Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

steta sto se regionalna liga ne igra kao liga, normalno, nego ti neki turniri ako sam dobro razumeo. bas sam se naostrio da gledam nbg ove sezone.

Igraju se 3 turnira, u novembru, januaru i februaru. Na kraju će svako sa svakim odigrati po jedan meč.

Lako moguće da će NBG biti organizator jednog od turnira, pa možda i budeš imao priliku da uživaš.

Link to comment
6 hours ago, BWA said:

 

Lako moguće da će NBG biti organizator jednog od turnira, pa možda i budeš imao priliku da uživaš.

 

Mislim da neće biti turnira u Bg. Ako sve bude po planu, domaćini turnira će biti timovi koji su prošle godine osvojili prva 3 mesta, Kragujevac, Dubrovnik i Split. 

 

@Nikodije dosta će ti biti i LŠ koja se ove godine igra redovno :). I naravno, prvoplasirani u reg. ligi će biti domaćin f4. 

Edited by variola
Link to comment
9 minutes ago, BWA said:

Pred sam start lige, bazen u Valjevu prestaje sa radom do okončanja renoviranja.

Inače, ovaj Valis ima simpatičnu ekipu.

@variola

 

Idioti, sad menjaju ploče oko bazena. Inače, to je otvoreni bazen preko koga se stavlja balon od jeseni. Valis trenira u Lajkovcu, verovatno će tamo i igrati našu ligu (sigurno par meseci). Tačno je bilo i za Stanića, prelazi u Šabac od oktobra. 

  • Hvala 1
Link to comment

sad vidim da srpskih klubova u regionalnoj ligi ima cak 10, 5 u prvoj, 5 u drugoj, mislim da smo prvi put po brojnosti pretekli hrvate. btw u drugoj regionalnoj ligi igrace vk proleter, pojma nisam imao da u zrenjaninu postoji vaterpolo klub, pa jos i na tom nivou, ne znam odakle su se stvorili u regionalnoj ligi.

Edited by Nikodije
Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

sad vidim da srpskih klubova u regionalnoj ligi ima cak 10, 5 u prvoj, 5 u drugoj, mislim da smo prvi put po brojnosti pretekli hrvate. btw u drugoj regionalnoj ligi igrace vk proleter, pojma nisam imao da u zrenjaninu postoji vaterpolo klub, pa jos i na tom nivou, ne znam odakle su se stvorili u regionalnoj ligi.

U prvoj regionalnoj maš 3 proslosezonska iz prve plus Radnicki koji je osvojio drugu ligu, te  NBGD koji je ušao po nekom pozivu.

 

Vojvodina, Zemun i Nais koji su i prošle sezone igrali drugu regionalnu su se plasirali po rezultatu iz srpske Super lige, a Proleter i Valis kao dva prvoplasirana iz 1A lige Srbije.

 

Proleter je bio prvi u 1A ligi Srbije, i to ubjedljivo.

Tim je kombinacija sredovječnih mediokriteta i solidnih klinaca.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

sad vidim da srpskih klubova u regionalnoj ligi ima cak 10, 5 u prvoj, 5 u drugoj, mislim da smo prvi put po brojnosti pretekli hrvate. 

 

isto je i hrvata, po 5. u prvoj su Jug, Jadran (ST), Mladost, Solaris, Mornar. u drugoj Primorje, Medveščak, POŠK, KPK, Zadar.

 

iz cg su Jadran (HN), Primorac, Budva u prvoj, Cattaro u drugoj ligi, i još je tu slovenački Triglav (u drugoj).

  • +1 1
Link to comment

da, video sam kasnije da je kpk sa korcule, nisam ih ubrojao medj hrvate odmah.

bice brutalna regionalna liga, mi imamo 4 jake ekipe, hrvati 3, ne znam kakvi su crnogorci, al pretpostavljam da je barem jadran hn blizu tog nivoa, dakle 8 jakih ekipa koje mogu da se bore za titulu.

Link to comment

I Jadran i Primorac su puno slabiji u odnosu na prethodnu sezonu.

Primorcu je Perkovic bio pola tima, a Jadran je u finansijskim problemima vec duže vrijeme.

I jedni i drugi imaju dosta mladih, talentovanih igrača pa mogu biti konkurentni naročito kod kuće.

 

Istina, teško da će ista odigrati kod kuće s obzirom da je sporan naziv kotorskog bazena, a krov u Igalu se srušio.

Link to comment

...nasli se hrvati uvredjeni zbog dzimija gopcevica, a svaki drugi objekat u zemlji im nosi ime franje tudjmana, notornog fasiste i zlikovca, ukljucujuci i najveci aerodrom u zemlji.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Zoran Gopčević je bio kotorska (pa i SFRJ) vaterpolo legenda i sad novi (renovirani) bazen hoće nazvati po njemu. Onda su se hrvati pobunili da neće tu igrati jer je Gopčević bio zapovednik  stražar u logoru Morinj a neki su ga zatvorenici optuživali za brutalnost. Nikada nije suđen za ovo (neki drugi jesu i osuđeni i cg je platila i neke odštete zatvorenicima). Bazen je pre imao drugo ime i sada je nastala čitava frka. Uglavnom ova prva 3 turnira re.lige bi se trebala ionako igrati u gradovima timova koji su prošle sezone osvojili prva 3 mesta (Kragujevac, Dubrovnik, Split). Da li će biti tako i kojim redosledom, nije još definitivno.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...