Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

A sto ne bi bila, to su liste bitnije za druge (mlade, je li) reditelje, nego za obicnu publiku. Bar pola njih su dosadni do bola, ali moze se nauciti, koga zanima, dosta o filmskom jeziku i reziji. Ljudi se nekad opterecuju s tim listama, pa misle jbt sta sve nisam gledao, al to je kao s knjigama, kolko god da procitas, uvek ima jos mali milion neprocitanih. Nekad, dok sam jos brinuo o tome, sam se terao da gledam neke filmove s tih lista, dok nisam skapirao da su to vise dijalozi izmedju reditelja, o rediteljima i za reditelje. Uglavnom... 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

dosta filmova sa ove skorcezeove liste imam i cenim, posebno ove italijanske i francuske klasike. nedostaju neki iz šezdesetih pravljeni u UK.

 

EDIT: mislim da je brus vilis jedno rekao nešto o tome da je film pre svega zabava. u sebi sam mu rekao da jede govna.

Edited by đorđe geprat
  • Haha 2
Link to comment

dodjoh trenutacnom domu posle poraza. upalio sam tv i obrcem programe i naletim na okupaciju u 26 slika.

kakav uvod u film, fantasticni kadrovi, neverovatni zvonko lepetic sa sve golubovima oko sebe i na sebi, apokaliticki prazan dubrovnik sa dva motocikla koji voze dvojicu nacista od kojih jedan poput japanskog turiste besomucno fotografise pusti grad, dolazak gradonacelnika koji samo sto ne izljubi nemackog oficira kojem seva neka bolesna vatra iz ociju i pita ga da li se zaista raduje trecem rajhu,

sledeca scena, odjednom dolaze talijani, jedan njihov baca zemlju iz vrece po stradunu i vice sveta italijanska zemlja, utom se pojavljuje nekakav djeneral talijanski u crvenom kabrioletu..

pojavljuju se medju masom frano lasic i milan strljic, lepi kao slike, podsetili su me na film intervju sa vamiprom,

prijem, ruska baronesa koja predstavlja nekog izandjalog carskog velikodostojnika, tu su popovi svih vrsta, dubrovacki krem koji se sastoji od svega i svacega katolicki fratri kao i obicno bezlicni, neki pravoslavni sa bradurinom, 

zaboravih pocetak, sprema se neko slavlje,, dotore iz malog/velog mista zagleda zastitnu masku macevalaca i stavlja je na glavu,

odjednom rika avionskih motora, izlazi zabezeknut vanka, sluskinja i neka gospa su stale njemu pod skute radi zastite,  izgleda veoma ugledan nas dotore, izlazi tako van gleda komesanje i strah gostiju, cuje neopisivu buku, nadilazi sve strah, on koliko god iskusan ovo nikad nije video ni cuo, pomirljivo stavlja onu istu masku na glavu i jedan od pribranijih gostiju ga odvodi u nekakvo skloniste, sve to dosoljava jedan fratar koji se moli svetoj mariji..

zafranobic je genije. cisti genije

i dalje ne zelim ni da gledam kako se ljudi pretvaraju u zveri

Edited by bradilko
  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Iskoristih popust za Noć knjige da kupim, između ostalog, i tri o filmu, i to srodne o Novom Holivudu. 

* Piter Biskind - Easy riders, raging bulls : kako je rokenrol generacija spasla Holivud

* Meri Pet Keli - Martin Skorseze: Putovanje

* Kventin Tarantino - Bioskopska promišljanja

 

Skoro ceo dan provedoh u prelistavanju i naizmeničnom čitanju. Na primer, u sve tri se pominje Taksista, pa uzeh prvo to da pročitam.

 

Za Biskindovu knjigu koja je puna pikanterija, kažu da je problematična, i da mnogi akteri tvde da ima neistina, ali Tarantino je citira.

Tarantino se ovde ograničio na izabrane filmove iz 70-tih.

Knjiga o Skorsezeu ide do Cape Fear (1991).

 

Zbornik naših kritičara "Svetlo u tami" o Novom Holivudu iz 1991. bio je odličan u svoje vreme.

Edited by klimt
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...