Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

i, je l' mogu roze dozvole da se menjaju do 2017? šta bi?

 

 

produžen je rok do 2017.

 

 

zašto ne bi mogao?

 

 

Da li mogu roze dozvolu sada da menjam iako mi važi do 20ne znam koje?

 

Jutros sam preuzeo ovu novu koja mi važi do 2024, roza mi je važila do 2019. Izgubio sam 5 godina.

 

DSC_0011.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Savatase me pre 2-3 dana u Rumi dok sam pricao mobilnim, bio nervozan zbog te sto me nazvala i nisam se potrudio ni da spustim telefon dok su prolazili pored mene pa su se opusteno okrenuli i stigli me. Kazem ja lepo da pisu sve sto treba a ja cu da potpisem zapisnik, tek ce meni brat da je kazna duplo manja tj. 2 500 ako platim u roku od 8 dana, pa sam ekspresno uplatio.

 

Realno su mi trebali naplatiti 5 000, ne znam cemu tacno sluzi ovo pravilo da se placa pola... :huh:

Link to comment

To je izgleda nova fora, mene su navatali sa 0.31 promila alkohola i isto mi rekli da ako platim u roku od 8 dana ide samo 2.5k, inače 5. Ali sam dobio i zabranu upravljanja od 24h.

Inače, kad sam probao da se 'dogovorim' sa njima pokazali su na mali mikrofon koji je imao jedan od njih na reveru i rekli pssst prstom :) Ladno ih snimaju šta rade. Ovo je bilo pored sajma u bgd.

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
  • 4 weeks later...

Izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja biće najverovatnije usvojene do kraja 2014. godine. Najdrastičnija izmena predviđa da vozači neće smeti da imaju nimalo alkohola u krvi.

Link to comment

Izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja biće najverovatnije usvojene do kraja 2014. godine. Najdrastičnija izmena predviđa da vozači neće smeti da imaju nimalo alkohola u krvi.

Podržavam. 

 

Opet vraćam priču na prevenciju korupcije - moraju se uvesti dodatni mehanizmi kontrole rada policajaca jer ćemo na ulicama sasvim sigurno imati veći broj onih koji krše zakon (jedna čašica sa kumom, nismo se videli godinama, je li) i koji će biti spremni da iniciraju korupciju. 

Link to comment

Podržavam. 

 

Opet vraćam priču na prevenciju korupcije - moraju se uvesti dodatni mehanizmi kontrole rada policajaca jer ćemo na ulicama sasvim sigurno imati veći broj onih koji krše zakon (jedna čašica sa kumom, nismo se videli godinama, je li) i koji će biti spremni da iniciraju korupciju. 

 

 

To bi bilo kao kada bi podržavao da se šalju ljudi u zatvor za najmanji prekršaj za koji je trenutno predviđena neka novčana ili kakva već uslovna kazna.

 

Poenta je da onaj ko pije ionako neće da se suzdržava pre nego što sedne za volan. Oni koji popiju čašicu-dve će sada biti proganjani iako su potpuno u stanju da voze. Ponovo, ne najebavaju oni koji krše zakon, već oni koji su ga do sada poštovali, jer im je nivo alkohola u krvi uvek bio ispod praga iznad kojeg sledi kažnjavanje.

 

Drugim rečima, iživljavanje.

 

P.S. ne pijem i nikada nisam pio, niti će me ovo pravilo pogoditi, samo primećujem da stoka zateže svuda i maksimalno.

Link to comment

vozačka dozvola je privilegija, a ne pravo. svaka količina alkohola smanjuje inhibicije, daje osećaj lažne sigurnosti i predstavlja dodatni rizik u vožnji.

Link to comment

ovako je jedno vrijeme bilo i u Hrvatskoj, pa su se popovi bunili malo koliko se sjecam tipa kad na sluzenju, misi, popiju 2, 3 gutljaja  vina..takoreci pijani su :s_u:

 

ovo ce biti lov na vjestice...hvatace relativno trijezne ljude i pisati kazne..gubitak vremena patrola, resursa..

Edited by beeva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...