Jump to content
IGNORED

Veliki grb Srbije


ZerrorR

Recommended Posts

 

 

Tek treba da bude referendum da li ce da zadrze staru ili ne.

Gledajući rezultate poolll™-ova, nema skoro nikakve šanse. (Kao ni Ozi zastava.) Ostajemo anglo-babina provincija, do daljnjeg. :D

Link to comment
  • Replies 311
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    66

  • Dr Arslanagić

    36

  • Hamlet Strašni

    32

  • pere urban x

    14

  • 1 month later...

Хвала, Арсло, на труду. У сваком случају изгледа боље од овог циркуса са гомилом крстова, круна, љиљана и чега све не.

Link to comment
  • 1 month later...

Pardon, izlaznost nije bila mala uopšte, naprotiv, samo sam ja pogrešno procenio broj stanovnika NZ.  :blush:

 

Na prvom referendumu (kada se birao predlog za novu zastavu) izlaznost je bila 48,78%, a na ovom drugom (kada se biralo između novog predloga i stare zastave) čak 67,26%.

Link to comment

Treba nam tema za veksikologiju :fantom:

 

Gugl ne izbacuje nista za "Ireland flag referendum 2016" a na sajtu refcom.ie nema nista o tome. Kad malo bolje pogledam naslov "Flag Referendum" za zastavama i datumima izgleda malo kao da je fotosopiran. Pre ce biti da je to necija zelja (ili kampanja) za referendum, a ne da se stvarno odrzava.

Link to comment

Aktuelna zastava oznacava mir izmedju katolika i protestanata. To je postignuto, a sad je na redu bleja, tj sviranje harfe (a i nije nesto ovaj predlog, ciji god da je).

Link to comment

То је у суштини најстарија ирска застава. Триколор је превладао касније. Мислим да та идеја није утемељена уопште, чија год да је.

Link to comment

Super im je ispalo to pomirenje sa sve podelom zemlje kada je zastava usla u upotrebu :lol:

 

Zastava sa harfom se od podele Irske koristi ponekad kada treba da se predstavlja negde celo ostrvo, i Republika Irska i Severna Irska. Npr. kada igra reprezentacija koja predstavlja celu Irsku (ima toga u nekim sportovima, ja mislim u ragbiju i kriketu, nisam siguran).

 

Tako da mislim da bi usvajanje takve zastave od strane Republike Irske bilo, hm, pa da kazem, kontroverzno. :D

Edited by hazard
Link to comment

Sliku sam video na fejsbuk strani veksilološkog udruženja Irske, ne verujem da oni ne znaju o čemu se radi...

 

A irski trikolor više predstavlja ideal - ujedinjenu Irsku, u kojoj složno žive Srbi pravoslavci, Srbi katolici i Srbi muslimani Irci katolici i Irci protestanti. Takođe, neki od rodonačelnika irskog republikanizma i nacionalizma su bili protestanti (Parnel).

 

Sadašnji predsednički standard je veoma sličan ovom predlogu, samo je plava umesto zelene.

 

EDIT

 

Kad igra ragbi reprezentacija, kači se posebna zastava, na kojoj se nalaze simboli svih irskih istorijskih pokrajni (Munster, Leinster i Alster). A svira se i različita himna, himna Irske kad se igra u R. Irskoj, britanska kad se igra u Sev. Irskoj i neka treća pesma kad se igra na strani.

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...