se lakše ljušti
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...