Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

ja ovo ne verujem. hoce da ubiju jednog od lidera hamasa, ali mu unapred javljaju da ce to uraditi. pa nismo mi male djokice (by velja ilic)
meni nema smisla da je javljeno nešto tipa "budi kući tog i tog dana u toliko i toliko sati, pošto planiramo da te roknemo, e i skloni decu ako možeš, hvala unapred tvoj IDF"možda su rekli da planiraju da ga ubiju, ali javiti kad i gde... jednostavno nema smisla... osim ako cilj nije bio srušiti mu kuću :huh:
Link to comment
Hamas nije vojska mucenika. Barem ne za mene. Onaj ko salje decake ( ali i devojcice)u smrt , a pri tome sam zivi i uziva zivot u recimo Siriji,nije heroj,a josh manje muchenik.
Ups, ne smatram ih ni ja vojskom mucenika, daleko od toga. Oni mucenistvo naplacuju palestinskom krvlju. Kako bilo, pokusavam da razmisljam u pravcu da li postoji nekakva nit da se sve ovo vrati u politicki okvir.
Link to comment
meni nema smisla da je javljeno nešto tipa "budi kući tog i tog dana u toliko i toliko sati, pošto planiramo da te roknemo, e i skloni decu ako možeš, hvala unapred tvoj IDF"možda su rekli da planiraju da ga ubiju, ali javiti kad i gde... jednostavno nema smisla... osim ako cilj nije bio srušiti mu kuću :huh:
Ako je sedam dana boravio u toj kuci, valjda je tu trebalo da bude sve jasno.A i ne verujem da su mu slali sms-ove svakih pola sata direktno na njegov mob.A kako moze neko da se neko likvidira ( a nalazi se u nekoj kuci) a da kuca ne bude srushena?
Link to comment
Odlican post. Ne znam kako bi bilo koja drzava na ovom svetu reagovala da joj neko preti da je cilj da ta drzava nestane.
Izrael je priznao palestinsku državu?Povukao se sa okupiranih teritorija?Prestao sa gradnjom zida na Zapadnoj Obali? itd.Kako misliš da treba da reaguju Palestinci?
Link to comment
"JAVIO DJURA DA RAJAN SKLONI DECU U PODRUM A ZENE U SPAJZ ON MOZE DA CEKA.OVI KAZU DA CE BOMBARDOVATI"
javio-ne-javio, on je sa eksplozivom i mnogoclanom porodicom cekao sedmi dan , naivno verujuci u And on the seventh day God rested from all his work., medjutim, jews, srednje ime vam je judas Edited by PussyGalore
Link to comment
Izrael je priznao palestinsku državu?Povukao se sa okupiranih teritorija?Prestao sa gradnjom zida na Zapadnoj Obali? itd.Kako misliš da treba da reaguju Palestinci?
Ja pojma nemam na koji deo mog posta sada ti odgovarash.Palestinci ne mogu da syebu Izrael, a posto im je barem to savrsheno jasno,onda na scenustipa Hamas i radi to sto radi. Nego,jel tebi nije cudno da su Egipat i Saudisjka Arabija osudili Hamas?
Link to comment

Nadam se da će se u dogledno vrijeme priznati palestinska država očišćena od hamasoidnih spodoba i da će Palestinci nakon priznanja napraviti svoj Mossad koji će hapsiti izraelske eichmanne diljem planete, kad već niko drugi neće.Toliko na ovu temu.

Link to comment

Egipat je vec dugo na udaru arapskih drzava zbog toga sto precutno saucestvuje sa Izraelom u blokadi Gaze. Njihova pozicija je trentno dosta nezavidna ali se cini da politiku ne menjaju.

Link to comment
Egipat je vec dugo na udaru arapskih drzava zbog toga sto precutno saucestvuje sa Izraelom u blokadi Gaze. Njihova pozicija je trentno dosta nezavidna ali se cini da politiku ne menjaju.
Bice da imaju neke svoje razloge. A i arapske drzave su kao i uvek jako slozne medjusobno, tako daod neke podrshke Palestini nece u dogledno vreme biti nista.A pojma nemam ni ko bi tukoga i kako trebalo da podrzava.
Link to comment

Ne bih bas da tumacim uzroke i posledice... Njesra ko svako njesra, na kraju samo indoktriniraju nevine ljude koji kad se podvuce crta stradaju. Zao mi je svih tih civila. Nego zanima me jedna druga stvar, kad se ovo sve zavrsi hocemo li imati opet neki ad hock tribunal za ratne zlocine, ili ce nas NATO, EU, USA ubediti koristeci svoju omiljenu terminologiju da je to bila kolateralna steta i da eto za tu decu i za te nevine ljude sto su izginuli niko nije kriv? Nije mi bas jasna ta njihova "prosvecena" logika u kriznim situacijama pa ako ima neko ko to bolje razume od mene molio bih da mi objasni. Hvala

Link to comment
Ja pojma nemam na koji deo mog posta sada ti odgovarash.Palestinci ne mogu da syebu Izrael, a posto im je barem to savrsheno jasno,onda na scenustipa Hamas i radi to sto radi.
To je odgovor na konstataciju da ne znaš kako bi bilo koja drzava na ovom svetu reagovala da joj nekopreti da je cilj da ta drzava nestane. Ja pitam šta ti očekuješ od stanovništva okupiranih teritorija? Kako oni treba da reaguju na negiranje svojih prava. Da li je okupator njima priznao neko pravo koje traži za sebe?Zašto je problem nepriznavanje Izraela od strane palestinskih organizacija a nije problem nepriznavanje palestinske države.
Nego,jel tebi nije cudno da su Egipat i Saudisjka Arabija osudili Hamas?
Ne. Obe zemlje (naročito Egipat) su na strani Fataha u unutarpalestinskom sukobu.Plus što je Hamas blizak Muslimanskom bratstvu , egipatskoj opozicionoj grupi. Očekivano je da će pored verbalne osude Izraela pokušati da deo krivice svale i na Hamas.Ja se slažem da je Hamas deo problema ali nije uzrok ,plus Izrael ima svoj udeo u nastanku Hamasa (tada je cilj Izraela bio da oslabi Fatah , nisu računali da će dostići sadašnju snagu).
Link to comment
Ne bih bas da tumacim uzroke i posledice... Njesra ko svako njesra, na kraju samo indoktriniraju nevine ljude koji kad se podvuce crta stradaju. Zao mi je svih tih civila. Nego zanima me jedna druga stvar, kad se ovo sve zavrsi hocemo li imati opet neki ad hock tribunal za ratne zlocine, ili ce nas NATO, EU, USA ubediti koristeci svoju omiljenu terminologiju da je to bila kolateralna steta i da eto za tu decu i za te nevine ljude sto su izginuli niko nije kriv? Nije mi bas jasna ta njihova "prosvecena" logika u kriznim situacijama pa ako ima neko ko to bolje razume od mene molio bih da mi objasni. Hvala
Ukuckaj u Google "Jenin" ili "Ariel Sharon i Chanila" pa cesh videtri kako stoje stvarioko tribunala za ratne zlochine.
Link to comment
Egipat je vec dugo na udaru arapskih drzava zbog toga sto precutno saucestvuje sa Izraelom u blokadi Gaze.
Blokada Gaze je rezultat borbi izmedju Fataha i Hamasa u toku 2006.-2007. Tada je vodjen svojevrsan gradjanski rat izmedju ove dve palestinske frakcije u kojem je stradalo nekoliko stotina ljudi. Ubistva politickih vodja, napadi na bolnice i ulicne borbe u kojima su stradali civili obelezili su ovaj rat. Hamas je izasao kao pobednik i preuzeo kontrolu Pojasa Gaze. Fatah kontrolise Zapadnu obalu gde je na slican nacin eliminisao pristalice Hamasa isto kao sto je Hamas eliminisao pristalice Fataha u Gazi. Izrael koristi ovaj sukob dajuci povremenu podrsku cas jednoj cas drugoj militantnoj frakciji. Jedan od problema palestinskih Arapa je sto nisu uspeli da izgrade znacajniju umerenu politicku organizaciju i zbog toga sto umereni palestinski politicar (npr. Asravi) nemaju autorite, zelju ili kuraz da okrenu list i da se otrgnu od uticaja ljudi tipa Jasera Arafata, Zorza Habasa i Nazira Rajana.
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...