Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

koliko dugo se peku mladi krompirići u rerni?a planirala sam da bacim 3 šnicle svinjskog vrata odgore..jel dosta 20min pod folijom i 10tak min otklopljeno?

Link to comment

pa i nije baš.ako hoćeš da budu onako lepo pečeni, treba ti 45-50 min zavisi od rerne i temperature, ali meni je optimum 200 st i 50 min, onda budu baš lepo zapečeni.ja kada podignem foliju uključim onu opciju gril na cca 10 min, e sad, to zavisi od grejača, treba malo prakse da ne pregore.

Link to comment
e hvala :)ja sam stavila i meso odmah,sve zajedno u pleh,pod foliju,200C,50min kao što kažeš..pa ćemo da vidimo šta će da se desi :)
ako ti je meso odozgo, podigni na neku srednju visinu, nemoj da ti stoji na najnižem.
Link to comment

da,da na sredini je žica..pa kontam da će se ispeći meso za toliko vremena pa da je od konja..pod folijom je i ima tikvica unutra koja će da pusti vodu pa će sve da se krčka..nema veze iako bude ,,kuvano,, dobro sam sve začinila i biće ok kako god..stepen zapečenosti mi nije mnogo bitno pitanje

Edited by ivy
Link to comment

Help!Imam belo pileće meso u obliku šnicli.Ubacio sam ga u vodu sa lukom, peršunom, šargarepa... Može da ispadne neka supa od toga?Dalje, planiram to meso nekako jednostavno spremiti. Šta da mu radim posle?Ili sam se zajebao u startu..? mellow.gif

Link to comment

Zajebao si se u startu, od belog filea nema supe (za supu ti trebaju kosti i tamno meso). Ako si već počeo da ga krčkaš, eventualno napravi belu čorbu (dodaj krompire sečene na kocke, i pavlaku promešanu u malo mleka da se izbegne stvaranje grumuljica), i kad bude gotovo dodaj malo limunovog soka da zakisi, i eto ti letnjeg jela.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...