Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@nahbar Tamo se kreće od četvrtfinala. Kroz kvalifikacije su se plasirali Palermo, BVCS, Sabadell, Ortigia i još se čekaju ovi koji ne prođu u LŠ. To će najverovatnije biti Mladost, Szolnoki ili OSC, Barcelona, plus Zvezda ili Savona.

Edited by variola
  • +1 1
Link to comment

procitah da nbg ima garantovano mesto na f8 evrolige., bez obzira sta urade po grupama? jel to istina? ako jeste, totalni besmisao, razumem da se kupi mesto u takmicenju, ali da se kupi mesto u zavrsnici takmicenja to je vec suludo.

Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

procitah da nbg ima garantovano mesto na f8 evrolige., bez obzira sta urade po grupama? jel to istina? ako jeste, totalni besmisao, razumem da se kupi mesto u takmicenju, ali da se kupi mesto u zavrsnici takmicenja to je vec suludo.

Naravno da je tačno.

Domaćin F8 uvijek ima zagarantovano mjesto na istom, pa ligaski dio igra rekreativno.

 

I ovo  ubacivanje u Regionalnu ligu je klosarsko jer su preskočili 1 rang takmičenja, a pri tome su i tu domaćini jednog turnira, iako su to trebalo da budu Kragujevac, Dubrovnik i Split po plasmanu klubova iz ovih gradova prethodne sezone.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Nikodije said:

stvarno mi nije jasno to zagarantovano mesto za domacina na f8, nisam znao za to,  ta liga je neregularna u startu.

 

Kako bi inače LEN našao domaćina za F8. Pominjao sam već da su troškovi toga (po rečima jednog od skorašnjih organizatora) oko 700k evra. U LEN-u je trenutno poprilična frka oko nekog italijanskog glavonje (inače optuženog u Švajcarskoj zbog malverzacija) koga neke nac.federacije žele smeniti sa mesta predsednika Biroa kao i smenu čitavog Biroa. Inače se taj Biro na nedavnom kongresu hvalio da je pomogao nac.federacije sa oko 9m evra u poslednjih 7 godina, što mu otprilike dođe 50k po federaciji. Pri tome, većina zemalja zapravo ima zajedničku federaciju za sve vodene sportove (nije kao kod nas vaterpolo zasebno). Ovo čisto da vidite o kojim se tu ciframa i relacijama govori. Na svim takmičenjima tako imate masu tih zvaničnika koji skupljaju fine dnevnice a domaćini sve plaćaju. Italijani su tu glavni ali imaju svoje ljude (miljenike) i u drugim zemljama (pogađajte ko je tu od naših). Evo sad npr. kod izvlačenja parova za ulazak u LŠ, i hrvatski i mađarski timovi igraće međusobno, italijanski slučajno ne :dry:   

Edited by variola
  • +1 2
Link to comment

da, vidim da jadran split  igra protiv juga za plasman u ligu sampiona, a nemacka ima dva kluba direktno u ligi sampiona? sto vise pokusavam da pratim klupski vaterpolo sve mi se manje svidja  :)

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

da, vidim da jadran split  igra protiv juga za plasman u ligu sampiona, a nemacka ima dva kluba direktno u ligi sampiona? sto vise pokusavam da pratim klupski vaterpolo sve mi se manje svidja  :)

 

jadran igra protiv mladosti a mađari szolnoki i osc isto međusobno. to za nemce je isto problematično u jednom trenutku su odabrani klubovi koji su tu stalno (grupna faza), nemci su odrađivali i domaćinstva pa im je valjda i to neki kredit. mislim, ako se iole zagrebe naleti se na mnogo čudnih stvari, valjda je bolje gledati samo utakmice i ne pitati se previše :) a na to valjda i računaju i len i fina. žalosno je jedino što se nac.organizacije i klubovi nikada ne bune, ali to uglavnom isto rešavaju oni pomenuti miljenici.

  • +1 2
Link to comment
22 hours ago, Nikodije said:

stvarno mi nije jasno to zagarantovano mesto za domacina na f8, nisam znao za to,  ta liga je neregularna u startu.

 

i ja prvi put čujem za ovo. komedija.

 

izgleda da je regularnost, u tradicionalnom smislu, napušten koncept. ili je barem vrlo nisko na nekoj listi prioriteta

Link to comment

istina, mislim da se samo jednom desilo da određeni domaćin (hanover) nije uspeo i po bodovima zaslužiti finalni turnir.

Edited by variola
Link to comment
55 minutes ago, variola said:

Nego, Lovre Miloš se posle 2 nedelje vraća izgleda vaterpolu :D dolazi u Partizan. 

Sad pročitah.

Miloš je inače čudan lik.

Gledao sam podkast sa Dejanom Udovičićem gdje kaže kako je bio fasciniran Milosevom igrom u nekoj koledž ekipi i da odavno nije vidio boljeg igrača na tom nivou takmičenja.

U pitanju je bila neka najbolja liga.

 

Međutim, samo godinu kasnije, on se obreo u nekom tipa trećem rangu koledž vaterpola, a da niko nije znao zašto.

Poslije toga pojavljuje se u Mladosti i igra za reprezentaciju, pa se oprašta, pa sad u VKP....

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...