Jump to content
IGNORED

Ikariam


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • twisted

    88

  • dig_chohano

    65

  • Кристофер Лумумбо

    57

  • eye of the beholder

    43

Ako nema izveštaja, znači da ima najmanje triput više vojske u gradu od trupa koje si ti poslao.
ti gradovi su slabiji od mene, a ja sam im poslao preko dvadeset kopljanika. izvestaja nije bilo, a vojska nije ni ulazila u borbu.
Link to comment

Postoje samo dve opcije: il ima preko triput više trupa pa se tvoja vojska razbežala, il ima borbene brodove u odbrani pa su se tvoji brodovi sa vojskom vratili jer ne mogu od njih da se iskrcaju.

Link to comment
ti gradovi su slabiji od mene, a ja sam im poslao preko dvadeset kopljanika. izvestaja nije bilo, a vojska nije ni ulazila u borbu.
Nivoi gradova nemaju veze sa tim koliko ko ima vojske. Ima i igraca koji imaju preko 15 000 poena i preko 660 000 u zlatu, a nemaju vojske :wicked: :D prosto ti zao sto nemas vise od 20 trgovackih brodova.Najbolje je da pre nego sto krenes u pljacku, odes na statistiku, upises ime onoga koga zelis napasti i provjeris kolko ima generala. Ako je 0, znas da nema ni vojske niti brodova u svojim gradovima i mozes slobodno da krenes u pljacku bez podrske ratnih brodova. Ako ima snagu u generalima, onda salji spijuna u grad, da vidis na cemu si.A tebi se desilo ovo sto je dig napisao, nema druge mogucnosti. Dovoljno je da ima samo jedan ratni brod u luci i ti se ne mozes iskrcati, pa da si poslao i 1000 kopljanika.
Link to comment
Nivoi gradova nemaju veze sa tim koliko ko ima vojske. Ima i igraca koji imaju preko 15 000 poena i preko 660 000 u zlatu, a nemaju vojske :wicked: :D prosto ti zao sto nemas vise od 20 trgovackih brodova.Najbolje je da pre nego sto krenes u pljacku, odes na statistiku, upises ime onoga koga zelis napasti i provjeris kolko ima generala. Ako je 0, znas da nema ni vojske niti brodova u svojim gradovima i mozes slobodno da krenes u pljacku bez podrske ratnih brodova. Ako ima snagu u generalima, onda salji spijuna u grad, da vidis na cemu si.A tebi se desilo ovo sto je dig napisao, nema druge mogucnosti. Dovoljno je da ima samo jedan ratni brod u luci i ti se ne mozes iskrcati, pa da si poslao i 1000 kopljanika.
hvala na ovoj informaciji, veoma ce mi koristiti. nego, jel mozes sa mnom da podelis informacije o igracima koji su prepuni, a nemaju vojsku?! :wicked:imam jednu koloniju, ali uglavnom forsiram razvoja glavnog grada, a koloniju nisam toliko razvijao. da li je to pametno?EDIT - ova igrica je zlo. najgore je sto ovde nema kraja. ja se veoma lako navucem, a tesko se skidam. jebem ti zivot... Edited by kojot
Link to comment
hvala na ovoj informaciji, veoma ce mi koristiti. nego, jel mozes sa mnom da podelis informacije o igracima koji su prepuni, a nemaju vojsku?! :wicked:imam jednu koloniju, ali uglavnom forsiram razvoja glavnog grada, a koloniju nisam toliko razvijao. da li je to pametno?EDIT - ova igrica je zlo. najgore je sto ovde nema kraja. ja se veoma lako navucem, a tesko se skidam. jebem ti zivot...
Samo ako zelis da otvoris nalog na jos jednom serveru, ovaj igrac nije na .rs, pa da onda zaglavis kao ja :lol: Ja razvijam sve tri kolonije ravnomjerno, sad koliko je to pametno, ne znam. Ali koncentrisem glavninu vojske u jednom gradu, u ostala dva samo par brodova i vojnika, da me ne iznenade. A da je zlo :twak: pa jos na dva servera :frust:
Link to comment

sto ce reci:ako ja posaljem vojsku a on ima ratne brodove, moja vojska se vrati neobavljena posla (i bez gubitaka?). ako nema brodove a ima vojsku, onda se bijemo pa kako bude. ako nema vojsku onda ja pljackam.ako ja posaljem brodove i vojsku, prvo se biju brodovi pa onda redom iz predhodnog. a brodove saljem tako sto blokiram luku?ili sam ja nesto skroz pogresno skapirao? i, da, sta govori protiv ppp saveza?

Link to comment
sto ce reci:ako ja posaljem vojsku a on ima ratne brodove, moja vojska se vrati neobavljena posla (i bez gubitaka?). ako nema brodove a ima vojsku, onda se bijemo pa kako bude. ako nema vojsku onda ja pljackam.ako ja posaljem brodove i vojsku, prvo se biju brodovi pa onda redom iz predhodnog. a brodove saljem tako sto blokiram luku?
Tačno tako.
i, da, sta govori protiv ppp saveza?
Zdrav razum.
Link to comment

jbt, po njegovim proracunima igricu cu da zavrsim za (skoro) godinu dana

Име: Будућност поморстваОпис: Коначно смо успели да откријемо све тајне мора! Наши бродови ће од сада бити много бољи и бржи. Сада веома мало бродова могу да парирају нашим! Ефект: 2% мање одржавање бродоваТренутно време истраживања: 303Д 12с 39м 34с (532,800)
Име: Економска будућностОпис: Наши грађани живе у богатству и трговина је пуна специјалитета са разних страна света. Улице су чисте и развијене, па тако грађевински материјал стиже до градилишта брже. Ефект: +10 Задовољства и +20 макс грађана у сваком граду. Овај ефект се множи са нивоом истраживања.Тренутно време истраживања: 303Д 12с 39м 34с (532,800)
Име: Истраживачка будућностОпис: Најмудрији стручњаци у свету раде да одговоре на велико питање: Зашто смо ми ту? Зашто је све како јесте? И опет близу смо просветљења. Учинак: 2% више истраживачких поенаТренутно време истраживања: 347Д 19с 49м 33с (610,560)
Име: Војна будућностОпис: Наше ратне машине су јаче и моћније него икада пре а наша војска је савршено организована! Наши грађани успевају подмирити све потребе војске па зато и цена одржавања може бити смањена. Ефект: 2% мање одржавање по јединициТренутно време истраживања: 303Д 12с 39м 34с (532,800)
Edited by eye of the beholder
Link to comment

^

jbt, po njegovim proracunima igricu cu da zavrsim za (skoro) godinu dana
slab ti je proracun ;) tim tempom ti treba samo za ta 4 istrazivanja preko 3 godine, ne racunajuci vreme za istrazivanja koja prethode :lol: moras povecati broj naucnika pa ce ti sva istrazivanja ici brzekod mene radi "Укупно научника: 197" i onda to izgleda ovako :"Будућност поморства - 105Д 20с 17м 31с""Економска будућност - 105Д 20с 17м 31с""Истраживачка будућност - 121Д 7с 2м 14с""Војна будућност - 105Д 20с 17м 31с"a sa vremenom ce se povecati i broj naucnika
Link to comment

sinoc sam cekao do 3 da se uspava jedan kreten da bi ga opljackao. ima ukupno 700 poena, a 8000 gradjevinskog materijala, 3000 kristala, 8000 sumpor, 3000 mermer i 3000 kristal. nije mi jasno odakle mu toliko resursa?! steta sto sam imao samo 8 brodova, pa sam morao da ga pljackam dva puta i nisam uspeo sve da mu otmem. boles'!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...