Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

a pratim malo moderaciju i deluje mi da te podbode, ti se cimneš... hmm, ne bih se složio

 

no svejedno -  je l' ti deluje da provocira?

 

Moguće je. Videćemo.

Link to comment

ali zar ne misliš da su obe slike problematične, svaka na svoj način?

 

evo stvarno ne kontam šta ti je poenta osim da želiš da se kačiš? okačio sam celu galeriju i izdvojio sliku dece kojoj su uvalili oružje jer me je ona "radila" i sada me opštužuješ za... jebiga nemam pojma tačno šta? da zauzimam neki proizraelski stav lambros-retard style jer sam izabrao da ne kačim slike dece koja pate? da sam mučko đubre jer nisam okačio određene fotke?

 

 

ma ne, obuzdaj se, ali jeste zalicilo na lambrovsku teoriju da je svaka palestinska beba rodjeni terorista. eto, stavi tu sliku pored one sa dvojicom qassam likova sa ne znam cime u rukama pa odmah izgleda kao nekakva sugestija. ne ocekujem da bas svako ukapira da su deca sa kalasnjikovima u ratnoj zoni koja je 47 dana sravnjivana sa zemljom skoro pa benigni prizor u odnosu na sve ostalo na slideshowu. i nije da se slicne slike ne mogu videti na balkanu - kalas bas nisam video ali mogu da ga zamislim, dok (praznu) utoku koju je cale dao sinu od par godina da se ne dere jesam. 

Link to comment

@rodjer: glupo mi je da se nadgornjavam s tobom oko genocida (narocito s obzirom da te ponovo hajkaju) ali mislim da je tendencija da se to delo tumaci ekstenzivnije te da je jako tesko povuci granice u stilu ovo je ciscenje a ovo je genocidisanje.

Ma ne brini se oko hajkanja, ali ne vidim tendenciju o kojoj pričaš, ni legalno ni paralegalno. Granicu je i dalje povući lako, oko korijena cid. Kao što nije isto homo-a izbaciti iz njegovog stana pa nek se snalazi, izbaciti iz njegovog stana u kavez bez hrane i vode, i ubiti ga u njegovom stanu na mjestu, tako isto te kategorije nisu iste kad se radi o genusu, a ne 1 homou.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

senatorka elizabeth warren (d) objasnjava americku poziciju:

 

America has a very special relationship with Israel. Israel lives in a very dangerous part of the world, and a part of the world where there aren’t many liberal democracies and democracies that are controlled by the rule of law. And we very much need an ally in that part of the world.”

 

Warren said Hamas has attacked Israel “indiscriminately,” but with the Iron Dome defense system, the missiles have “not had the terrorist effect Hamas hoped for.” When pressed by another member of the crowd about civilian casualties from Israel’s attacks, Warren said she believes those casualties are the “last thing Israel wants.”

“But when Hamas puts its rocket launchers next to hospitals, next to schools, they’re using their civilian population to protect their military assets. And I believe Israel has a right, at that point, to defend itself,” Warren said, drawing applause.

 

Edited by Takeshi
Link to comment

Najliberalnija congresswoman. Do jaja.

 

Jos aplauz iz publike.

 

Tesko je govoriti o bilo kojoj drugoj propagandi uz ovoliko opranih mozgova u sopstvenom dvoristu.

 

Potpuno ludilo.

Edited by Budja
Link to comment

vrlo zanimljivo citanje. verovatno ima ponesto hoaxa ali je lepo videti srbijicu upetljanu u teorije bliskoistocnih zavera.

 

http://www.middleeasteye.net/news/uaes-shadowy-dealings-serbia-44700108

 

"Vucic now enjoys what he described as a “close personal friendship” with Sheikh Mohammed of Abu Dhabi.

This friendship and subsequent heavy UAE investment in Serbia was only possible because of one man: Mohammed Dahlan.

Dahlan, the former Palestinian spy chief in Gaza, has been living in exile in the UAE since he was chased out of the West Bank in June 2011. Palestinian President Mahmoud Abbas has accused him of financial embezzlement and acting as an Israeli agent involved in assassination attempts on the late Yasser Arafat.

He is now widely reported as serving as a security advisor to Sheikh Mohammed in Abu Dhabi."

 

mozda ovo i nije bas najbolje mesto za link ali svejedno.... pomerite ako znate bolje mesto.

 

koliko se secam taj tenkovski sistem koji je proizveden ovde i koji prodaje SDPR, odavno je u upotrebi u izraelskoj vojsci.

Link to comment

Izrael zeli da prisvoji 400 hektara zemlje na zapadnoj obali kao odmazda za ubistvo troje izraelske djece.

Za sada medjunarodna zajednica samo protestuje, niko ne govori o sankcijama ili o crvenoj liniji.

Bice interesantno vidjeti, ako ovo urade (vjerujem da hoce), kakva ce biti reakcija zapada.

Edited by borris_
Link to comment

Izrael zeli da prisvoji 400 hektara zemlje na zapadnoj obali kao odmazda za ubistvo troje izraelske djece.

Za sada medjunarodna zajednica samo protestuje, niko ne govori o sankcijama ili o crvenoj liniji.

Bice interesantno vidjeti, ako ovo urade (vjerujem da hoce), kakva ce biti reakcija zapada.

Samo 400 hektara? Je l' to neki vic?

Link to comment

Ovo nije gradnja neke nove kolonije, ta zemlja bi se pripojila Izraelu kako sam ja razumio.

 

Mislim da je "samo" konfiskuju, bas za izgradnju kolonija (tj prosirenje postojecih). Oni to stalno rade, samo obicno paze da ne kradu toliko zemlje odjedanput.

Link to comment

Ovo nije gradnja neke nove kolonije, ta zemlja bi se pripojila Izraelu kako sam ja razumio.

To je teritorija velicine 2x2 kilometra al' fakat mocno zvuci kad se izrazi u hektarima.

Ono... 1 hectare = 0.01 square kilometres

Link to comment
×
×
  • Create New...