Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

To je ta najgora gamad. Nisu sposobni da budu pravi panduri, pa misle uniforma, znackica sto namerno lici na "pravu stvar" im daje muda da se bahato ponasaju i ovako tretiraju obican narod. Trebali su ih lincovati na licu mesta.

Link to comment

I naravno... :fantom:

Што не смарате цигане који просе на свакој раскрсници маму вам јебем,него овде малтретирате нормалне људе на ивици сиромашта и егзистенције што се боре да преживе?! Зато што сте пичкетине и знате да малом смрдљивом цигану не можете ништа да урадите а он може да ради шта хоће! Срам вас било вере и нације!
Inače, samo da me pogrešno ne razumete i da ne pomislite da branim mandrila koji je udario nekoga - hrana koju prodaje taj čovek na stepenicama "Jugoslavije" nije isključivo konzervisana (opis videa pominje samo konzerve), ima tu i sireva i svačeg nečeg, a meni prodaja takvih stvari baš i nije za ulicu (kao i onih slatkiša, ima cela tezga samo za to). Razumem i nevolju i nemaštinu, ali mislim da se morao skloniti, samo na kulturan način, naravno... s druge strane, ostali prodavci veša, čarapa i ostalih džidža-bidža su skroz razumni, ne dozivaju i ne otimaju mušterije, nema ni đubreta a najviše me oduševljavaju bake što štrikaju vunene čarape dok iste i prodaju. Uvek je košnica tamo, a meni je bolje i s tezgama, nego da urbano uživamo u praznini i uvek novim nivoima ruiniranosti Merkatora starog. Kada bi se tezge unificirale ma kako, da ne leti najlon na sve strane, bilo bi taman.
Link to comment

posle kvotovanog komentara koji si stavio prosto takvim likovima/ulicnim prodavcima pozelim 1 kvalitetnu policijsku torturu samo zbog te ogavne manifestacije rasizma. za ostalo sto pises, slazem se sasvim sto se tice unificiranja tezgi i ostalo sto si napisao. a oni likovi u kadru, kao da su sa legendarnog mitinga na uscu, neverovatno je da se ta sorta tako uspesno reprodukuje :D

Edited by Pontijak
Link to comment
Čini mi se da si pogrešno razumeo, quote je drugi po broju tambsapova na youtube linku.
ocito sam pogresno razumeo, moja greska tako da prethodni moj post nema ikakvog smisla sada
Link to comment
Inače, samo da me pogrešno ne razumete i da ne pomislite da branim mandrila koji je udario nekoga - hrana koju prodaje taj čovek na stepenicama "Jugoslavije" nije isključivo konzervisana (opis videa pominje samo konzerve), ima tu i sireva i svačeg nečeg, a meni prodaja takvih stvari baš i nije za ulicu (kao i onih slatkiša, ima cela tezga samo za to). Razumem i nevolju i nemaštinu, ali mislim da se morao skloniti, samo na kulturan način, naravno...
Postoji procedura legitimisanja i pisanja prekršajne prijave. Problem je u tome što se na licima ova dva komunalna policajca™ neverovatno lepo vidi da su u pitanju klasični bizgovi iz kraja. Da ih uspešni menadžer Đilas nije obukao u lažne uniforme i dao im da budu vucibatine, visili bi u lokalnoj teretani i radili kao redari na narodnjačkim koncertima (što verovatno i rade kada nisu na dužnosti). Klasični kerovi, koliki god da su bolidi, ipak izlaze sa obuke sa kakvim-takvim drilom koji ih sprečava da idu okolo i snimaju koga će da prebiju zbog prelaska ulice van pešačkog ili nekog sitnog šverca. Ovaj kvazikomunalni ološ treba da se kao fol bavi upravo nekim estetskim™ pitanjima, ali pošto vrli gradonačelnik u tu svrhu nije uzeo estete nego najsiroviju bukovinu iz kraja, onda svako malo imamo ovakve incidente.Inače, u 1 Njujorku, na sred trotoara na Petoj aveniji možete videti likove koji ispred Pradine ili Uniqlo flagship prodavnice prostru šatorsko krilo i valjaju bofl robu. Nisam primetio komunalnu policiju koja dotrčava da ih milom ili silom skloni odatle pošto Michael Bloomberg očigledno ne boluje od tripova da je lepota njegovog grada obrnuto proporcionalna broju uličnih prodavaca na Menhetnu.
Link to comment

fora sa tim komunalcima je da tu rade sest meseci godinu, a onda ih rasporede u druge gradske sluzbe. do tada, udri, davi kesom, radi sta znas.tako radi menadzer™, to mu je izgleda granica organizacionih sposobnosti. narod ga percipira kao uspesnog zato sto se Beograd u odnosu na druge gradove valja u parama i to je sve.

Link to comment

Nisam baš siguran. Oni prolaze obuku u kamenici u pandurskoj školi i zdravstvene testove i bezbednosne provere kao u policiji.Možeš posle da ih rasporediš na drugo mesto ali je teško naći novog tek takoПослато са GT-I9100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Tacno. Osciliraju izmedju brutalnosti i neodlucnosti. Ne umeju da nametnu autoritet, niko im nije rekao kako se to radi. Verujem da formalno imaju kvalifikaciju, ali ko zna kako dobijanje diplome zapravo izgleda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...