Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

Kada bi se empirijski izmerio nivo pripadanja svih prisutnih entiteta, sve su šanse da bi brojčana vrednost koja odgovara tvom nivou pripadanja bila na samom vrhu tabele.

Edited by Father Jape
Link to comment
Drugari, potrebna velika pomoc...Treba mi prevod za "No one belongs here more than you", ali u duhu naseg jezika. Da zvuci kul i da ne bude kilometarski i bukvalni prevod. Hvaaala!
Srbija Srbima :s_c: , Srbija pripada tebi, Srbija je tvoja, dođoši napolje :lala:...
Link to comment

@bus - isto. Izvukao sam onu devetku iz prevoda, i ne nameravam da se njime vise bavim, osim u ekstremnoj nuzdi.Elem, tedo reći, ako prevodiš naslov s engleskog koji je doslovno onakav, nema potrebe na silu skraćivati da bi bilo naslovskije, ako je toliko i toliko dugo u originalu sasvim je ok da bude toliko dugačko i u prevodu. :)

Link to comment

Mene su jednom na Savremenom IV oborili na pismenom delu. Kad sam (zaprepascen) otisao da vidim sta se desilo, oborili me zbog prevoda na srpski. :rolf:...Konteksta radi, moje ocene na Savremenom su bile 9, 9, 10, 9 (i to devetke uvek na pismenom, zbog prevoda :lolol:).

Link to comment
Elem, tedo reći, ako prevodiš naslov s engleskog koji je doslovno onakav, nema potrebe na silu skraćivati da bi bilo naslovskije, ako je toliko i toliko dugo u originalu sasvim je ok da bude toliko dugačko i u prevodu. :)
Možda prevodi neku pesmu, pa se ne uklapa u metriku ako je dugačko. Inače, tvoja prva sugestija (nikom ovde nije mesto više nego tebi) po meni rula.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kako prevesti pravni izraz "Civil Tort" na srpski?
gradjanski prekrsaj.mudre knjige kazu:tort je prvenstveno delikt, ali je delikt siri pojam od prekrsaja, u njega spadaju prekršajna dela, prestupi i krivična dela.prekrsaji mogu biti: upravni, disciplinski, medjunarodni, vojni, privredni, krivicni i gradjanski.poz
Link to comment
  • 4 weeks later...

ekonomisti, moze li se fallback option u ovoj recenici

They improve the fallback option of workers, putting a higher floor in wage setting and increasing wage claims at the bargaining table
shvatiti/prevesti kao rezervna mogucnost?
Link to comment

moze i odlicno je. ako je tekst za siru publiku napisi tako, a ako je za ekonomiste onda moze i kao 'spoljna opcija' ili 'spoljna alternativa' jer se u contract theory literaturi to u 99% slucajeva naziva outside option.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...