Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Evo, ovako. Ručali.Mladunče pojelo meso i krompir i uzelo pare za sladoled.Skvo sipala 2X.Meso onako, bez ukusa, valjda sam mu trebao uraditi nešto pre.Pavlaku za kuvanje dodao na kraju dok se krčkalo, nisam dodavao mleko, bilo dovoljno pavlaka a ni limun jer ga nisam imao.Hvala još jednom!

Edited by wall
Link to comment

Carski :Hail::lol: Ako ti je za utjehu 1 moj drug je, kad je otisao da studira i ogladnio prvi put, zvao brata da pita jel prvo ide jaje ili ulje kad se prave jaja na oko.

Link to comment

U svoju odbranu, znam solidno da spremam normalne stvari, npr bolonjeze isključivo ja spremam, znam i to jaja, meso, palačinke... Ali ovo supe, čorbe. isuse.gif + i malo me uhvatila panika kada sam video da ne ide dobro. biggrin.gif E da, kažu i da roštilj spremam vrhunski...

Link to comment

Juče pravio savijaču od jabuka.250g brašna, jaje, malo soli, 1dl vode mlake, tri kašike maslaca istopljenog.Retko i malo testa. Ostavio da odstoji.Iseckao jabuke na kocikice polako.Podelio testo na dva dela, istanjio, rašiorio, premazao istopljenim maslacem, posuo prezlama, posuo jabukama (inače trebalo je 1,5 kg, nije otišlo ni po kile), suvim grožđem i šećerom pomešanim sa malo cimeta i vanil šećera, polako uvio da se ne pocepa, jako tanko testo treba, i prebacio na pleh prekriven papirom. Dva komada. Pola sata pod ventilatorom na 200.E sad, prvi put pravim. Fil je odličan, ali testo se oseti na brašno (koje sam, je l' obilato koristio da se ne cepa i ne lepi ono što sam razvijao) ali ne puno, veći problem je što se puno oseti na maslac, a mrzim taj ukus. I testo je jako tanko, puca i rastura se.Dakle, pitanje, kako praviti bolje testo za ovakav kolač, kontam da idem na kiselo, sa kvascem, da pustim da naraste, razvijem fino i debelo i napravim praktično štrudlu sa jabukama. Ali ja bih više voleo neku među varijantu. Ideje?

Link to comment

Vaso, zainteresovao me ovaj tvoj preliv od redukovane kokakole, ali malo me plaši (u smislu ukusa) ta količina sećera. ako ukuvam 2 litra, tu mu ostane preko 200g čistog šećera. volim te slatko-kisele varijante ali da ipak više vuku na kiselo.je li krajnji rezultat sličan BBQ sosu? taj ukus baš volim iako je dosta sladak. koliko bi trebalo kokakole da se skuva za recimo jednu manju turu, da li je dosta 1l?izvinjavam se ako je ovo previše pitanja, ali kad je kuhinja u pitanju meni kao i wall-u treba crtati neke stvari :)

Edited by mr@ki
Link to comment
Carski :Hail::lol: Ako ti je za utjehu 1 moj drug je, kad je otisao da studira i ogladnio prvi put, zvao brata da pita jel prvo ide jaje ili ulje kad se prave jaja na oko.
1 moj drug je, kad je otisao da studira 4 godine nakon što je otišao da studira i ogladnio prvi put neki put, zvao brata mene da pita jel prvo ide jaje ili ulje kad se prave jaja na oko šta još treba sem jajeta i kako sad od njega neko traži da spremi tako komplikovano jelo.Ja još uvek ne verujem, ali eto, kojoti su oko nas :unsure:
Link to comment

prosle godine sam u jednom italijanskom restoranu u bostonu jeo najmamojebnije cufte u paradajz sosu koje sam probao u zivotu. s obzirom na bedno iskustvo sa ovim jelom u dosadasnjem zivotu, od obdanista preko kuce do raznih menzi i kantina, bio sam skeptican ali je drugar insistirao. ispostavilo se da je sve bilo drugacije od onoga kako sam navikao i da je na kraju doslo jedno od najboljih italijanskih jela koje sam probao. cuftice su bile male i od mesa vrhunskog homemade burger kvaliteta - mislim da u njima nije bilo leba i ostalih stvari koje se ovde turaju, mada mi to i nije bilo toliko bitno. ono sto je bila kljucna razlika je bio sos, koji je bio skuvan i sve kako treba, ali nije uopste imao onu zagasitu boju koju poprimi paradajz sos od kuvanja, nego je bio jarko crven i sjajan, prakticno kao svez paradajz. i ukus je bio vrlo takav, ekstremno svez i prirodan, ali svakako nije bio neukuvan. da li neko ovde ima slicno iskustvo i da li je u posedu recepta kojim bi se moglo napraviti to isto u kucnoj radinosti. pretpostavljam da, posto je u pitanju bila dosta predrkana kafana, majstori koriste neki konzervisani pelat ekstremno dobrog kvaliteta koji je unobtanium za nas obicne smrtnike, ali kapiram da dolazi sezona paradajza u kojoj mozemo sve napraviti kod kuce. moguce je da je u pitanju varijacija onog recepta omiljenog jela don vita corleonea iz kuma... hvala!

Link to comment
prosle godine sam u jednom italijanskom restoranu u bostonu jeo najmamojebnije cufte u paradajz sosu koje sam probao u zivotu. s obzirom na bedno iskustvo sa ovim jelom u dosadasnjem zivotu, od obdanista preko kuce do raznih menzi i kantina, bio sam skeptican ali je drugar insistirao. ispostavilo se da je sve bilo drugacije od onoga kako sam navikao i da je na kraju doslo jedno od najboljih italijanskih jela koje sam probao. cuftice su bile male i od mesa vrhunskog homemade burger kvaliteta - mislim da u njima nije bilo leba i ostalih stvari koje se ovde turaju, mada mi to i nije bilo toliko bitno. ono sto je bila kljucna razlika je bio sos, koji je bio skuvan i sve kako treba, ali nije uopste imao onu zagasitu boju koju poprimi paradajz sos od kuvanja, nego je bio jarko crven i sjajan, prakticno kao svez paradajz. i ukus je bio vrlo takav, ekstremno svez i prirodan, ali svakako nije bio neukuvan. da li neko ovde ima slicno iskustvo i da li je u posedu recepta kojim bi se moglo napraviti to isto u kucnoj radinosti. pretpostavljam da, posto je u pitanju bila dosta predrkana kafana, majstori koriste neki konzervisani pelat ekstremno dobrog kvaliteta koji je unobtanium za nas obicne smrtnike, ali kapiram da dolazi sezona paradajza u kojoj mozemo sve napraviti kod kuce. moguce je da je u pitanju varijacija onog recepta omiljenog jela don vita corleonea iz kuma... hvala!
aaaa polpette ? :) koliko znam imaju raznih lokalnih varijanti, variraju od dela italije,bas cu se raspitam za ta jarko crveni sos pa javim..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...