Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jbt, moracu da kupim novcanik sa 58 pregrada za kartice. samo cekam kad ce da se sete da i vozacka dozvola treba da bude kartica. a sto ne mogu ti podaci iz saobracajne i vozacke da se metnu na cip u licnoj karti? kom kurcu onda sluzi taj cip? zar to nesto brojeva i slova ne moze da stane u tih par desetina kilobajta koji postoje na cipu?

Link to comment
jbt, moracu da kupim novcanik sa 58 pregrada za kartice. samo cekam kad ce da se sete da i vozacka dozvola treba da bude kartica. a sto ne mogu ti podaci iz saobracajne i vozacke da se metnu na cip u licnoj karti? kom kurcu onda sluzi taj cip? zar to nesto brojeva i slova ne moze da stane u tih par desetina kilobajta koji postoje na cipu?
Pa vozačka je već odredjena u obliku kreditne kartice. I to će iduće godine da počne.
Link to comment
tako sam i mislio. sad ozbiljno, postoji li neki smislen razlog da podaci koji se cuvaju na tri kartice budu na samo na jednoj?
To se sigurno neće desiti. Mislim, nije se desilo nigde, pa sigurno neće ni u Srbiji.Ono što se meni ne svidja (naravno razlog je uzimanje para), je to da se forsira obavezna zamena tablica. U Italiji i Sloveniji još uvek su u opticaju i stare tablice, a stare za nove menjao je samo onaj ko je to baš hteo(Slovenija), a u Italiji i da hoćeš ne može. Nek ostave i stare(ionako daju nalepnice), a nove idu na novoregistrovana vozila, i onom ko baš hoće. Pa u Italiji još uvek ima auta sa onim starim crnim tablicama, koje imaju jedno 30 godina.Inače, negde pred kraj iduće godine će se stvari još menjati. Naime, registracija vozila, i izdavanje vozačkih dozvola će se premestiti u opštinske uprave, što je neki običaj u EU. Nakon toga će slediti i lične karte i pasoši.
Link to comment
Ono što se meni ne svidja (naravno razlog je uzimanje para), je to da se forsira obavezna zamena tablica. U Italiji i Sloveniji još uvek su u opticaju i stare tablice, a stare za nove menjao je samo onaj ko je to baš hteo(Slovenija), a u Italiji i da hoćeš ne može. Nek ostave i stare(ionako daju nalepnice), a nove idu na novoregistrovana vozila, i onom ko baš hoće. Pa u Italiji još uvek ima auta sa onim starim crnim tablicama, koje imaju jedno 30 godina.
Tako i u BIH..krajnji rok za nove tablice je 2012 ili bas ko hoce. Obavezne su jedino pri prepisu. Od novih dokumenata su nalepnica i potvrda o vlasnistvu, a nov obrazac ima i saobracajna.Doduse, jeftinije je malo. Komplet tablica, nalepnica, nova saobracajna i potvrda o vlasnistvu su 20e.
Link to comment

Мислим да је баш овде неко кукао што у Београду мурија избегава јурњаву за мотоциклистима. Ево зашто избегава.

Policajci tokom potere pregazili prolaznicuR. Ivanoska | 02. 10. 2010. - 00:02h | Foto: R. I. | Komentara: 119Srbobran - Tokom policijske potere za motociklistom u Srbobranu, u sredu oko 20 sati, poginula je S. A. (67). Na nju je, prema nezvaničnim saznanjima, naletelo vozilo Policijske stanice Vrbas u kojem su bili policajci N. T. i B. M.Prema saznanjima „Blica”, njih dvojica su te večeri van teritorije opštine u kojoj su nadležni jurili motociklistu M. Đ. (27). Nesrećna žena je inače majka srbobranskog policajca.

Do nesreće je došlo na raskrsnici ulica Žarka Zrenjanina i Kosmajske. Prema rečima žitelja ovog naselja, nesreći je prethodila potera policije za motociklistom, koji je na tom mestu velikom brzinom skrenuo ulevo sa glavnog puta iz pravca Vrbasa. Za njim je skrenula i policija. Šta se tačno dogodilo nakon toga, još nije rasvetljeno i istraga, prema rečima Vesne Zeković-Marković, istražnog sudije iz Vrbasa, još traje.- Danas smo radili dodatni uviđaj i zasad ne mogu da saopštim sve okolnosti nesreće. Mogu samo da potvrdim da je u nesreći učestvovalo vozilo Policijske stanice u Vrbasu. Postoji još nekoliko stvari koje se moraju dodatno ispitati, nakon čega će biti poznati tačni uzroci nesreće - rekla je sudija Vesna Zeković-Marković.Prema nezvaničnoj verziji, žena je prelazila ulicu kada je naišao motociklista, koji je uspeo da je izbegne, ali je na nju naletelo policijsko vozilo.Dramatična potera se završila tragedijom i hapšenjem motocikliste. Prema prvim informacijama, vozač je nedozvoljenom brzinom upravljao motociklom koji je pri tom neregistrovan i bez odgovarajuće dozvole i opreme. On je juče izveden pred sudiju za prekršaje Osnovnog suda u Vrbasu i oslobođen je direktne odgovornosti za nesreću. Na sudiji Vesni Zeković-Marković, koja je obavila uviđaj na mestu nesreće, jeste da utvrdi eventualnu indirektnu odgovornost motocikliste, ali i opravdanost potere pripadnika PS Vrbas van teritorije opštine na kojoj je nadležna. Motociklista će prijavom biti terećen za prebrzu vožnju, nedostatak propisane opreme i neregistrovano vozilo.

Edited by Hella
Link to comment

IZdao sam pank i kupio 2 (DVE!!) zinske gume. Prednje. Morao sam. Reko mi vulkanajzer da cu izginuti sa ovako Oi! Skins prednjim. Zadnje su jos ne-celave skroz. Ko i ja myself.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...