Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

British citizen ili British national, kad upotrebljavate koji od termina? TNX
British citizen je onaj ko je britanski državljanin, a ne mora da je britanac po rodjenju.British national je onaj ko je rodjeni britanac, a ne mora da ima britansko državljanstvo.
Link to comment
British citizen je onaj ko je britanski državljanin, a ne mora da je britanac po rodjenju.British national je onaj ko je rodjeni britanac, a ne mora da ima britansko državljanstvo.
Интернешенел је ко је рођен и не мора ништа :)
Link to comment
Интернешенел је ко је рођен и не мора ништа :)
moro bi nesto, makar da se obaveze da ce jednom da umre.kad sam vec ovde, dal bi bi (naslov odeljka)"policies framework" mogli biti "strateski dokumenti kao okvir"? nisam inspirisana :( poz
Link to comment
moro bi nesto, makar da se obaveze da ce jednom da umre.kad sam vec ovde, dal bi bi (naslov odeljka)"policies framework" mogli biti "strateski dokumenti kao okvir"? nisam inspirisana :( poz
strateski razvojni pravci?p.s. zasto me onda ubedjuju da ce citizen zameniti rec national pa bez obzira gde je rodjen :huh: Edited by Elmer
Link to comment
  • 1 month later...

Drugari, potrebna velika pomoc...Treba mi prevod za "No one belongs here more than you", ali u duhu naseg jezika. Da zvuci kul i da ne bude kilometarski i bukvalni prevod. Hvaaala!

Link to comment

Možda nešto sa 'mesto ovde'?Poput 'Nikome ovde nije mesto više nego tebi', ili 'Tebi je ovde mesto više nego bilo kome drugom.', ili tako nešto. :unsure:

Edited by Father Jape
Link to comment

Hm, ja sam onako razmišljajući na brzinu odbacio sve sa pripadanjem jer mi se učinilo da nije baš u duhu srpskog. Toliko sam valjda pod uticajem engleskog da često sumnjam na sasvim normalne, uobičajene varijante, bivajući hiperoprezan. :isuse:

Edited by Father Jape
Link to comment
Hm, ja sam onako razmišljajući na brzinu odbacio sve sa pripadanjem jer mi se učinilo da nije baš u duhu srpskog. Toliko sam valjda pod uticajem engleskog da mi često sumnjam na sasvim normalne, uobičajene varijante, bivajući hiperoprezan. :isuse:
Pa, ovaj, bio si u pravu. Kakvo crno pripadanje, briši to. Ako je ikom mjesto ovdje, to si ti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...