Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ako me uhvatila saobrajna policija, ali mi nije dala nikakav zapisnik, ni da pogledam, ni da potpišem, a stigao mi poziv od sudije za prekršaje, da li imam pravo da ne odem?

 

Tj. uvatili me, gledali vozačku i saobraćajnu, i posle 2 minuta rekli - ajde zdravo, u redu je, a sad stiže od poziv kod sudije - jel to može?

 

A zasto te zovu kod sudije?

Link to comment

Ako me uhvatila saobrajna policija, ali mi nije dala nikakav zapisnik, ni da pogledam, ni da potpišem, a stigao mi poziv od sudije za prekršaje, da li imam pravo da ne odem?

 

Tj. uvatili me, gledali vozačku i saobraćajnu, i posle 2 minuta rekli - ajde zdravo, u redu je, a sad stiže od poziv kod sudije - jel to može?

može. bolje ti je da odeš kod sudije za prekršaje, sigurno ćeš bolje proći a možda ćeš se i izvući.

mada mi je čudno pošto za benignije prekršaje nude na licu mesta priznanje za 50% nižu kaznu ukoliko je platiš za 8 dana

Link to comment

Ako me uhvatila saobrajna policija, ali mi nije dala nikakav zapisnik, ni da pogledam, ni da potpišem, a stigao mi poziv od sudije za prekršaje, da li imam pravo da ne odem?

 

Tj. uvatili me, gledali vozačku i saobraćajnu, i posle 2 minuta rekli - ajde zdravo, u redu je, a sad stiže od poziv kod sudije - jel to može?

 

Nažalost praksa naših saobraćajaca je da rade na kvotu,jer je reč policajca uvek "jača" od reči nas običnih građana.Dakle zaustavi prividno oprosti prekršaj ali zapiše generalije i onda da ispuni kvotu tebi napiše kaznu,iako ti je predhodno "oprostio".

 

Borba sa vetrenjačama je da dokažeš da ti nije ponudio zapisnik da potpišeš.

 

Fazon,ajde idi i moli Boga da naiđe enko ko pretiče šleper preko pune sa 2 promila alkohola u krvi,a pošto takav ne naiđe onda otvore tefter pa pišu kazen koje su "oprostili".A činjenica je da si napravio prekršaj,pa ti je slaba odbrana da odeš i kažeš pustio me pa mi sad piše.

Link to comment

Ako me uhvatila saobrajna policija, ali mi nije dala nikakav zapisnik, ni da pogledam, ni da potpišem, a stigao mi poziv od sudije za prekršaje, da li imam pravo da ne odem?

 

Tj. uvatili me, gledali vozačku i saobraćajnu, i posle 2 minuta rekli - ajde zdravo, u redu je, a sad stiže od poziv kod sudije - jel to može?

Jesi li sigurna da nije neko drugo zaustavljanje u pitanju? Ako nisu zapisali podatke nije baš za očekivati da su ih pamtili pa naknadno pravili zapisnik? Jesu li ti makar rekli zašto su te zaustavili?

Link to comment

To što mu nisu ponudili zapisnik na potpis ide u njegovu korits.Potpisivanjem zapisnika se slazeš da si načino prekršaj za koji se teretiš.Pa ti ostaje jedino mogućnost da se nagađaš sa sudijom ili da ga ubeđuješ da si bio prinuđen na radnju koja je prouzrokovala prekšaj,a to do sad niko nije dokazao  :lolol:

 

Dakle idi kod sudije i vidi za šta te terete,pa posle preduzimaj korake.

Link to comment

Koliko bi mogla da me kosta kazna za lancani sudar 4 vozila (+2 koja su pobegla) bez ikakvih povreda? BIo sam poslednji u nizu i zakucao se na onog ispred mene, taj na sledeceg i tako ukupno 4 vozila. Da li "samo" lova i koliko ili i ponekad tackica i koliko?

 

I drugo pitanje, da li moje osiguranje placa samo za onog ispred mene ili za sve ucesnike u sudaru?

Edited by Milosh76
Link to comment

ako je raspoložen/a sudija možeš proći samo sa ne držanjem dovoljnog rastojanja

ukoliko je bilo štete koju je platilo tvoje osoguranje, ošuriće te na sledećoj registraciji, oko 60% više pa svake sledeće godine manje. valjda posle tri godine ističe taj bonus osiguranja

 

bar se nadam

:(

Link to comment

Svoju stetu sam sam platio, dusa me boli, a samo sam od ovog sto sam ga ja udario uzeo podatke i dao mu broj polise.

 

Koliko moze da bude kazna za "drzanje rastojanja"? Odokativno! Nasao sam da je 5000 dinara, ali mi nesto malo :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Koliko bi mogla da me kosta kazna za lancani sudar 4 vozila (+2 koja su pobegla) bez ikakvih povreda? BIo sam poslednji u nizu i zakucao se na onog ispred mene, taj na sledeceg i tako ukupno 4 vozila. Da li "samo" lova i koliko ili i ponekad tackica i koliko?

 

I drugo pitanje, da li moje osiguranje placa samo za onog ispred mene ili za sve ucesnike u sudaru?

Kod lančanih ako nisi jedini krivac,tj ako npr naletiš na grupu koja stoji na semaforu onda plaćaš štetu svim oštećenima.Ako nisi mogao da izbegenš nezgodu koja se već dogodila pa si ti naleteo onda ide podela krivice.Ako si već dao polisu onda nemaš šta da tražiš kod sudiej.Već onaj kome si dao polisu ide u tvoje osiguranje i podnsoi zahtev za naknadu štet.A osiguranje kansije tebi podiže cenu obaveznog osiguranja i na taj način im nadoknađuješ.

Link to comment

to je meni sudija napisala, da nisam držao odstojanje, dve tačkice i neka mala lova. ono što me dotuklo je osiguranje koje je bilo više nego duplo veće na prvoj sledećoj registraciji(tada me je dočekalo i poskupljenje iste). sledeće bi trebalo da bude za 30% niže, a treće da se vratim na osnovni cenu polise.

 

bar mi je tako objasnio mića™ sa tehničkog

Link to comment

Sudar se desio u brzoj traci na autoputu, bila je mala brzina, onaj prvi krelac je zakocio u mestu, mi se nasankali jedan na drugog. Vozili oko 50km/h. Jedan od likova je zvao pandura, ovaj nas slikao, napisali smo izjave koje smo po njegovom nalogu uskladili i onda nam je rekao da cemo za 10 radnih dana moci da podignemo resenje ili kako se vec zove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...