Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

On 28. 10. 2023. at 1:25, Sludge Factory said:

Gledam ovih dana Otpisane i Povratak otpisanih, PTC pusta u jutarnjem terminu radnim danima, nisam odavno gledao i odusevljen sam koliko ima dobrih kadrova i rada kamerom u seriji, onako bas filmskih. Valjda ranije nisam nesto obracao paznju na taj aspekt, a sad mi je zapalo za oko. Nesvesno je to uvek prisutno i doprinosi utisku o kvalitetu serije, uz scenario, muziku, scenografiju, glumu, itd. 


mića marković, nisam imao čast, al oni koji jesu kažu da je bio zajeban tip. vrlo

pogotovu kao profesor

 

radio je i marš na drinu, fun fact prvi domaći film čije su noćne scene snimane danju metodom “holivudska noć” pa su te noćne scene bile malo koloristički neobične

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:


mića marković, nisam imao čast, al oni koji jesu kažu da je bio zajeban tip. vrlo

pogotovu kao profesor

 

radio je i marš na drinu, fun fact prvi domaći film čije su noćne scene snimane danju metodom “holivudska noć” pa su te noćne scene bile malo koloristički neobične

 

Muzika je bogovska, tema je na nivou svetskih, ono stoji rame uz rame uz bondovu, pink pantera itd. Kako kazu ameri, ajkonik. 

 

Ali i ostala muzika je dobra, ona tema na usnoj harmonici i ona na sintisajzerima ili cemu vec, pa upotreba basa u saspensu. 

 

A zvuk djonova cipela na asfaltu i betonu je posebna prica. Vrh.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

meni je za one prve otpisane ostalo u uhu, da je bukvalno svako oružije zvučalo isto

plus da je pucano u hangaru iz svakog, bez obzira pucali na ulici ili u zatvorenom prostoru

 

al to je bio naš ™, očajan ton

Link to comment

Jeste to za pucanje tacno jbg, mada objektivno i oruzje je manje vise isto kroz seriju, Lugeri i MP40 ili koji vec model, uz par izuzetaka. 

 

Ali djonovi su me sad vise zaokupirali, mislim da bih mogao da spavam uz zvuk otpisanih kako trce ulicama ili uz neke stepenice. :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
4 minutes ago, Sludge Factory said:

Prljavi Hari, nazalost, kvari i obezvredjuje ceo spisak. :sleep:

Prljavi Hari je jedan od kvalitetnijih sa liste..na stranu sto mi je top 10 prilicno nezahvalno da napravima, a ima jos dosta toga sto i nisam gledao, mada sam gledao pristojnu kolicinu filmova, tesko da bih stavio Evil Dead 2 u top 10(a drag mi je film)..u top 20 horora, eventualno..pa i Raidersi, vise engo korektan blokbaster ali top 10 najboljih filmova ikad? Bugi najts, odlican film, ali ni taj ne znam da li bih u top 10..pre There will be blood

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...